Sikana mojho syna (10 rocny)

Slobodna

presne ako píše antisikana - toto je žiaľ realita. Mňa osobne to veľmi štve, no aj kompetentní ľudia majú často zviazané ruky.

Slobodna

elsa :) modrinový chrbát... áno je to dôkaz, ale dôkaz čoho? Ak sa jedná o deti učiteliek, riaditeľa alebo inak vplyvných rodičov, aby to nedopadlo nakoniec tak, že sa to celé prekrúti na týranie dieťaťa vlastným rodičom. Nechcem strašiť ale je to realita v SR.

Petra10

Dakujem za reakcie,povzbudenie.Zajtra idem za triednou.Pytala som sa syna ci by nechcel ist na inu skolu.Ze nechce a prosil ma aby som to neriesila.Ale budem(po tajme).

antisikana

Postup pri rieseni je - triedna, poradca, pedagogicky zbor, riaditelka, rodicovske zdrizenie. Vsetko som absolvovala. Problem je, ze nikto nechce priznat taketo nieco v svojej skole. Rodicia ostatnych deti vas obvinia, ze si vymyslate. Deti nechcu o tom hovorit, maju strach... Obete podobne. Policia v zasade nic nezmoze - deti nie su trestnopravne zodpovedne, na vypocuvanie musi byt suhlas a pritomnost rodica. A svedectvo deti nema velku vahu. Odbornici vam popisu zranenie, ale nie ostatne okolnosti. Co ani nemozu. V novinach - pokial memate priame dokazy - je to nepodlozene obvinenie, poskodenie dobreho mena a osocovanie. Ak by ste mali dokazy - nahravka na mobile - stale malo. Uz boli take na nete a co sa stalo? Vysvetlenie : to bola zinscenovana hra,."akoze"... Kamery v triede ? Nemozete kamerovat deti ani zhotovovat ine zaznamy bez vedomia a suhlasu rodicov, skoly...Pisomneho . Nakoniec zistite, ze mate strasne malo moznosti a mate zviazane ruky...

Slobodna

:) elsa, vôbec to nie sú formality ale prax. Ja nehovorím, že netreba jednať či konať, len hovorím, že spravodlivosti na Slovensku sa ťažko dovoláte, takže od toho netreba očakávať nejaké veľké tresty či veľké finančné odškodnenia - treba menej pozerať americké filmy či súdnu sieň :)