Niečo na spanie

Príspevok v téme: Niečo na spanie
darincek 44

ahojte .. chcela by som sa opytat ,, kto berie nejake lieky na spanie bez predpisu ,,, tak napisat prosim ... mam problem so spankom ,nikdy som si nemyslela , ze budem mat taky problem ,ale mam hnusne stavy .. v noci mi neda spat sklbanie .. ked zaspavam tak ma sklbne .. mam strachy ,ataky .. uz je to lepsie ,ale najnovsie ako keby som sa vecer bala zaspat ..ze ma to zas chyti ,ono ma to sice nejak nechyta ale moja nastrbena psychika ,mi teraz nedovoli zaspat ...aj do 4 rana som hore ..co mam zatvorene oci . ako keby spim ,ale dokola vsetko vnimam ... strasne ..fuj ,a to som spavala jak batola ,,, nechapem co sa mi deje !!!

 

Jednu noc nespi, vydrz to a potom si chod lahnut okolo 0:00 a nastav si budik na 6:00 a vstan, nelez uz, aj keby si strasne chcela. Mne toto pomohlo aj na psychicke problemy, len sa nesmiem "prespat". Tabletky su blbost, budes z nich ohlupnuta.

darincek 44

dakujem za informacie .. dnes som bola u dr .. predpisal mi neake tabletky.. tak som zvedava ... psychika je strasna svina ! kycera ,dakujem tvoj postoj je velmi zaujimavy .. a urcite na tom bude aj pravda .. beriem sedatif PC ... ten na spanok nepomahal ,iba na uzkostny stav ... ja viem preco mam taky problem ako mam ,ale neviem ho vyriesit ,,, dr ma poslal k psychiatricke .. no to som zvedava :(

kikarika1

nič človeku nepomôže, ak nemá v poriadku psychiku...treba "liečiť" problém (psychika) a nie "liečiť" príčinu (nespavosť)

ak by si predsa len chcela niečo na spanie skúsiť, tak dobrý je melatonín na prírodnej báze (ale človek je individuálny, takže.....)

Kýčera

Odstráň si zo spálne elektrické zariadenia, zrkadlá, dobre si vyvetraj, zníž teplotu v spálni, zatiahni závesy, daj si ľahkú večeru 2-3 hod. pred spaním, poobede nepi kávu ani iné povzbudzujúce nápoje, večer necvič, nepozeraj krimi alebo iné relácie, kt. by Ťa mohli rozrušiť, do postele choď v rovnakom čase. Pusť si relaxačnú hudbu, môžeš čítať knihu, piť čaj na spánok, dať si pohár piva/chmeľ/ a užívať PERSEN.

vlado69

vyskúšaj 5-HTP, sú bez predpisu.

začni malými dávkami(jedna tableta 100mg) prvých 10 dní. Ak nepoznáš zmenu, prejdi na 2 tablety.

Užívaj pred spaním cca 30-60min