Stipanie a palenie v hrdle po zjedeni surovej cvikly

Príspevok v téme: Stipanie a palenie v hrdle po zjedeni surovej cvikly
-:-

Pred tyzdnom som zacala s dietou a nasadili si do jedalnicka viacej zeleniny a ovocia. Pri zjedeni surovej cvikly ma vsak neviem z akych dovodov zacalo stipat hrdlo. Proste skriabat a stipat ako pri angine napriklad. Je to normalne? Je to signal alergie na nejaku latku co cvikla obsahuje? Pred vcerom sa mi to stalo, vcera som ju nejedla a dnes opat som zjedla a zaze to stipanie hrdla. Z coho je to? Normalne ma stipe a pali. Neviem ci ta cvikla bola nejako chemicky osetrena ale ja ju osupem a este aj oplachnem vodou pred zjedenim. Nikdy som s nou v minulosti nemala problem. Jem ju surovu lebo som citala ze surova je zdravsia a obsahuje viac vitaminov a mineralov. Lenze ked mi toto sposobuje tak neviem ale ani uz nemam chut ju dalej surovu jest.
Z coho to prosim vas moze byt? Inac nemam ziadne tazkosti. Takze nezda sa mi aby slo o alergiu alebo hej?
Vdaka

Kýčera

OKAMŽITE prestaň s jej konzumáciou, kým Ti neopuchnú dýchacie cesty. Máš na ňu intoleranciu alebo alergiu.

RNG

Surova cvikla obsahuje vela proteolytickych, tj bielkoviny rozkladajucich enzymov, To iste plati na ananas. Takze v hrdle palia.