Mám anorexiu alebo inú poruchu potravy?

Príspevok v téme: Mám anorexiu alebo inú poruchu potravy?
Mimi08

AHojte. V máji budem mať 17 rokov. Mám podozrenie že by som mohla mať nejakú PPP ale niesom si tým istá a veľmi si to ani nechcem pripustiť. Mám dosť veľa príznakov ale necítim sa ako anorektička. Mám 172 centimetrov.Nikdy som nedržala diéty. V januári sa to začalo mala som 67 kilo.Teraz mám 57 kilo. Cítila som sa vždy tlstá a tlstejšia ako moje kamarátky a začalo mi to nejako viac vadiť nikdy som sa necítila dosť pekná ale neriešila som to až takto vždy som jedla čo a kolko som chcela. Nikdy som nebola nejaká veľmi tlstá a uvedomujem si že ani teraz niesom ale niesom taká chudá aká by som chcela byť. So svojou postavou niesom spokojná. Vždy sa pozerám v zrkadle či som nepribrala, vážim sa často a pripadám si byť ťažká. Bývam na internáte. Začala som v tomto roku najprv tak že 3 dni som nejedla potom jedla robila som to skoro každý týžden. Potom som začala hladovať celý týždeň. Ale vždy keď som cez víkend doma alebo prázdniny nemám problém jesť. Ale keď začnem jesť prejedám sa. Aj tento týždeň som nejadla celý vypila som minimum vody a nerobilo by mi to problém ani na dalej. Ale ked som doma tak musím jesť kedže rodičia a láka ma to. Ale keď nejem nechýba mi to nepociťujem hlad. Trvá to už 3 mesiace cca. No neviem či trpím anorexiou keď nemám potom problém jesť ale keď sa najem sa prejem a je mi zle.

lombardo1981

Áno, máš anorexiu. Ale zatiaľ ju dokážeš skrývať, pretože ťa plne neovládla.
Prečo nemáš potrebuje jesť aj piť?
Čo nedokážeš prijať?
Čo vo svojom živote nepotrebuješ?
Čo v sebe potláčaš?
Aké pocity?
Čo to jedlo a pitie reprezentuje?

Kýčera

Ešte si vo vývine,na dolnej hranici normálnej hmotnosti a už robíš experimenty so svojím zdravím?Okamžite prestaň s takýmto konaním,lebo o chvíľu skolabuješ, VÁŽNE si poškodíš zdravie a skončíš na PSYCHIATRII.Jedz a pi NORMÁLNE!