Otazka na tie co netuzia po detoch

Príspevok v téme: Otazka na tie co netuzia po detoch
mother

Zdravim slecny a damy. Mam 46 rokov a 24 rocneho syna ktory mne a môjmu manzelovi predstavil pred cca styrmi mesiacmi svoju priatelku. Ona bude mat o par tyzdnov 26 rokov. Kedze sa uz pozname nejaku tu dobu tak sa rozpravame aj o roznych temach. Jednou z nich bola aj tema buducnost, pripadna svadba a deti. Dost ma zaskocil jej nazor na temu rodicovstvo a deti. Vraj ona deti mat nechce. Ako toto ma dorazilo. Povedala mi ze môjho syna miluje ale deti mat nechce lebo nechce. Ja som len nadhodila temu ze ake satocky mame pre pripadne ich deti odlozene co este nosili moji synovia a dcera. Ona sa proste ohradila ze ake deti? Ja nechcem mat deti pani...
Ako to co ma byt? My pochádzame z katolíckej rodiny aj ona. A zrazu takyto nazor? Ved kazda zena sa na tento svet narodila a Boh jej dal zivot aby opat po rokoch az vyzreje v zenu privadzala na svet potomstvo a stala sa matkou a manzelkou. A ona z veriacej rodiny si dovoli povedat takuto vetu? Myslela som si ze si robi srandu lebo je to take vtipne a vesele dievca a tak som sa po case spytala aj syna mimo nej ako to myslela a ci planuje mat deticky. On mi povedal nech jej dam pokoj ze sa nemam do toho starat a ze to je ich vec. Ze on nieje ani proti detom ale ani nejako ze za. Ze mat deti nieje nieco co ludia musia mat. Ako toto co ma byt? Ved sme ho vychovavali v laske. Viedli sme ho prikladom a vzorom ze dvaja dospeli ludia sa casom vezmu a splodia nove zivoty a budu zit v duchu katolíckej rodiny a oni sa buria proti tomuto? Moje dve deti syn a dcera sa detom a rodicovstvu nebrania a on?
Prosim vas ak ste tu taketo slecny a damy ktore nechcete a nemate deti napiste mi preco?
Ved podla mna kazda zena tuzi stat sa matkou ako kazdy muz tuzi stat sa otcom. Ved je to nasa povinnost mat deti ako aj zvieratka maju svoje mladatka. Ved deti su vonkajsim prejavom lasky dvoch ludi nie? Mat deti je nase poslanie ktore nam dal boh. Co vas slecny a damy vedie k takemu to radikalnemu rozhodnutiu zapudit v sebe matersky cit a nenaplnit funkciu svojej maternice a vajecnikov ktore sa kazdy mesiac snazia vytvorit zaklad a to vajicko na potencialny dalsi zivot.Nedovolit svojim prsiam aby sa v nich tvorilo cez toto krasne obdobie mlieko a napajalo novy zivot.
Co vas k tomu vedie ze ste rozhodnute nenaplnit svoje poslanie od Boha stat sa matkou. Je ine ak ma zena zdra. problemy a nemoze ich mat alebo sa jej nedari donosit plod ale ak je zdrava tak preco odmieta svoje bozie poslanie?
Co ma vsak zaskocilo je ze so synom sa chce vziat casom ale deti nie. Ked sa jej pytam preco nechces deti tak lebo. Lebo je to jej telo a jej rozhodnutie. Ak sa jej spytam a co moj syn tak povie ze ved sa ho spytajte na nazor. Inak spolu dobre vychadzame, vie varit, je sikovna, pracovita, vesela a sympaticka ale tymto rozhodnutim ma sklamala. Ja sama pochadzam z rodiny kde sme bol styria surodenci. Mam uz aj vnucata ale nebranim sa dalsim. Tesila som sa ze aj tento syn mi privedie radost do rodiny svojimi detmi. A zrazu Boh vrati rozum a lasku a nech ich privedie na spravnu cestu ktoru je naplnenie manzelskej lasky a tym su deti. Verim ze sa umudria a deti mat budu.
Poznaju sa uz dva roky. Nechapem jedno a preto vas prosim o vysvetlenie preco sa niektore zeny rozhodnu deti nemat? Co ich k tomu vedie? Co vas k tomu prividedlo ze deti mat nechcete?
Dakujem

redka

ako katolicka mozes urobit jedine... modlit sa... aby mozno raz nevesta i syn zmenili nazor... nic viac robit nemozes, pokial im nechces pokazit vztah a narobit viac zla, ako ked by si ich nechala zit po svojom....

ja mam po tridsiatke a chcem mat aspon jedno dieta... v 26 som este nepocitovala tuzbu po dietati, ale teraz je to cim dalej silnejsie najma ak vidim ako moje zname rodia a vsade okolo to puci...

liberta25

ja som tiez veriaca, ale toto bolo pre mna desive citanie. hlavne ta pasaz o maternici, vajecnikoch a prsiach. ano, maternica ma reprodukcny vyznam u zeny, ale zena ma aj ine organy, ako napriklad mozog. mala by si si uvedomit, ze maternica nerovna sa zena. je smutne az zarazajuce, ze zena vidi ostatne zeny len ako zijuce telesa vhodne iba na rodenie.
a co nas k tomu vedie? neviem, co k tomu vedie tvoju nadejnu nevestu, viem ti poskytnut len moj pohlad. mam rada svoju slobodu. som sice zodpovedna, ale len k sebe, zodpovednost ani materinsky pud k dietatu zatial nepocitujem. netuzim byt tehotna a uz vobec nie rodit. nemam chut byt nevyspata, nosit ogrckane tricka, stat za sporakom, kojit, prebalovat a tocit sa len okolo dietata. ovela viac ma zatial naplna vzdelavanie, praca, spolocensky zivot, moje zaujmy, priatelia. takze tolko k mojmu rozhodnutiu. a hlavne, myslim, ze si tu dostala velmi dobru radu, nemiesaj sa dievcine do jej rozhodnutia.

ruza66

mat deti je krasna vec, ale aby som to takto prednasala, ako tato pani, tak to nieee.......ja mam 32 a deti nechcem....

kafe

sú veci ktoré sa NEHOVORIA ani vlastnej matke či svokre. Ty nevieš, či kočka okrem iných dôvodov nemá aj nejaký zdravotný problém, traumu z detstva, ktoré ale nebude vešať na nos všetkým okolo. Stačí, že tvoj syn vie (snáď) o všetkom a je viac menej rovnako naladený ako ona. NEŠPRTAJ SA DO TOHO! Okrem kresťanskej lásky sa nauč aj rešpektovať rozhodnutia iného človeka, nech je akékoľvek.
Inak mi tvoja starosť a pozastavovanie sa nad tým, že nechcú deti príde rovnako divné, ako keby si im chcela kecať do sexu, hovoriť im aké polohy sa im musia páčiť, ako robiť orál a pod. Proste choré. Sú veci, ktoré majú riešiť LEN ONI DVAJA, je to ich život. Ty si si žila ten svoj ako si uznala za vhodné, tak nechaj aj ich aby si ho žili po svojom. Alebo im pri sexe chceš svietiť a radiť?

Slobodna

1. V ich veku nemôžeš očakávať, že budú túžiť po deťoch a rodine. Ich názory sa vykryštalizujú a ich hodnoty sa zmenia tak po 30tke. Dnešná doba je tá, že rodina a deti sa u mladých ľudí posúvajú na neskôr. Takže by som to ešte nebrala tak tragicky. V jej veku, som totiž tvrdila to isté :)
2. Jednou z možných príčin, môže byť aj to, že vzťah s tvojím synom neberie až tak vážne. Väčšina žien, aj keď nie všetky, tvrdia roky, že deti mať nechcú, keď stretnú partnera, ktorého naozaj milujú, ich názor sa radikálne obráti a vôbec nad niečím takým neuvažujú ale berú to ako samozrejmosť/fakt, že tento muž bude otcom ich detí.
3. Tiež som zuby zaťala pri tvojom mylnom tvrdení, že poslaním a akousi povinnosťou ženy je rodenie detí. To by potom znamenalo, že ženy, ktoré deti mať nemôžu, nie sú ženami a nemajú teda právo vôbec žiť? Áno, žena má MOŽNOSŤ byť nositeľkou ďalšieho života.
4. Ti poradím, ak sa niekedy tých vnúčat chceš dožiť, určite na nich netlač a viac túto tému nespomínaj. Deti majú takú zvláštnu schopnosť, robiť presný opak toho, čo si ich rodičia želajú. Syn sa možno bojí, že ho priateľka opustí, pokiaľ budeš na ňu tlačiť. Možno sám tajne dúfa, že ona svoje rozhodnutie zmení a vie, že ak by ju do toho tlačil, dosiahne pravý opak.

MultiLevel

Pytas sa neznamych zien na ich dovody nemat deti, ale to nie je spravne. Takto zistis len dovody niekoho ineho, ale skutocny dovod synovej priatelky nie....Je jasne, ze ti svoje dovody este nechce povedat, ved ta vola "pani", co znamena, ze sa este poznate len velmi kratko, respektive nemate ziaden vztah medzi sebou. Takze nejake ohradzanie z tvojej strany v style "co to ma znamenat" nie je na mieste......
Mimo ineho, nech ti je ako kolvek divne co ti povedala, tvoj syn s nou bude zit a nie ty. Oni si maju pravo zariadit svoj zivot tak, ako chcu, tak ako si si aj ty mohla zaiadit ten svoj. Cize, ak im obom vyhovuje nemat deti, tak ich mat nebudu a basta. Tlacit v takychto veciach na niekoho a ohradzat sa, ze "sme katolici", je hrozne a pokrytecke. Ako katolicka by si mala v prvom rade byt vludna, mila, chapava a nechat cloveka, nech sa riadi svojim svedomim. Nech kazdy kona tak, aby bol stastny!
Radim ti, aby si sa do nich nestarala a nevytvarala medzi nimi dusno, pokial im vyhovuje to, co si zvolili. Ja tiez strasne vela veci nechapem, nerozumiem mnohym ludom, ich spravaniu, ale posledne co chcem je niekoho sudit a pretvarat ho ja svoj obraz. Dopraj sebe, ale aj im iny pohlad na to vsetko - povedz im, ze maju tvoju podporu vo vsetkom, a ze si tu vzdy pre nich, ak by sa chceli poradit. Stav sa so mnou, ze pri takomto postoji si "nevestu" ziskas skor, ako ked jej budes vyhadzovat na oci, ze krestania musia mat zakonite deti....su este na zaciatku vztahu a ten sa vyvija, meni....pokojne teraz nemusia chciet deti a o dva roky uz budu kocikovat. Hlavne je, neodsudzovat a nestarat sa do nich

Biela Kobra

mother, som staršia ako ty a veľmi by som túžila mať takého syna ako ty alebo hocijakého iného. Nemám, bohužiaľ. Ale keby som ho mala, nikdy by som si neuzurpovala právo hovoriť mu do toho, či má chcieť alebo nemá chcieť deti, ani jeho budúcej žene. Chápem, ak sa ženy rozhodnú nemať deti - rozhodne nie pre všetky je hlavnou príčinou túžba zachovať si pekné telo. Mnohé sa proste boja priviesť dieťa do tohto nestáleho a rozhádaného sveta, iné sa boja, že by pre tlaky na pracovisku neboli dobrými matkami, iné majú traumy z minulosti, ako tu už bolo povedané, iné sú proste nezrelé, lebo detstvo dnes - napriek získanému vzdelaniu a kariére - trvá oveľa dlhšie. Povedala si, že je to milé, šikovné, pracovité dievča. Iste je aj rozumná a neodmieta deti len tak z nejakého rozmaru. Ak tak robí, zrejme má na to vážny dôvod a tvoj syn tento dôvod chápe, preto zaujíma nepriateľský postoj, keď sa im snažíš do toho hovoriť. Je to ich život. Dopraj im, že sa majú radi, že sa k sebe hodia, teš sa z toho, že sa našli takíto dvaja ľudia, čo sa ľúbia, a ľúb ich takých, akí sú - hoci aj bezdetných. Sú ešte mladí a nikde nie je povedané, že sa ich postoj k deťom (ak tam nie je zdravotná príčina) časom nemôže zmeniť. Koľko z tých, čo kričali "Nikdy sa nevydám", nakoniec skončilo pod čepcom, koľké z tých, čo nechceli nikdy žiadne deti, sú dnes šťastnými matkami. Nechaj to na nich a bude už len tak, ako bude.

0vecka

podla mna by si mala dat zakladatelka n axvilu pokoj s nabozenstvom... krestansky boh neexistuje je to absolutny nezmysel a je dost mozne ze ju len provokuje... aj tak si myslim ze deti xce mat skoro kazdy skor je to o pohodlnosti atd... ja kebyze nexcem deti tak by som mohol ist tak v 30tke do dochodku... imho je to skoro vzdy o pohodlnosti...

katolíčka

Aká povinnosť? Kde si vzala presvedčenie, že katolícka rodina musí mať deti? Že katolícka žena musí rodiť ako slivka? Nezabudni, že pápež František sa nedávno na margo toho vyjadril, že katolíci nemajú byť ako králiky. Ja som katolíčka, deti nemám, nechcem a nebudem mať. Boh nám dal rozum na to, aby sme pochopili reprodukčný cyklus a dokázali milovať sa i bez plodenia detí, či malých králikov...