5 tibeťanov

ka ka

tibeťania su super cvik, hlavne nevynechavať;-)schudla som po asi pol roku 10 kg ale to som aj prestala brat hormonálnu AK, inac stravovat aj cvicit takze kazdy ako mysli, ale urcite by to bez nich nebolo ono, cvicim stale a nemienim prestat:-D

jozefa

Chcel by som upozorniť na na pôvod 5.Tibetanov.V Tibete existovalo vela cvičení súvisiacich s telesnými pohybmi.
Tieto pohyby sa nazývajú jantry a každá škola tibetského budhizmu používala rôzne jantry.Ešte doteraz existuje a je stale živy ucelený system jantrajógy pochádzajuci od významneho budhistického učenca z 8.storocia Viaročanu ktory tieto cvicenia vedúce k realizacii našej podstaty prepísal a dalej predával v Tibete.Tieto cvičenia nepochádzajú od obyčajných bytostí ako sme my ale od bytostí ktoré mali úplné poznanie existencie a našej ludskej situácie.V dnešnej dobe je velmi vzácne nájsť neprerusenu liniu majstrov tíchto prastarých duchovných cvičení. 5.Tibetanov ktory su v dnešnej dobe tak populárny je len mali výber z tochto celku cvičení.Momentálne najucelenejší systém jantrajogy - ináč nazývanej zjednotenie slnka a mesiaca ktorej držitelom je Tibetsky duchovny majster Namkai Norbu Rimpoche môžete začať cvičiť aj u nás.Tento v piatok sa v Ziline uskutocni kurz 8.pohybov jantrajogy ktore patria do pripravnych cvičeni a su prístupne aj verejnosti. Viac informácii nájdete na stránke www.dzogchen.sk.

zuzu22

5 Tibetanov cvicim roky,nie su to cviky na chudnutie.Treba vediet spravne dychat,uvolnit sa a relaxovat pri nich.Urcite sa nimi formuje postava,svaly,lebo su to cviky narocne,precvici sa pri nich cele telo,ponatahuju slachy.Tiez pomaha na rovnovahumchrbticu,bolesti hlavy...Ak vam byva zle v aute,mate problemy s chrbticou,ste unavena,slaba,v strese-urcite zacnite pomaly cvicit.Odporucam len s knihou a zacat od 5 cvikov z kazdeho Tibetana a spravte si z cvicenia relaxacny ritual v peknom prostredi-uz je teplo,da sa aj von,v lese a pod.a hlavne vydrzat!

ali

pekny vecer. cvici ich moja mamina, a velmi jej to pomaha. ma viac sily (psychickej, ale to jej dodava aj fyzicku)a citi sa lepsie. schudnut sa neschudne, ale co viem, velmi sa jej zosilnili ruky.

kristy

ahoj už cvičím 3 týždeň, cítim sa lepšie ľahšie sa mi pohybuje a som celkovo v pohode aj tu platí vydržať!!!!

servo

ja som začal cvičiť ,ale nemám dosť trpezlivosti na pravidelnosť cvičenia.Ale určite počase sa objaví aj úbytok váhy.