Mat, ci nemat dieta?

Príspevok v téme: Mat, ci nemat dieta?
babaatko

Chcela by som nadviazat na temu mather o maternici. V poslednej dobe sa casto zamyslam, nad tym ci mat dieta. Partnera mam a aj byvanie. Ale, podla mna mat dieta je velmi drahe. Nakolko ja keby mam dieta nechcela by som, aby trpelo nedostatkom. Museli by sme predat 2 izbovy byt a kupit 3 izbovy. Tie stresy po narodeni baba, stale plac, nevyspanie sa, prebalovanie plienok. A to tehotenstvo, velke brucho, priberanie, vysiace prsia z kojenia atd. Peniaze do oblecenia, hraciek, 24 hodinova starostlivost. Ved staci chvilkova nepozornost, a moze byt uraz. A potom obdobie vzdoru, puberta atd. Deti mam rada, ale stoji toto za to? Momentalne si zijeme spolu cez 3 roky s drahym, v objati kukame po praci filmy, cez vikendy vstaneme z postele, ked sa nam chce, doma vzdy klud, prijemna atmosfera, ziaden rev, pistanie atd. Ked sa rozhodneme schulime sa k sebe a pospime si, vypneme telku a klud. A mame obaja cez 30. Napiste mi prosim, ci naozaj stoji za tie nervy, peniaze, nevyspanie atd. dieta? Opakujem deti milujem,.su krasne, a ten ich usmev, na 2-3 hodiny sa velmi rada postaram. Viem, ze vlastne je ovela viac, clovek ho miluje, ale aj tak...

vebe

Neviem kto ti tu pripada rozpolteny. Nie je povinnostou nikoho chodit do vsetkych tem. No a ked je raz tema zalozena, ze "Pre tych co netuzia po detoch", tak mi je vcelku jasne ako asi diskusia vyzera a vobec ma nelaka to citat. Nemam pocit ze by sa tu niekto bil, tu sa vyjadruju nazory a pocity. Zaujimavy fenomen. ked niekto napise ze nechce deti a vymenuje svoje dovody preco to tak chce, je to vnimane ako jeho pravo na naozor a pravo byt tolerovany. No ved to pravo ma a tolerovany aj je. Ked niekto napise, ze deti chce a uvedie svoje pocity a dovody, bez toho aby na niekoho utocil, je hned tou druhou skpinou vnimany ako netolerantny. Nech si kazdy urobi ako to citi a ako chce. Jeho vec

straciatela

zaujímavé že v tejto téme sa nájde viac príspevkov za to mať deti a že je to na nezaplatenie skúsenosť, že človek by deti mal mať lebo to bude neskôr ľutovať ale pokiaľ ide o tému zakladateľky Mother v téme Otázka na ženy.... tak tam nenapíšete príspevky ktoré by ju obránili pred ostatnými odsudzujúcimi užívateľmi tohto fóra. Do tejto témy ani len nenakuknete aby ste ju podporili v jej tvrdeniach. A tu sa idete byť za to mať deti a prečo. A zase že tí čo sa tam dušujú že nieje povinnosť mať deti a že ženy niesú chodiace maternice zase nenapíšu do tejto témy že je lepšie nemať a prečo nemať. Zvláštne mi to pripadá ako by tu chodili duševne rozpoltené osoby...

Kýčera

Už ste počuli o tom,že jedna matka ľahko vychová 10 detí,ale keď zostarne,tých 10 detí sa o matku len s ťažkosťami postará,prípadne ju ponechá vlastnému osudu? Mám známu,kt. pochádza z tých 10 detí,vychovávané boli rovnako,aj lásku dostali rovnakú.Kým tí ostatní si chodili hlavne po výslužky a peniažky z dôchodku,ona peniaze nebrala,nosila jej dobroty,pomáhala v rámci svojich možností.Keď prišla tá chvíľa,kedy bolo potrebné vziať si matku k sebe a postarať sa o ňu,všetci naokolo mali niečo súrnejšie,nemohli,nedalo sa,... a tak sa starala sama.Pár súrodencov sľúbilo,že jej s opaterou pomôže a ich známa požiadala o sľubenú pomoc z dôvodu vyčerpanosti,zasa počúvala len samé výhovorky ako sa nedá,oni majú iný program,...A matka ako by to vycítila,náhle umrela.Pri otvorenej truhle všetci usedavo plakali, a moja známa?Už nemala síl na plač a musela sa veľmi premáhať,aby im tie uplakané tváre nepricvaklaK do tej truhly.

vebe

nezda sa mi ze by tu niekto niekoho odsudzoval.Ked niekto opisuje svoje pocity neznamena to ze by niekoho odsudzval. Rovanko sa mi nezda ze by to niekto seba sameho prezentoval ako svatca so svatoziarou, len preto ze opisuje svoje pozitivne pocity.
Mna len zarazila tato otazka zakladately temy :"Napiste mi prosim, ci naozaj stoji za tie nervy, peniaze, nevyspanie atd. dieta?" Nesudim, ale zarazila ma. Takto som v suvislosti s detmi nikdy nerozmyslala. Verim ze moja dcera mi vo veku 30 rokov takuto otazku nikdy nepolozi.

fero 3

podla mna urcite stoji za to mat deti,myslim ze s pribudajucim vekom ta to bude uzierat coraz viac,a otazne je ked sa rozhupes,ci budes moct mat,riesim hluposti,dieta nepotrebuje az toho tolko,ked je nemluvna je mu jedno v akom kocari ho vozis,drahy kupujes kvoli sebe,viac vydavkou ta caka ked bude chciet ist studovat,financie by som neriesil,nieje dobre aby malo vsetko na co si zmysli,nevazilo by si to,je tam plac,ale aj smiech,ziara v ockach,vseliake skopiciny ,takze aj sa vynervacis,aj sa vyrehotas,kvoli pohodliu,,,vecsie pohodlie by si mala keby si nemala partnera,nemusela by si sa prizposobovat a robit nieco pre druheho,ci?

ema6860

ty kokos...tak toto ma dostalo! /rozumej pobavilo Moireal!!
že rodičovstvo sa preceňuje a že máme my rodičia svätožiaru...DDD: žiaľ poznám ľudí, čo rodičovstvo a výchovu fasa podcenili, deťom sa venovali minimálne/ak vôbec!!/...deti vychovala ulica a v lepšom prípade starí rodičia, ktorí na to evidentne nestačili /lebo rodič musí byť pri výchove zásadoví atď.atď nebudem sa tu o tom rozpisovať, kto nemá deti tak tá info mu je len na 2 veci/ ...a dnes sú z tých detí....povedané veľmi stručne...grázli....bodka...
ale súhlasím....kto na rodičovstvo nemá gule, nech do toho nejde!)

Moireal

Zaujimave ako sa tu zisla skupina ludi, co su vsetkymi desiatimi za deti oproti diskusii zakladatelky mother. Kazdy ma pravo na vlastne rozhodnutie a ja plne respektujem tych co sa rozhodli mat deti ale co sa mi nepaci je sposob, akym to davaju najavo. Vy, co mate deti sa tvarite akoby ste mali svatoziaru nad hlavou a ako my bez deti to budeme trpko lutovat. No, ci je to pravda, ci nie, to vy aj tak nikdy nezistite. Len vas prosim,nerobte hned z bezdetnych ludi horsich nez ste vy. Rodicovstvo sa predcenuje. Rodic je len akysi prostrednik pre novu bytost. Jemu to dieta nepatri, len ho s nim spaja puto, ktore sa nikdy nepretrhne.
Takze, majte si deti ale netvarte sa ako svatci. A ti, co sa na to necitite, ich nemajte. Zi a nechaj zit.

vebe

pepepe, ja som bola na materskych o desat rokov skor a tiez maniekedy chyta nostalgia. Moji su uz vlastne dospeli, studenti a som fakt stastna ze ich mam. Pomahaju mi chapat veci a rozne nove fenomeny, ktorym by som bez nich dobre nerozumela. Uvidis ake je to super mat velke deti, ako sa s nimi diskutuje, ako vidis, ze uz maju svoje nazory na tento svet.

pepepe

vebe....ďakujem...ja mám tiež 46r. takže sme rovesníci...a podobné názory na život...ešteže je nás takých viac....ináč by slovač vymrela úplne.../P.S.: na tej materskej som bol v r.2004-2006/, opakujem...oooch..krásne časy....
chytila ma nostalgia...