Rýchly rast chĺpkov u ženy - môže ísť o testosterón?

Príspevok v téme: Rýchly rast chĺpkov u ženy - môže ísť o testosterón?
zienka_malic

Posledného pol roka mám radikálny problém s chĺpkami - rastú mi enormne rýchlo a som z toho zúfala. Na večer si oholím podpazušie a je hladké a na druhý deň už mám dlhšie chĺpky. V priebehu pár dní mám chĺpky dĺžky ostrihaného ženského nechta. Robia mi to chĺpky všade - pod bruškom, pazušie, nohy a aj vlasy - behom mesiaca sú schopné narásť na dĺžku viac ako pol malíčka... Môžem mať zvýšenú hladinu testosterónu?
Ak áno, čo s tým? Ďakujem !

Anezka

akú máš značku? .. si s tým naozaj spokojná ? ... prtože ja mám tmavé a hrubé chlpky, tak či by to pomohlo aj na také :-/

zienka_malic

NO myslím, že genetické to nie je, v rodine s tžm nikto nemá problém, všetci sú práveže v norme s rastom chĺpkom a ja to riešim fakt že posledný polrok...Jediná výhoda je, že som blond, nie je to až tak vidieť, ale napr. mám problém s nadmerným potením, na čo používam driclor, lenže ten nefunguje, keď si oholím podpazušie...Takže nielen chĺpky ale aj potenie...Sa niekedy cítim ako chlap s týmito problémami :-/
Našla som si niečo o hirzutizme...Či to nie je ono...štítna žľaza môže mať vplyv? A u gynekologičky pýtať čo? Lebo bola som na preventívke a všetko v poriadku...

Anezka

No ja mám podobný problém, takisto keď si ráno oholím podpazušie, večer už pichajú chĺpky, a čo je ešte horšie je, že po epilácii nôh, či už doma strojčekom, alebo u kozmetičky, už na taký tretí deň chĺpky normálne cítiť aj vidieť, v bikini oblasti je to podobné, ale na rozdiel od teba, mne vlasy nerastú vôbec :( neviem ako je to možné, keby aspoň to... tiež neviem čo s tým robiť a ešte mi tie chĺpky aj zarastajú takže som z toho viac než zúfalá :(