Potravinova intolerancia - vysetrenie

Liam

nemusis za to platit take horibilne sumy, je to blbost. mozes si test kupit cez internet, test je velmi lahky, zvladne ho aj dieta. dostat ho na stranke food-detective.sk. ten isty test pouzivaju aj v roznych centrach, len si k tomu este nauctuju pekny balik. o to to mozes mat lacnejsie. nebud hlupa a nepodporuj nenazranych.

EvickaBBB

Na Interklinik v BA a stalo to 420€, robilo sa to z odberu krvi a bolo tam 220 potravin, ale s tym, ze laktoza a fruktoza nie su sucastou testu. Lektozove a fruktozove testy sa robia formou dychovych skusok v Rakusku. Nedostatok enzymu laktaza vsak moze zistit aj gastroenterolog, ked mu povies, ze sa chces dat vysetrit na celiakiu, na helikobaktera a ze chces aj doplnkove vysetrenie enzymov. Cize gastroskopia to ukaze. Testy na intolerancie si urcite urobit daj, mne velmi pomohli, nie raz som bola priotravena laktozou a mliecnymi bielkovinami, ze som si myslela, ze mi z tej otravy sibne a bolesti hlavy s vracanim byvali takmer na dennom poriadku, unava s pocitmi na odpadnutie a niekedy aj nespavost, hnacky a plynatost tiez, nafuknute brucho som mavala takmer nonstop. Ako keby mi teroristicka organizacia napchala do brucha nespocetne mnozstvo bomb a kazdych 5 sekund jedna vybuchne, zasoba na dva dni po kazdej konzumacii laktozy.