Zaujima ma vás postoj

Príspevok v téme: Zaujima ma vás postoj
cestlavie

ahojte asi to len zo seba potrebujem dostať, vyrozprávať sa, trápi ma to uz roky a neviem nato len tak zabudnúť, ide o môjho bývalého
začali sme spolu chodiť ked som mala nieco po 18tke, strasne zaľúbena, nebolo to len take poblaznenie ale z mojej strany naozaj laska, 2roky po rozchode som sa tvárila navonok šťastne ale trpela som a nie, nie som ten typ zeny ktorá sa podklada podlizuje a lezie na nervy pocas vzťahu alebo po rozchode, ked odišiel rešpektovala som to ..aj ked v duchu sa mi chcelo neskutocne plakat kricat
problem je v tom ze bol o rok starší cize v podstate mladý chalan, hlupucky, ktorý si nevážil ze by som pri ňom stala aj keby sa mu hocičo stalo, ale bol ten typ co sa za kazdou blondinou kukne a nezabudne to okomentovat...vtedy som preňho naozaj dobra asi nebola
rozišli sme sa, teda on so mnou, kvôli inej s ktorou sa dal do vzťahu hned, prave vtedy ked som ja mala naozaj najhoršie obdobie ktoré ma doteraz zastihlo a jedine co som vtedy potrebovala bolo objatie
to dievča som vtedy naozaj neznasala, úprimne, nie kvôli tomu ze bola dôvod nášho rozchodu, ale preto ze mu po case začala ubližovať a jeho to ničilo, asi dvakrát sa stalo ze mi zavolal ci sa môžme stretnut, porozprávať, len tak, a ano ja truba som mu chcela pomôct hocijak by to bolo mozne, vypočula som ho ako hovoril ze ju miluje tak ako nikoho ineho (viete si predstavit ako to zabolelo ale obstojne som to vydržala a nedala to na sebe poznať) ze ju nechce stratiť, ze s ňou by chcel mat dieta,....videla som mu v očiach ze ju naozaj ľúbi tak ako som ja kedysi, vymyslala som vsetko preto aby s ňou bol štastný.....boli spolu par mesiacov, dievča ho potom odkoplo, potom sa dali dokopy, potom zase rozchod....(jedno vam poviem to dievča ho nechutne využívalo nechala si kupovať darčeky a podobne, jednala s nim ako s handru, behala za inými, niekto by si mohol povedať tak mu treba, ale mna to bolelo zaňho ze sa tak cíti)
nedávno sa mi ozval, chcel sa zrejme ku mne vratit, lebo ze mu chyba moja úprimnosť a vtedy to nevidel, co som preňho robila, ako som ho lubila a ze to bola skutočná láska,...happy end? nie, dôvod? jednoducho mam strach, bojim sa ho! aj po rokoch ma to k nemu stale ťahá ale nemozem! viem ze sa sklamem tak ako vtedy, ked ma vtedy nechal v ťažkej situacii, bolo mi naozaj strasne a potrebovala som cítiť iba podporu nic viac, čakať ďalšie dva roky nato dokym sa z toho dostanem, uz nechcem zažiť, hoci stale myslim nato ake by to bolo, koľko uz by sme boli spolu, co vsetko zažili
jednoducho je mi luto ze niektorí sa musíme takto nabit, je mi luto ze ma to zmenilo

cestlavie

dela vystihla si presne co ma napadlo ked sa chcel vrátiť...prišlo mi to len akoby som bola utecha na istú dobu pokial by nedošla zase ďalšia taka fesanda, ktorá by ho zase odkopla a potom co? zase spat ku mne, k svojej istote?....ale zase na druhej strane co ak sa naozaj zmenil a začal vnímať veci inak...nechcem sa zase nabiť ved ma uz raz sklamal
liečiteľ: ano mas pravdu,po tom sklamani mam vo vzťahoch nizke sebavedomie, hoci je jeden chalan ktorý sa mi paci, starší spolužiak z VS, ale potom si poviem ze naco vzťah nepotrebujem sa zase nabiť a ze škola ma zamestnáva dost, jednoducho nemam chut dat tomu sancu, lebo viem ako to dopadne tak naco?

sponka1

Možno je to aj tak,ja som on-som čestna,chodim s tebou ale sex. vašeň je silnejšia.Šľapnem vedľa,zrazu zistim čo som stratila a že vzťah nie je postaveny len na vašni.CHcem ťa,no tu je rozhodnutie na tebe či daš šancu napraviť moju chybu....

liecitel

,,nebolo to len take poblaznenie,ale z mojej strany naozaj laska,, dalej pises:,,problem je v tom ze bol o rok starší cize v podstate mladý chalan, hlupucky, ktorý si nevážil ze by som pri ňom stala aj keby sa mu hocičo stalo, ale bol ten typ co sa za kazdou blondinou kukne a nezabudne to okomentovat...vtedy som preňho naozaj dobra asi nebola,, Toto vsetko co tu opisujes sveci v prvom rade otom ze NEMILUJES SEBA (nizke sebavedomie z ktoreho prameni mala sebeucta a znej nedostatok sily,energie,rozhodnosti alebo vasne pre zivot..podkopavas si nohy dobrovolne a vedome,kritika,porovnavanie sa s druhymi,podcenovanie sa,neustale vracanie sa do minulosti ci obavi z buducnosti atd...Tie to veci kym v sebe nevyriesis tak nikdy nebudes mat ani vztah taky aky by si chcela a donekonecna budes riesit taky,,problem,,s akym si sa obratila do fora....A to ze si sa ,,zamilovala,, do toho chlapca neje nahoda.On ta len odzrkadluje a ukazuje ti co mas v sebe zmenit a nacim pracovat a tak isto ty si zrkadlom jeho a tak isto aj to dalsie dievca...Treba pochopit ze nic neje dobre ani zle proste veci sa len deju a je na nas ako sa k nim postavime a ci to dokazeme pochopit,prijat a nasledne zmenit alebo cely zivot budeme robit tie iste,,chyby,,alebo sa stale stazovat,kritizovat,obvinovat,posudzovat,vycitat a vsetko davat za vinu inym pritom ,,chyba,,je hlavne v nasom vnutry!!!

adr1a

Zažila som niečo podobné. Ja som vždy vedela a cítila, že patríme k sebe. Milujem ho. A verím, že človek sa dokáže zmeniť. No musí sám chcieť a neraz sa tomu tak stáva a napomáha tomu aj, až možno ten človek zakopne, až sa dostane na úplne dno, možno niekoho zmení ťažká choroba, bankrot, prefackanie, kopance od života. Tiež sa bojím, či sa zrazu nezjaví opäť ona (mladá vo veku takmer žeby mi mohla byť kludne aj dcérou, krásna baba už len svojou mladosťou) a rozhodne sa pre ňu i napriek tomu že mu práve táto ich láska zlomila srdce, skončil na dne, postihla ho ťažká choroba. No stojím pri ňom, podporujem ho, pomáham mu a šla som do toho lebo ozaj vidím, že sa zmenil. A tiež pochopil o čom je život, hodnoty, priority. No musel k tomuto poznaniu dospieť vekom, zmenil sa, dozrel a dospel, dostal od života pár kopancov a váži si cení a ctí už trochu iné hodnoty. Ak si budeš istá, že sa skutočne zmenil a dozrel, skús mu dať šancu. Pomaly. Nič neunáhli. Ja som rada, že som tak urobila aj keď dakde vzadu sú isté obavy pochybnosti či nám to výjde. Ale ak by sa človek bál, strach by ho opantal spútal a potom by človek nevychádzal už ani z obydlia von - však čo ak nás vonku niekto zrazí, prepadne znásilni zavraždí?? Riaď sa intuíciou a srdcom.

dela

ah, ja by som to nerobila a to z tychto dovodov:

1. teraz ti povie neviem ake krasne veci (aka si uzasna, uprimna..)a hra to na citliveho, pozorneho.. no pritom nemal problem sa s tebou rozist kvoli inej a kaslat na tvoje city - cize je to pokrytec asi
2. bol velmi velmi zalubeny do tej dievciny a kebyze ho neodkopne pravdepodobne snou ostane,, cize jeho city k tebe nie su az take silne a nebude ta nikdy mat tak rad ako ju, a nikdy si ta nebude tak cenit ako ju. + mozno by som si aj myslela, ze si chce len zahojit rany a vie, ze ty si fajn a ho mas rada, takze to je najlahsia cesta

ah mozno to tak nie je,, ale podla mna je, lebo vacsinou to tak je .. dufam, ze tvoja dusicka uz nebude viac zranena ze spravne rozhodnes:)

Delete

Jediné čo ťa ovláda a bude ťa ovládať je strach a ty sama. Tvoje návody a skúsenosti.

Som toho názoru, že človek chyby nerobí a neexistujú dobré alebo zlé rozhodnutia.

Vieš čo je to skúsenosť? Tak som si ja pomenoval niečo z čoho sa človek učí a ak vstúpiš do tej istej rieky tak by ťa už nemalo nič ohroziť, pretože tú rieku poznáš a vieš čo v nej žije z potvory.

nemôžeš jednoducho zopakovať niečo čo si už prežila...jedine ak by ťa to nič nenaučilo.

Ja by som to na tvojom mieste skúsil a uvidíš, vždy sa dá vyjsť na breh.

liberta25

ja verim, ze clovek ma ist za svojim srdcom. ale treba vediet, kedy je ten spravny cas. ak mas v sebe stale bolest, strach, hnev, to vsetko sa odrazi na vasom vztahu. podla toho, ako si byvaleho opisovala, naozaj si ho milovala a stale ti na nom zalezi. lenze by si asi mala pockat, kym budes mat v srdci a v dusi pokoj. inak, verim na taketo spojenie ludi na cely zivot. taky vztah sa formuje do roznych podob pocas zivota a vtedy ked obaja budu pripraveny na rovnaky druh vztahu, vtedy to vyjde. drzim ti palce, aby si sa spravne rozhodla a nech si stastna :)