Dokedy mam randit?

Príspevok v téme: Dokedy mam randit?
f1lp

Cudna otazka na zaciatok, skusim popisat moj problem. Randim uz dlhsie, povedzme ze od rozchodu to mozu byt asi 2 roky co sa striedavo stretavam zo zenami, s ktorymi som sa pred tym nejako blizsie nepoznal. Ide o to ze pred tym rande sa tak otukame cez spravy ci to ma vobec zmysel a ked sa tam rozvija nejaky zmysluplny a inteligentny rozhovor tak ideme na stretko.
Neviem ci si dotycnu damu dopredu privelmi idealizujem, ale zatial som vzdy zazil sklamanie. Nejde ani tak o vyzor, ako o taky celkovy pohlad na tu osobu. Po kazdom rande mam pocit ze robim hrozne kompromisy v zmysle ze prehliadam veci ktore mi nie uplne sadnu a potom sa doslova nutim do toho aby som to rozvijal dalej. Ako priklad uvediem ze ta osoba ma mne uplne nezname zaujmy, casto krat aj dost cudne na moj vkus. Potom su to take povahove vlastnosti, ktore v zasade nie su nejakou zasadnou prekazkou, ale pre mna je to uz nieco na co by som potreboval dlhsi cas aby som to vstrebal a dokazal ju tak prijat. Neviem ci ma zmysel zachadzat teraz do konkretnosti a ci je kazdemu jasne co tymto myslim.
No a zaujimal by ma nazor, ze ci mam ozaj hladat taku osobu pri ktorej budem mat pocit ze to bude to o com snivam, alebo ze tam bude ta iskra ked pridem domov z rande a poviem si toto je presne to co som hladal. Alebo sa mam zmierit z realitou ze taku vysnenu nenajdem ani za 3 zivoty a brat to co sa ponuka. Nemam prehnane sny ani prehnane naroky na vyzor alebo povahu. Skor by som rad nasiel niekoho podobneho mojej byvalej ktora mi vyhovovala po mnohych strankach.

Slobodna

No...
tvoja bývalá ti asi až tak nevyhovovala po mnohých stránkach ako tvrdíš, vzhľadom k tomu, že už spolu nie ste a rozišli ste sa.
V prvom rade si zlož ružové okuliare, čo sa tvojej bývalej týka a až potom hľadaj niekoho iného.
Ja som toto kedysi zažila, žiaľ nevšimla som si to hneď, že sa v podstate snažil zo mňa urobiť svoju bývalú, ktorá ho nechcela ale on stále chcel ju. Keď som si to uvedomila, tak som ho kopla do prdele. Vieš prečo? Lebo žiadna žena nie je žiadny klon tvojej "ideálnej" bývalej.
Ty nedokážeš milovať žiadnu ďalšiu ženu, lebo ty miluješ stále tu predošlú. Tým ďalším ženám len ubližuješ.
Po pár správach ideš na to ... v pár správach sa skutočne dá zistiť aký je ten človek - aké má záujmy, povahu. Ťuk-ťuk???
Si sklamaný lebo:
ad 1 - nevieš sám, čo hľadáš
ad 2 - máš nereálne očakávania - každá žena je iná, žiadna žena nie je a nikdy nebude na vlas rovnaká ako tá tvoja bývalá.
ad 3 - zlož ružové okuliare, otvor oči, vysporiadaj sa s minulosťou a až potom niekoho hľadaj. Tá žena nemusí byť dokonalá, malo by ti byť s ňu jednoducho fajn. Úplne v pohode môže byť úplne iná ako tvoja bývalá a práve tým, o to lepšia a krajšia.
Nemyslíš?

ahink

...a je mozne aj to, ze svoju byvalu mas tak vysoko postavenu a danu na rebricku istej dokonalosti ci tak zidealizovanu (ste 2r rozideni a clovek casom na tom druhom nevnima uz tie rušive malickosti negativa atd co v podstate kazdy jeden z nas ma, ale ostava ti uz len to pekne najkrajsie v spomienkach..lebo mysel to zle rychlejsie "zabuda" posuva do uzadia do stratena..a ostava uz len to pekne ok fajn aky ten clovek bol. Takze po tych rokoch vnimame dotycneho s vacsim nadhladom toleranciou miernostou zhovievavostou). No a potom moze byt pre kazdu dalsiu tazke ak nie nemozne..predčit tvoju ex, ci sa jej aspon priblizit, vyrovnat.
Urcite tvoja ex bola uzasna a skvela. Ale nieco bolo predsa len dovodom a pricinou..preco nie je tvoja laska priatelka manzelka zena..ale je uz len Tvoja, ex..

ahink

Ahoj. Pises, ze pred tymi vasimi osobnymi stretnutiami sa uz ako tak poznate cez tie spravy. Mozno prave tu robis chyby. Lebo keby si uz cez spravy vyselektoval nevyhovujuce zeny na osobne stretnutie..vyhol by si sa tak sklamaniu. Mozno nechces byt cez spravy privelmi osobny, nediskretny atd..ale prave tu by mal byt ten zlomovy bod..ci Ti dotycna vyhovuje alebo nevyhovuje. Spominas napr.zaujmy. Ved to sa da pekne rozvinut cez spravy. Da sa vsetko zistit..ci jej nazory hodnoty priority atd co vyznava, aka je, co ju trapi hneva tesi ci robi stastnou, spokojnou. A prave cez hlbsie nahliadnutie do jej podstaty - aka je, co vyznava, atd sa potom v tejto etape rozhodnes - ci dotycna stoji za stretko alebo ani nahodou. Nestracaj cas neosobnymi spravami typu "ahoj, ako sa mas, co nove, co si jedla, co pozeras, aky si mala den" atd..ale rozvin ich do sfer..ktore ta zaujimaju a pytaj sa, na to, na com ti zalezi, akou by Tvoja partnerka mala byt a bola

marianaTT

Nauč sa používať s/z a nájdeš tu správnu. Určite si nezačínaj s takou, ktorá je ti divná alebo ti nesedí.