Čo sa so mnou deje? Bojim sa, ze ide o cukrovku

Príspevok v téme: Čo sa so mnou deje? Bojim sa, ze ide o cukrovku
waterpure

Ahojte. Chcela by som sa spytat. Pred pol rokom som vazila okolo 60 kil, jedla som vela sladkeho a pecivo, bola som spachtis, takmer vobec som nepila, max liter nieco denne. Teraz mam 52 kil, vobec mi nechuti jest, mam sucho v ustach, v najhorsom viem behom hodiny vypit aj vyse litra vody (nie naraz), mam hnacky,teda aj to malo co sa do mna skrz tu vodu vojde hned aj vyjde, som bleda, pery mam fialove a taky mrtvolny dych aj ked si cistim zuby 3x denne. Mam pocity na odpadnutie, motaju sa mi nohy, busi mi srdce, tyzden spim len pod liekmi inak usinam o tretej rano, trasu sa mi ruky a je mi vecne zima. Velmi sa bojim, ze mam cukrovku, preboha ved som este mlada a nemam geneticku predispoziciu :-(

Biela Kobra

Ak by si mala cukrovku, mala by si sa nadmerne potiť a chudnúť napriek tomu, že primerane ješ. Modré pery, nechutenstvo, hnačky a slabosť svedčia o iných veciach, rozhodne by si ale mala ísť k lekárovi čo najskôr.

N-ika

Jednoznacne chod co najskor lekarovi...
cukrovka to podla mna nebude ale moze to byt nejake ochorenie stitnej zlazy, alebo nejake zapalove ochorenie creva, ako je napriklad crohn...
nechapem, mas polroka problemy a ty sedis doma a cakas...Na co? Az skolabujes a skoncis na JISke?

liecitel

No zrejme tie situacie co si prezila maju suvis s tvojim zdravim a odporucal by som sa viac zamerat na tu dusevnu a duchovno pohodu ako chodit po milion vysetreniach a davat si pozor na kazde jedlo ktore vlozim do ust...ci aky mas na to nazor ty?

waterpure

Som dvadsiatnicka. Jem vela ovocia a mliecnych vyrobkov, peciva, zeleniny, maso mi nikdy nechutilo z etickych dovodov uz od 16tich. a varit vegetarianske jedla nemam cas tak jem len taketo blbosti obcas polievku, kuskus, zemiaky/ryzu... Zacalo to ked som sa odstahovala od rodicov. V tom case ma takisto dost vela ludi sklamalo, pozicala som peniaze a nevratili sa mi. Rozisla som sa s priatelom. Asi vtedy sa to otocilo. Skusala som nutridrinky, mlieko s cukrom, dokonca som raz vyskusala marihuanu lebo mi kamarati vraveli, ze podporuje chut do jedla. Vraj som si dala dost ale pazravku som nemala. Aj lieky som skusala od obvodnej (okrem b12 toho sa bojim mam zlu skusenost s injekciami do zadku). Od hnacky takisto endiex, smectu a pomohlo len kym som jedla 3dni suche pecivo starsie a ryzu/zemiaky na vode. Takze mam v podstate permanentnu hnacku. Nevim, co take jem ze stale musim pit. Nefajcim, nejem slane, nepijem kavu ani caj, nemam byt z coho dehydratovana.

LMarika

Tu su potrebne viacere vysetrenia. Daj sa vysetrit na cukrovku, daj si urobit testy na laktozovu a fruktozovu intoleranciu, lebo to su tiez cukry a velmi casto sposobujuce intoleranciu, dokonca intolerancia na laktozu je omnoho castejsie sa vyskytujuci zdravotny problem ako cukrovka (i. na glukozu), daj si urobit velky test z odberu krvi na potravinove intolerancie s viacerymi potravinami (alebo si kup Food Detective test v lekarni), daj si urobit test na histaminovu intoleranciu... Pravdepodobne trpis potravinovymi intoleranciami a minimalne jedna z nich je taka silna, ze uz ti od chronickej intoxikacie vela nechyba, pri silnych intoleranciach nevhodne potraviny na nase telo posobia ako jed. Potravinove intolerancie sa mozu prejavovat chunutim, aj priberanim, hnackami, aj zapchami, chronickou unavou, ale aj nespavostou, pise sa aj o obcasnom nocnom pomocovani, o sklonoch k depresiam a k psychozam, u mna to bola predovsetkym strasna plynatost (kazdych 5 sekund som prdla, vymizno to asi az 12 hodin po jedle) so slabsimi bolestami brucha a hnacky po jedle, ze ma casto prehnalo, casto riedka, hnackovita stolica a casto aj neznesitelne viachodinove bolesti hlavy (tabletka nezabrala) spojene s vracanim, ze akonahle som sa povracala, bolest hlavy zo sekundy na sekundu zmizla, ze som si bola na 100 % ista, ze ju sposobilo jedlo, ktore som zjedla, ale sama som nevedela prist na to, o aku potravinu sa jednalo. Nemusis mat vsetky priznaky potravinovych intolerancii, mozno mas iba jeden, dva... ale aj tak uz o potravinovych intoleranciach uvazovat mozes. Nejes vela ovocia? (fruktoza) Nejes privela mliecnych vyrobkov? (laktoza) Pre istotu sa mozes dat vysetrit aj na pasomnicu, aj ta moze zapricinit chudnutie, mozno si v minulosti ochutnala nejake surove masko, pripadne nedobre prepecene a hned je problem na svete.

liecitel

ahoj.Ta zmena prisla z nicoho nic? Neriesila si v tom obdoby niejake problemy ktore vyvolali u teba negativne (nechcene) emocionalne stavy? ako to co opisujes ze vela sladkeho a malo vody este nemusi sposobit take problemy aj ked isto ma velky vpliv na ten tvoj momentalny stav..inak kolko mas rokov uz ked spominas ze si mlada?