Invalidny dochodok - zvysenie

Príspevok v téme: Invalidny dochodok - zvysenie
danny663

Ahojte chcem sa spytat. Mam ukoncene zakladne vzdelanie a koli castym hospitalizaciam koli anorexii mi v skole odporucili studium prerusit a aspon si vykryt vydavky invalidnym koli vrodenej diagnoze. Dostala som 75%na zrak kedze mam vrodene vady (slepota bez svetlocitu lave tazka kratkozrakost prave, astigmatizmus prave nystagmus obidve, degeneracia rohovky lave)a vyzera to tak ze sa budem moct buduci rok vratit do skoly kedze som uz pol roka nebola hospitalizovana koli anorexii. Lenze pocula som aj ze invalidi ktori maju vyssie vzdelanie ako zakladne dostavaju viac podla stupna vzdelania napr vyucny list maturita vs vzdelanie. Naozaj by som mohla dostat viac? Ved sa do toho posudzuje vzdelanie rodinby stav a pocet deti nie? Ved poznam takych co zo seba robia debilov l: kecaju ze pocuju hlasy alebo sa robia retardmi s iq do 50 a ja skoro nevidiaca len koli tomu ze som pre anorexiu nemohla dostudovat teda uz druhy rok som doma a stav sa mi zlepsuje a chcem sa vratit do skoly nikdy nebudem poberat tolko ako ti, co maju ukoncenu piatu zakladnu a maju 350-400€ dochodky?

nespravodl

no to je dobré...aká spravodlivosť!!som pobúrená....pch...že zákon retroativity, som účtovníčka a keď sa odsúhlasil zákon o odpisových skupinách pre účovníctvo, parlament zďaleka kašlal na retroaktivitu!!!t.j. keď ste si ako podnikateľ kúpil budovu pred 5 rokmi, t. j.v r. 2010, tak ste išli do toho s tým, že ju budete odpisovať 20 rokov t.j. do r.2030 ...dnes je nový zákon a musíte budovu odpisvať 40 rokov!! toto platí aj na UŽ zakúpené budovy v miulosti...za behu sa menia pravidlá...o dôchodk.pilieroch ani nehovorím!!!vláda si robí čo chce!!!
mne je len ľúto poctivého človeka, čo odrobil pre tento štát 20 rokov, potom vážnejšie ochorie a je rád keď mu uznajú polovičný ID a dostáva pár šupov mesačne ...umri od hladu alebo preži!!takto krááásne sa náš štát stará!!

quako

Poberajú,mladí-akože retardi,čiastočné 500-600eurové,plné aj 1300..a s tým sa nedá nič robiť,jedine ich prehodnotiť
Na Slovensku ako v celom civilizovanom svete platí zákaz retroaktivity,platilo to už podľa rímskeho práva
Novovymerané,od vlaňajšieho roku sú počítané(ako píše Nika)z OMB 0,67
Ešte dodám,že nikto to nezneužíval,iba mládež využívala nezmyselné účelové ustanovenie zákona,že si stačí zaplatiť 55eur(max.vym.základ za 1deň) u okienka SP a má zabezpečený ID gen.direktora
dokonca to tým mladým radili priamo zam.SP

prichina

ak ti mozem poradit, vrat sa do skoly, studuj studuj..aj vysku si sprav, pokial mozes.. byt invalidny dochodca nie je ziadna vyhra, ked budes hladat zamestnanie len ti to pritazi... budu pozerat na teba jak na odpad..nikde ta nevezmu. znama ma 400 dochodok, ale pracovala aj desat rokov nez jej ho uznali, má po 35ke. tiez zalezi, kedy bol clovek posudzovany, ake boli vtedy zakony, čo sa este uznavalo-napr. studium..

N-ika

neviem teda kto ma 400 eurove dochodky...ak ma niekto priznany id od mladosti tak ma pevne stanoveny mzdovy osobnostny bod co je 0,67 takze ak by mal plny ID, vychadza to okolo nejakych 290 eur...
400 eurovy moze mat niekto kto odpracoval par rokov a dobre zarabal takze si platil odvody a ma nanho narok...
jediny sposob ako bolo mozne mat vyssi ID bolo kedysi, ked mladi ludia ktorym priznali ID mali mat zaplatene odvody za menej ako rok, co je aj jeden den a ak si za ten jeden den zaplatili max.sumu poistneho...ale to uz skoncilo, vlada to zatrhla,lebo ludia to zneuzivali...
stale nechapem o co ti ide...na vyratanie vysky ID su presne postupy, takze urcite niekomu nesupnu len tak 500 eur, lebo je niekoho znamy...to tak nefunguje, kazdy jeden posudok ide na ustrednu do BA kde to posudzuju a dohliadaju na spravnost rozhodnutia...az ked oni schvalia posudok, vtedy nadobudne pravoplatnost...
a inak, typicka slovac, zavidi aj choroby...este si urcite nerobila, nic si neodviedla statu na daniach ani na poistnom ale uz by si chcela dostavat 500 eurovy ID...ozaj, tych 75% mas priznanych kvoli invalidite alebo kvoli preukazu ZTP?

danny663

este mam narok studovat...len ma stve ze kolki zo seba robia retardovanych a maju 400e dochodky a ti co su fyzicky chori dostanu almuznu keby byvam sama tak by som musela hladovat lebo 2 tretiny dochodku by isli na najom

posudkar

pocet deti a rodinny stav sa invalidneho dochodku absolutne netykaju.
invalidny sa posudzuje vylucne na zaklade zdravotneho stavu vo vztahu k praci a pocita sa na zaklade odpracovanych rokov a vysky prijmu. Kto odpracoval viac a zarabal viac, dostane vyssi dochodok ako ten, co tak nerobil za predpokladu, ze maju rovnake percento postihnutia.