Mozu to byt priznaky tehotenstva?

Príspevok v téme: Mozu to byt priznaky tehotenstva?
mata220

Dobry den

S partnerom sme Mali nechraneny styk minuly tyzden v sobotu. Zacali sa u mna prejavovat priznaky ako su: bolest hlavy, zvracanie pocasiu dna, nafukovanie brucha, unava a fyzicka slabost. Prsia ma zatial nebolia. Pred vcerom som mala nafuknute brucho, nezvracala som,no vcera som zvracala dva krat cez den. Rano a na obed. Plus do toho aj bolesti hlavy. Dnes citim fyzicku slabost a unavu a tiez pocitujem nafuknutie brucha. Rano mi bolo na zvracanie no zatial nic i ked nafuknutie pretrvava. Citala som ze u inych zien sa neprejavia priznaky rovnako. Mam pockat este par dni Co sa bude Diat alebo si ist Kupit tehotensky test.

mata220

Neviem lebo kazdy tvrdi inak.a cyklus mavam nepravidelny cize ani neviem kedy ju ocakavat. Posledne som ju mala 3.5. Minuly mesiac.

Surit

Je zvlastne ze by si hned po tyzdni od sex.styku mala prejavy ako v prvych tyzdnoch teho a tymi prvymi tyzdnami myslim po 4 tyzdni, bolenie zaludka a celkova nevolnost sa zacinaju vacsinou prejavovat v 6 tt samozrejme je to velmi individ ale urcite nie v prvych dnoch, aj gynekolog ti povie ze mas pockat az pokial ti minimalne tyzden meska menstruacia a az potom sa da urcit tehot....radsej chod k lekarovi a uvidis

Noelani

Ochorenia, pri ktorých je dominantným príznakom nafukovanie, môžu pochádzať z hornej i dolnej časti tráviacej trubice, žlčníka a žlčových ciest, ale i pankreasu. Možno ich rozdeliť na funkčné a organické. Funkčné poruchy sú spojené s poruchou činnosti dolného pažerákového zvierača, motility žalúdka alebo dvanástnika, syndrómom dráždivého hrubého čreva, ale aj funkčnými poruchami činnosti konečníka. Ich veľmi častou príčinou bývajú tiež nádory, ale i ťažké chronické zápaly (napr. Crohnova choroba žalúdka alebo tenkého čreva

Noelani

Hlavné príčiny zvracania:

Gastroenteritída : infekcie gastrointestinálneho traktu baktériami , je jedným z hlavných príčin vracania u dospelých , a to aj u detí .
Vírus infekcie žalúdočnej sliznice , môže spôsobiť zvracanie .
Zvyčajne hnačka spôsobujú baktérie pobil, organizmus pre gastroenteritídy a zvracanie .
Zvracanie sa vyskytuje ako príznak poranenia hlavy .
Otrava jedlom alebo gastroenteritída spôsobuje zvracanie .
Migréna tiež spôsobuje zvracanie . Akonáhle je migréna je zaobchádzané , zvracanie zastaví .
Apendicitida : zápal slepého čreva je jedným z vážnych gastro črevnej infekcie , v ktorom vracanie a ďalšie symptómy sú spojené .
Labyrinthitis : labyrinthitis je infekcia vnútorného ucha , čo spôsobuje zvracanie .
Upchatie čriev príčin zvracanie ako symptóm .
Väčšina z gramnegatívnych bakteriálnych infekcií gastrointestinálneho traktu , sú spojené so zvracaním .
Prítomnosť žlčových kameňov v žlčníku tiež spôsobuje zvracanie .
Abnormálne zvýšenie hladiny cukru v krvi alebo zníženie hladiny cukru v krvi tiež spôsobuje zvracanie .
Zvracanie dochádza v dôsledku nepriaznivé účinky mnohých liekov , ako sú antibiotiká

mata220

Z jedla nie. Praveze na kazde jedlo moj za ludom zareaguje tak ze Mi je na zvracanie. Z tepla asi tiez nie lebo sa najcastejsie zdrziavam v chladku a doteraz mi z tepla nikdy zle nebolo.

Noelani

Celý proces od stretnutia spermií a vajíčka cez oplodnenie a delenie sa po cestu ku maternici a následne usadenie sa v sliznici maternici tento celý proces trvá ca 14 dní!