Hadky s partnerom kvoli byvaniu, musi byt podla neho

Príspevok v téme: Hadky s partnerom kvoli byvaniu, musi byt podla neho
manuellka

Prosim viete mi poradit? Mam pocit, ze sa musim prisposobovat. Priatel rozhodol, ze pozicku na byvanie nechce, ale inak na vlastne nemame. Nechce pocut ani o tom, ani o zahranici, ani o byte ani o podnajme-lebo on cudzim platit nebude. Chce, aby sme si prerobili dom po jeho starych rodicoch, ktory je vsak na pozemku jeho rodicov. Mne sa to nepaci davat do stareho a niecoho co neni nase. Povedal mi, ze mozme najskor takto, aby sme mali kde byvat a potom setrit na vlastny dom, ale zasa-bez pozicky. Cize vlastne neviem kedy my budeme mat svoje? Asi nikdy.. Vobec nemam chut byvat pri jeho rodicoch aj ked su super, chcem aby sme boli samostatni. On nechce ustupit a ja uz neviem ako to riesit.Nasi maju byt, ale ja by som u nich nikdy nechcela zostat, vzdy som chcela vlastne byvanie a oni to chapu. Radia mi vsak rozist sa s partnerom ked je taky, ze nedokaze ist na kompromis aby sme si sli aspon niekam zarobit. Sme spolu uz 3roky a naozaj chcem aby sa toto vyriesilo ale nemam chut sa podriadit tomu co chce ked s tym nie som stotoznena, lenze ho milujem. Co by ste robili vy?

dalsi

manuelka - co to urobit kompromisne.

Ak je to jeho rodiny, nech on investuje /a potom sa hada pri dedeni/. Ty mu len plat adekvatnu cast - taku, ako keby si byvala niekde v najme. Urob to tak na pol roka na rok a potom prehodnodte situaciu.

Na jeho mieste by som si vsak v prvom rade vysporiadal vlastnicke vztahy a az potom riesil, ci budem prerabat.

On si vlastne nepravom uzurpuje cudzi majetok a predpoklada, ze je to akoze jeho. Jeho je figa borova. Ten majetok ma zo zakona, alebo zo zavetu dedicov. A este aj zavet musi byt v sulade so zakonom, aby nebol niekto neprimerane ukrateny, lebo sa to da napadnut.

Staci, ze zomrie jeden z jeho rodicov a okamzite nastupuje dedicke konanie a surodenci.

Investovat do niecoho, co neni vase, je uplna hlupost, pretoze tam staci, ze si zoberete pozicku, uver na prerabku, prerobite si to a o pol roka zrazi jedneho z jeho rodicov auto, vy mate male dieta, alebo dieta na ceste a zrazu sa vas dom ocitne v dedicskom konani, kde ho bud budete musiet odkupit /a kde zoberiete znovu peniaze/, alebo predat a vyplatit dedicov.

Takuto situaciu treba riesit inteligentne a s chladnou hlavou a nie dufat, ze on je to teraz OK a bude to tak stale.

To len uvidite, ako sa rodina moze posekat, ked dojde k dedeniu. Dnes ma hypoteku kazdy druhy, dlhy, kazdy potrebuje peniaze a kazde hrable hrabu k sebe. Potom si nemozu dovolit ani surodenci, ze sa vzdaju velkeho podielu v prospech toho druheho, ak maju financnu tiesen. Jednoducho situacia ich donuti.

Urcite sa ho opytaj na tieto situacie, ako to chce riesit majetkovo a hlavne PRAVNE. Ze niekto niekomu teraz nieco slubi, je figu platne. Ak, tak treba to dat zmluvne do poriadku - kupna alebo darovacia zmluva.

Fleur-de-lis

ja to chápem, ale nechcela by som. S chlapom čo by chcel predmanželskú zmluvu by som neostala. Ani s takým čo by chcel všetko presne 50/50. To nie je partnerský vzťah, to je obchodný vzťah.
V živote sa môže udiať všeličo, ale ja vidím najväčší problém v tom, že mnoho párov sa poriadne nespoznali a nie sú ochotní bojovať za vzťah.
Je veľa párov čo to zvládlo do staroby a nie preto, že boli šťastlivci ale preto, že obidvaja sa rozhodli, že to tak chcú a robili pre to všetko potrebné.
Podľa mňa je každý hodný takého vzťahu, bez strachu, že ma ten druhý nechá. Ale nie každý to aj chce druhej strane bezpodmienečne dať...
Ale to už som úplne inde. Chcela som tým len povedať, že si neviem predstaviť žiť v takom vzťahu v akom žije aj napríklad zakladateľka témy.

[zruseny37]

Fleur-de-lis, ja by som povedala, že je realistka. Môže mu dôverovať teraz, ale život je nevyspytateľný. Poznám niekoľko prípadov, čo si nespravili jasno v týchto veciach hneď na začiatku, pretože sa ľúbili, dôverovali si a vôbec, kto by to riešil... Po rokoch po rozpade vzťahu jeden skončil v dome a druhý s holým zadkom. Dokonca aj po 20 rokoch. Tiež občas zažartujem, že chcem predmanželskú zmluvu, lebo niečo na tom je. Rozumní ľudia sa dohodnúť vedia. Pohádaní už ťažšie, žiaľ.

Fleur-de-lis

hmm, pre mňa je zvláštne vo vzťahu premýšľať o tom, že ma neskôr vyhodí z domu... Keď chýba dôvera a úprimný chcený záväzok vo vzťahu, tak to treba poistiť inde, chápem. Ani deti nevyrastajú radi v prostredí, kde vnímajú že rodičia to so sebou nemyslia na 100% "nech sa deje čo sa deje". Majú z toho zbytočný stres.
Vyzerá to, že nedôveruješ vašej láske (jeho ani svojej) a že váš pohľad na vzťah je ozaj taký, že nie ste rozhodnutí či spolu zostanete. Z toho pohľadu je to nefér, že máš investovať do cudzieho. Ale mohli by ste sa napr. dohodnúť aj tak, že ty investuješ do nábytku a podobne, čo sa dá odniesť a on do prestávb.
Ach jaj, no nezávidím.

[zruseny37]

manuellka, dobre robíš, keď takto rozmýšľaš už teraz. Častokrát na to niekto doplatí pri hádke alebo rozchode. Je ťažké tlačiť niekoho do niečoho, čo nechce, a v prípade hypotéky dvakrát. Ak treba investovať 20 000 €, aby to bolo obývateľné, tak tie peniaze musíte tak či tak odniekiaľ zohnať. Musíte s partnerom nájsť kompromis, ak chcete spolu fungovať. Možno je to hlúposť, ale ak tam silou mocou chce ísť, tak nech všetko platí on, lebo to patrí jeho rodine a tej to aj ostane. Ty si budeš peniaze odkladať, prípadne kúpiš veci, ktoré si budeš vedieť odniesť. Odloženými peniazmi mu prispeješ vtedy, keď sa tvoje meno dopíše na list vlastníctva. Takto bude podľa neho a budete obaja spokojní. Ak sa mu to nebude páčiť, tak mu jednoducho vysvetli, ako si vysvetlila nám, že nechceš investovať do cudzieho. Potom možno začne zvažovať hypotéku alebo pristúpi na tvoj návrh.

spring

urcite keby ste do toho isli tak najskor majetkovo sa vyrovnat!!!... uz sa velmi velakrat stalo, ze nakoniec rodina sa otocila chrbtom (a nik to samozrejme necakal).. ked sa jeho rodicia pominu, pride na delenie majetku a zavolaju jeho surodencov uz vidis ako povedia, ze sa vzdavaju xy tisic euro .. ohodnotia dom aj s vasimi prerabkami a vy im budete pekne platit ...

a po druhe - tam by som ani ja nechcela ist byvat - prerabka vas bude stat vela a byt na spolocnom dvore so svokrovcami - och.. nepristup na to, lebo sa budes cely zivot trapit ... radsej pozeraj konkretne alternativy - priblizne prepocitaj kolko by stal "projekt" byvanie u svokrovcov, kolko by stalo postavit nieco vase, pripadne zahranicie (neviem preco pises, ze tvrda praca mimo slovenska - u nas sa viac tvrdo pracuje ako v zahranici - tu si viac vazia zamestnanca a ma aj pekne zaplatene .. viete jazyk? aku mate kvalifikaciu?

manuellka

Fleur no tazko, lebo kedze rodicia mu dom jedine daruju, a dar nespada do BDSM. Takze vydata, alebo nie, vsetko jedno. Ja chcem aby sme si zadovazili byvanie 50/50 a nie ze raz ma bude ktosi vyhadzovat lebo toto tu je moje a ty tu nic nemas (IBA si sem dala peniaze) Toto nerobi dobrotu...

manuellka

Kafe a ty preco prekrucas uplne moje slova? Precitaj si to po sebe este raz. Dokonca pisem, aki su jeho rodicia a sestra super, kde tam vidis nejaku dramatizaciu? Poriadne si pozri temu. Nezda sa ti trapne, ze ja mam riesit za dospeleho muza situaciu s byvanim s JEHO rodicmi? Mne ano. Podla mna vo veku 32rokov by uz mohol vediet aj sam, ci? S tym investovanim, to je sice vsetko pekne, ale napadlo ta, ze mojmu moze niekedy v buducnosti prepnut, vykopne ma z domu a nastahuje si tam nejaku stetku? Napriklad do obyvacky, ktoru som platila ja? Neviem, ci mam este pokracovat, ale tvoje zmyslanie je mierne naivne... No a na pol roka na skusku to chce minimalne 20tisic na taku prerabku, aby to bolo obyvatelne. Takze asi tak...