Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zapalene dasno velky problem ?

Príspevok v téme: Zapalene dasno velky problem ?
zapalene das

Prosím o pomoc a radu... Zubár mi povedal že mám zapálené dasno.. Konkrétne nad korunkou mám horný mostík... zub V tom mieste nemám... Zápal je zpredu aj z vnútra dasna... Ako prebieha hojenie? Užívam wobenzym corsodyl meridol pastu kloktam florsavin salviu... Biely povlak je príznak hojenia? Keďže ako hnis nevyzerá boli ma to už 7 dní

Ďakujem za každú radu

dalsi

a co na to zubarka, liecebny postup by si mal radit s nou ?

Ked som mal lozisko hnisu pod mrtvym zubom /roky/, tak mi to oslabovalo imunitu a musela mi vyvrtat zub, cez koren vybrat nervy a do toho kanalika mi aplikovala dezinfekciu, do miesta zapalu pod zubom. Po nejakom case sa to vyhojilo a bol pokojn. Ziadne kolktanie nicim nepomhalo, lebo zapal bol vnutorny, v dasne, pod zubom.

S mostikom to moze byt podobne, ak je uchyteny, napr. do kosit, moze byt niekde hlbsie zapal. Mohlo sa tam dostat jedlo, alebo infekcia. Asi normalne by bolo RTG vysetrenie a urctenie postupu zubarom.

Existuju rozne silne dezifenckne prostriedky. Napr. JOX pre ustnu dutinu, GSE /to sa da riedene aj popijat/. Ale ak je to vnutorne, bude problem sa toho vyplachmi a kloktanim len tak zbavit. To sa musi aplikovat miestne. Mozno sa bude musiet demotovat mostik, preliecit injekciami a po prelieceni dat spat.

trojklanny

Tento problém som riešil tiež s tinkturou zo šalvie a zapperom. Ak sa dá, tak aspoň na noc zub. náhradu odložiť. Biely povlak je hnilobný proces mŕtveho tkaniva, kde sa práve premnožia baktérie. Liečba ústnej dutiny je náročná, pretože musí byt sústavne vlhka.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zapalene dasno velky problem ? - Fórum - ZDRAVIE.sk