Črevná chrípka

Táto diskusia patrí k článku: Črevná chrípka
Črevná chrípka

Črevná chrípka (akútna vírusová gastroenteritída) je zápalové ochorenie zažívacieho traktu - žalúdok, tenké a hrubé črevo. Pri tomto ochorení dochádza k zápalu sliznice čreva a/alebo žalúdka, a tiež k možnému poškodeniu jeho funkcie.

riesen

určite hydratácia je mega dôležitá :) ja dávam vodu s limetkou a ľadom snažim sa asi tak 2-3 litre denne a po ráne si dávam enterol a ten mi pekne rýchlo zaberá :)

Mamina712

Dobrý deň chcem sa opýtať že ak sme teraz prekonali črevnú virózu tak do kedy môžem ešte čakať že sa mu to vráti? Lebo som počula že v blízkej dobe by to chytiť nemal .ďakujem za odpoveď

RNG

Ked crevna chripka napadne vyrobu kyselin , tj parietalne bunky, co kyselinu vytvaraju, tak par denna dieta nestaci, lebo na obnovenie funkcie parietalnych buniek treba dlhe mesiace a dovtedy si treba chybajuce kyseliny doplnat, inac riskujes otravy zaludka a tiez samozrejme zle travenie a absorbciu zivin.

ivonka133

Črevná chrípka postihla aspoň raz už každého z nás. Vtedy je asi najlepšie držať niekoľkodňovú diétu, byť na súchároch a ryži:). Máte nejaké osvedčené recepty, ktoré zaberajú?

RNG

Pozor na travenie, mozete mat viacmenej znicenu vyrobu kyselin a enzymov, tj ked si ich nebudete doplnovat s jedlom, budete mat traviace problemy, ktore vedu po case do stoviek roznych inych zdravotnych problemov.

pe84

teraz bol nejaky hnusny virus, lebo cela rodina sme mali crevne problemy, chudatka deti aj vracali aj hnackovali, dcerka skoncila az na infuziach, co nemala sily...

RNG

Inac hnacky mozu byt sposobene hromadou roznych mikrobov na jedlach alebo prenesene dotykom, dokonca niekedy aj vzduchom vo forme kvapockovej infekcie
en.wikipedia.org
Dioagnoza "virus " sa casto prehlasuje lekarmi bez akehokolvek podlozenia laboratornymi testami.
Momentalne svet ale obiehaju rozne virusove, ako napr viacero druhov velmi virulentneho(tj lahko sa siriaceho) virusu typu norovirus, ale su aj viacere enterovirusy a rotavirusy. Mnohe rekreacne lode museli kvoli epidemiam tychto predcasne zakotvit, ked za par dni bola vyse 30% chora posadka aj rekreanti.