160 odrobených hodín a mesačná mzda?

Príspevok v téme: 160 odrobených hodín a mesačná mzda?
robotník

Zdravím,
ak mám v pracovnej zmluve uvedenú mesačnú mzdu a pracovný čas 40 hod./týždenne (t.j. 160 hod./mesačne) a v danom mesiaci odrobím 160 hodín, ale mesiac má ešte 2 pracovné dni, ktoré neodrobím, mám nárok na mesačnú mzdu alebo sa tie neodrobené dni odrátajú a mzda bude znížená?
Ako sa to počíta?
Vďaka

N-ika

Zalezi na tom ci mas pevne stanovenu mzdu kazdy mesiac bez ohladu na pocet pracovnch dni alebo nie.
Ale napr. moj manzel ma kazdy mesiac fixnu sumu a ta sa mu upravuje podla odpracovanych hodin.Vzdy sa vyrata mzda na jednu hodinu (podla toho kolko je v mesiaci prac. dni) a tou sumou sa nasobi pocet odrobenych hodin.
Ak by bol tvoj ten druhy pripad tak ti mzdu logicky znizia. A nezabudni-ze tie dni si samoplatca

robotník

nie je to chujovina, ja sa len snažím zistiť, koľko zarobím za hodinu a logicky sa to znižuje s rastúcim počtom hodín a rovnakou výplatou

však nemám, teda za mesiac (oprava), ale tým pádom je to tak, ako som napísal. nikto mi nedá viac

0vecka

robotnik ale to je chujovina co tu pises.. 40h tyzdenne moze byt aj 184 hodin mesacne...alebo mas v zmluve ze makas len 20dni v tyzdni?

robotník

neodrobím 2 dni znamená, že odtade odídem. myslím si, že mzda mi nebude navýšená o tie 3 dni, ktoré sú v júli nad tých 20 dní, čiže odrobím viac a dostanem rovnako ako v kratsi mesiac.

0vecka

on si spocital 40x4 kedze mesiac ma 4 tydne ... a teda ked ich zu odrobiltak si myslel ze nemusi robit..aspon tak som to pochopil toto naozaj plati ale len vo februari ked je neprestupny rok...

N-ika

A co znamena ze dva dni neodrobis?
A samozrejmost je ze mzda sa upravuje podla poctu pracovnych dni v danom mesiaci, to ze mas 40 hodinovy uvazok, neznamena ze ked odrobis 20 pracovnych dni, tak mas dalsie prac. dni toho mesiaca volne...