Menštruácia počas dovolenky

Príspevok v téme: Menštruácia počas dovolenky
EmaKlacova

Ahojte mám 11 rokov a krámy mám už pol roka. Prvého ideme na dovolenku ale ja to mám presne prvého dostať. Mamina hovorí že proste budem musieť mať tampóny.Tampóny už som "nosila" takže toho sa nebojím ale skôr sa chcem spýtať či sa menštruácia nedá nejako oddialiť/priblížiť aby som to na dovolenke nemusela riešiť a behať po každom vylezení z vody na záchod meniť tampóny :( prosím o rady dakujem za odpovede

ewelin2828

píšeš, že máš krámy pol roka a máš 11 rokov....ja som prvé roky nemala krámy vôbec, ale vôbec pravidelné...veď možno ti toho 1-ho ani neprídu :) alebo od prvého menzesu ti chodia pravidelne hm?
akože mne kedysi pomáhal citrón...začni ho jesť pár dni pred očakávanou menštruáciou....neviem či to bolo tým citrónom, ale kedysi to ozaj pomáhalo...teraz už to ovplyvňovať neviem, už som asi stará nato :D

spirited_away

Na toto naozaj žiadne triky nie sú.. Poradiť sa s lekárom inak ti neporadím.
Keby som vedela rada by som ti niečo poradila tiež to mám od 11 rokov je to veľmi skoro kľudne to mohlo pár rokov ešte počkať škoda že to nejde ovplyvniť...

NatalkaBS

tiez teraz premyslam nad tym kaliskom ale neviem ci je to az take skvele ako je to prezentovane, tozvie. Ak uz si bola na gyn. tak to urcite ries s lekarkou a ona ti nieco poradi, ale tipy ako citrony a tak, to ani skusat nemusis pretoze to nepomaha, teda aspon mne nie :-)