Zápal pľúc bez teploty?

Príspevok v téme: Zápal pľúc bez teploty?
|AnonyM|

Mali ste už niekto takúto skúsenosť, že ste mali zápal pľúc bez teploty? Ja mám už druhý mesiac kašeľ, povedal by som ze suchý, sem tam nejaký biely hlien. Kašeľ nemám vždy ale hlavne večer, a niekedy aj cez deň. Pri tom kašli počuť pri dýchaní piskot, pred mesiacom som s tým bol u obvodného lekára, a povedal že na plucach nic nepocuje a ze je to zo zatekajucich hlienov, taktiez ze mam zapal dutin, ale ziadne priznaky nemam ani bolest hlavy ani teploty ani nic podobne len ten kašeľ a hlieny... na kontrolu som ani nebol pretoze obvodny ma teraz dovolenku, myslel som ze mam chronicku obstrukciu pluc, ale vzhladom na moja vek (18r) a že som nefajciar je to nepravdepodobné

RNG

Kvapockove infekcie zo vzduchu a obvykle na dlhu dobu usadia c prinosnycy dutinach odkila sa s hlienami dostavaju znova a znova na mandle, do hrdla priedusiek a pluc a niekedy aj do stredneho ucha cez Eustachovu trubicu. Infekcie v prinosnycy dutinach sa nedaju vynicit nicim branym ustne, treba ich tam znicit napr kvapkami roztoku citricidalu, 3 x denne dve kvapky roztoku do kazdej nosnej dierky, v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby to natieklo aj do celnych dutin
Pokial su hlieny tekute, nase cilia ich vedia vyniest von, aby sa dali vykaslat a vyplut(nie prehltnit!!!) Ale ked hlieny vyschnu hromadia sa v plucach lebo huste alebo pevne hlieny nevie cilia vyniest von.
Odporucam zavlhcenie, ci uz pobyt v studenej pare, alebo vonku v noci, ked ochladne vzduch pod rosny bod, alebo inhalatory, kde si zavlhcis/stekutis hlieny. Na odstranovanie hlienov pomaha NAC, serrapeptaza a oreganovy olej, co zaroven potlaca rozne hlienove infekcie.