Vyuziva / vyuzil ma?

Príspevok v téme: Vyuziva / vyuzil ma?
bbhela

ahojte, mam taky problem.s priatelom sme spolu 2 roky, on teraz piaty mesiac pracuje v zahranici,ja som momentalne styri mes.bez prace.zacal mi prizvukovat aby som si hladala pracu,co mi zacalo vadit? a preco? pracu si hladam,aj ked to nieje az take jednoduche,kedze mam aj iste zdrav.problemy,a nezvladala by som kazdu pracu,ale tak snazim sa,pbvolavam inzeraty,informujem sa,poslala som aj niekolko zivotopisov...no ide o to, ze on zaraba pekne peniaze,takue by mi mohol aj zrochu pomoct,ked momentalne som stale bez prace.on bol bez prace skoro rok a zili sme stale z mojich penazi,dokonca u mna aj zadarmo byval,nic neplatil.ano,je pravda ze som mu to casto vyhadzovala na oci,ze si nehlada pracu,ale on sa fakt nesnazil,ziadne inzeraty,nikoho sa nepytal.... asi len cakal kym si so mnou uzije vsetky moje uspory,co som si tiez oddrela v zahranici.teraz som uplne na mizine, a moj priatel si splaca dlhy u rodicov surodencov,v banke,udravotnej poistovni..no a na mna akosi pozabudol.... chcem tym povedat,ze by mi mohol v tejto mojej situacii tiez zrochu vypomoct,no namiesto toho mi stale len rozprava kde co vsetko musi povracat,poplatit...ja mu to verim,ale sam si tie dlhy narobil a uplne zbytocne,napr.ked kaslal na zdravotnu poist.alebo si nehladal pracu,co som mu aj velakrat dohovarala,aby nekaslal aspon na tu poistovnu,no nepocuval,len nad tym mavol rukou.mne je blbe ho pytat peniaze,a ked nemam uz ani euro,tak mi pozicaju rodicia,ale takto sa tiez zadlzujem. ked som ho zivila ja,tak mi stale len sluboval,ako mi vsetko vrati a postara sa o mna. ja niesom vypocitava,ale tak myslim ze trochu by mi mohol toez fin.vypomoct,uz ked zacal pracovat a aj pekne zarobi.nechcem od neho vela,ale aspon na tu stravu
Mam pocit,ze z jeho strany to je skor cele vypocitavost,a jednoducho ma vyuzil len.ja uz fakt rozmyslam nad rozchodom,lebo asi az teraz ukazal pravu tvar.velmi ho ale milujem ale mam dojem,ze on sa so mnou len zahrava a sprosto ma vyuzil. chcem sa s nim velakrat na tu temu aj porozpravat,ale vzdy to skonci pri hadke.ja by som sa kvoli nemu rozdala,a on jednoducho teraz kasle na mna.. tak to vidim ja. okrem toho sme nikde spolu neboli za cely ten cas odkedy sme spolu, myslim tym nejaky vylet,kino,kupko... co mu hovorim aj teraz,ale stale spomina len to kde musi co poplatit,pritom take kino alebo kupko neni az taka draha zalezitost na to kolko zaraba....skuste mi napisat ako to vidite vy, ci mam v tom vztahu zostat, ja uz sama fakt neviem... mozno sa len na veci divam zo zleho uhla, ale uz tiez zacinam mat niekedy pocit,ze som az prilis doverciva ku druhym ludom... dakujem za nazory

dvojpes

niekde som cital, ze je dobre taketo pribehu pisat, aby sa ludia poucili.

bohuzial, nie je to pravda, nepomaha to a aj tie zeny, co si toto mozno precitaju, sa kludne mozu dostat do rovnakých problemov.
tieto pribehy sa prilis casto opakuju

Filip TT

Dik bbhela že si to tu napísala. Tém podobných tvojmu príbehu je tu pozakladaných viac. Len takmer vždy chýba správa zakladateľky ako to dopadlo.

adria: ahoj sestrička

adr1a

bbhela. Som rada ze ti to takto vsetko ok dopadlo. Ze si sa nevzdala, nezrutila, vzoprela sa vtedajsej nepriazni a zabojovala. Gratulujem. A robis dobre. Ako sa hovori, v nudzi poznas priatela. A ty si toho svojho vtedy najlepsie spoznala, ked si bola na dne, nemala co jest ai. Vsetko dobre ti zelam a drz sa

bbhela

Pokracovanie pribehu, rozisiel sa so mnou, kedze uz nemal co odo mna ziskat, rozchod bol bolestivy, ale prebolel, uvedomila som si svoju hodnotu, ziskala som stratene sebavedomie, nasla si pracu, zamerala som sa na seba a duchovnu stranku zivota :)obnovila som kontakty s dobrymi priatelmi a uzivam si zivot, vylety, kina, koncerty,cestovanie, naucila som sa hlavne zit sama so sebou a je mi uzasne. Chlapec to chce so mnou skusit znova, ale uvedomila som si ze to nebola ozajstna laska, skor psychicka priputanost k manipulatorovi, ziarlivcovi, ktory ma len citovo vydieral... Takze tak, pisem to tu preto aby si aj ostatne zeny s podobnym zivotom uvedomili urcite veci ;) zivot je krasny, teste sa z malickosti a hlavne stastie hladajte vo svojom vnutri, necakajte ze vas niekto alebo nieco urobi stastnymi ;)

Bandolera

V texte si si sama odpovedala, takze... pocitam, ze skor hladas radu ako sa s tym vyrovnat, lebo napriek tej krivde, ktoru od neho pocitujes ho milujes...

Delete 2

Hm...ťažko ti poradím. prácu je nájsť ťažké aj pre tých, ktorí pracovať chcú.
(a nikto mi to nevyhovorí)

Vždy ovládal mamon životy ľudí a vždy aj bude... Daj človeku moc a peniaze a prejaví sa jeho charakter.

neviem čo ti poradiť. Ty ho poznáš, ty musíš zvážiť pre a proti. Ja a ani nikto odtiaľto do vášho vzťahu nevidíme.