Neviem čo ďalej

Príspevok v téme: Neviem čo ďalej
pattie_trish

Ahoj. Potrebujem poradiť,pomôcť. Som už na dne a neviem sa nijako pohnuť ďalej. Začnem asi takto. S priatelom sme spolu 2roky aj 2mesiace. Všetko bolo krasne, super. Vzťah mal priebeh ako z filmu na všetko sme šli pomaly, nehrnuli sme sa rychli do vztahu, randili sme a tak.. Jasne, mali sme aj tmavé chvilky, ale vsetko sme vzdy vyriesili. Po roku aj niečo vzťahu, t.j. v oktobri cca 2014 som začala brať HAK, a odvtedy som začala byt strašne precitlivela, vybuchovala som za kazdú cenu, bolo to hrozne ale vydrzal to so mnou. Je mily,pozorny, uzasny. Mala som problemy aj doma s rodicmi, a bola som rada ze mam niekoho kto mi pomahal, podporoval , planovali sme spolocne byvanie, deti, svadbu, vsetko spolu. Ale nastal zlom, zacala som chodit ku psychologicke, s rodinnymi problemami, ktore sa nakpniec vyriesili, ale zacala som pocitovat problemi vo vztahu. Neviem preco, nemam na to dôvod. Pred mesiacom, zaciatkom jula som HAJ vysadila a čakala že sa to zmeni, no stale trpim depresiami, zachvatmi uzkosti, uz beriem aj antidepresiva a bojim sa ze o priatepa pridem. Neviem ci zo mna ta laska nepominula, citim sa tak domiesane , opisuje sa to tazko. Proste hrozne prazdno mam v srdci. Kazdy vravi ze je to este z HAk a ze sa to upravi , ale aj tak mam pocit ze mi nieco chyba. Nechcem zahodit tak dlhy a krasny vztah do kosa. Ale tieto skoro dva mesiace som uz na dne mojich sil, vsetkp mu hovorim, podporuje ma a hovori ze to prekoname ale bojim sa ze to nezvladnem :( neviem ci mame len krizu zo stereotypu ze sme si na seba zvykli. On hovori ze ziadnu zmenu v mojom chovani nevidi, ale ja ju citim a hrozne sa trapim. Prosim poradte co mam nemam robit, ci to este odoznievaju pocity z hak. Ak mal niekto nieco taketo podobne prosim napiste nazory budem rada. Dakujem.

Filip TT

... ma to vzdy vytoci, ked sa dopocujem o takom pripade ako je Tvoj. Lahkomyselne to predpisuju aj uplne mladym dievcatam, ktorym tym mozu pokazit zivot. Fakt by som to tomu gynekologovi, ktory Ti to predpisal ukazal, co sposobil. Strasne ma to vie nasrdit...

Bohuzial neviem Ti poradit, co mas robit. Iste je, ze antidepresiva su dalsia blbost. Moja dobra kamaratka prezila rozvod a zacala ich brat a uplne ju to zmenilo. Nebola schopna robit ziadnu ani najjednoduchsiu pracu, hoci predtym robila konatelku obchodnej firmy. Zostala dlhodobo nezamestnana aj s dvoma detmi. Antidepresiva su oblbovaky.

pattie_trish

Už to viem, len neviem ešte dokedy mam čakať že to prejde. Už je to mesiac aj pol co to svinstvo do seba nepcham. Keď je pri mne je mi ovela lepšie ale akonahle som sama(ako teraz) mam depresivne stavy, plačem a rozmýšlam nad rozchodo . Už myslim že som na psychiatriu. Nebrala som to dlho, ale začala som to brať priskoro na moj vek. Dakujem za odpoved.

Filip TT

Hormonalna antikoncepcia funguje na tom principe, ze dodava do tela ten hormon, ktory sa v zenskom tele vylucuje pocas tehotenstva.

Tento hormon sposobuje, ze zensky organizmus sa chova ako v dobe tehotenstva - vypadne cyklus, prestanu ovulacie a tym sa zabezpeci, ze nepride k ovulacii a to vlastne u antikoncepcie ide.

Vedlajsim produktom tohoto pseudotehotneho stavu mozu byt aj ta naladovost a precitlivelost ktoru zeny pocas tehotenstva maju.

Aby sa tieto vedlajsie ucinky znizili, vyrobcovia HAK pouzivaju coraz mensie davky hormonu cim sa ale znizuje aj antikoncepcny ucinok. To je nahradene tym, ze sa pridavaju abortivne latky. Skratka povedane ak pride k ovulacii a oplodneniu, je to poistene tak, ze oplodnene vajicko je potratene. Zena teda zazije mikropotrat ani o tom nevie. Zrejme sa to ale moze potom prejavit u nej ako postabortivna depresia.

Osobne by som od mojej manzelky nikdy neziadal, aby uzivala hormony. Zjednodusene povedane je to svinstvo.