Ako zistim ci sa pacim tichemu chlapovi?

Príspevok v téme: Ako zistim ci sa pacim tichemu chlapovi?
Hankka

Ako baba rozozna ci sa paci tichemu (introvert?) chlapovi? Na nete su len stupidne clanky popisujuce skor spravanie jaskynnych poolopiciakov ktore su uplne nerealne a ci ma niekto rozsirene zrenicky je ozaj problem vidiet. Ja som sa nikdy ziadnemu chalanovi nepacila aj ked nie som skareda ani blba, takze to neviem rozoznat.

Ako sa introverti vobec zoznamuju a kde podobnych ludi stretnem? Na vsetky kruzky chodia aj tak len zeny a sama som dost hanbliva, ani kamosky prilis nemam, navyse aby baba bezdovodne oslovila cudzieho chalana je podla mna trapne.

iggzik

Tak ja som "tichy introvert" aj ked u mna korene sa chytili hlavne kvoli komplexom, sikane, vysmechu a pod..

Neboj sa, ze by si bola "vtierka".. V tejto dobe je uz uplne "normalne", ze ludia nevedia ako komunikovat x(

Mne sa napriklad na zakladke na lyziarskom stalo, ze holka stale na mna pozerala, uplne som znervoznel stale kukal niekde inde nasilu, potom som sa aj spoluziaka, co bol pri mne spytal, ci sa na mna stale pozera, ze jo, pozrel som sa na nu, postavila sa a isla priamo za mnou, som sa postavil a fukoty prec z miestnosti na WCko, pockala si ma .. ono pacila sa mi ale takto som reagoval (mal som ~12) potom sme sa dali do reci, happy end z toho nebol, ale to kvoli tomu, ze som trdlo a dokrkval to sam.. co nieje podstatne =))

Vela ludi sa boji, ako zareaguje, co povedat, nepacim sa jej/jemu, urcite niekoho ma atd..

Bez konverzacie na to nikdy neprides, kazdy reaguje inak. Niekedy aj ta konverzacia nemusi byt "smerodatna" .. Proste to musi byt povedane polopatisticky, hodit do eteru, nech to dopadne ako chce, hore hlavu a povzbudit sa, ze aspon som to skusil/a.

Hovoris, ze kamossky nemas, tak ta voobec nemusi trapit, co si dakto o tom pomysli.

Mesačný princ

Aj naopak ale ak sa mužovi nejaká žienka páči, tak je tam vždy silný očný kontakt, nemusí byť zahliadnuteľný ale je tam vždy!

Hankka

Ako je to s tym vraj muz sa bude snazit dotykat sa aspon nepatrne zeny ktora sa mu paci? Vraj aspon akoze nechtiac sa obtriet aspon rukou. Je to fakt alebo to byva aj prave naopak?

Hankka

Lebo vrana k vrane sada. :-D
Ale nechcem byt vtierava (toto by som si ani nedovolila ani netrufla) a hlavne nechcem aby to posobilo ze po nom idem lebo to tak ani nie je ale rada by som ho spoznala blizsie.
Videla som baby co mali zaujem o nejakeho chalana a nejtajili sa tym a boli naozaj trapne a ti chalani sa na tom len smiali.

Mesačný princ

A prečo máš potrebu vlastne zisťovať či sa páčiš tichým chlapcom? Ak sa tebe bude nejaký páčiť tak jednoducho príď k nemu a pobozkaj ho :)

veľa šťastia :)

Hankka

Mam 22. :-)

Cliattsi:
To by bolo moc vtierave a takymto stylom by to skor skoncilo vysmechom, trapas. :D

Spolocna tema na debatu by bola ale nechcem posobit vtieravo.
Neviem kto je hanblivy a kto len taky tichy ze nehovori ked netreba (myslim ze skor toto a prave to je ten problem pri nadvazovani komunikacie) ale potom neviem co je zac a to by som rada zistila. Ci vobec ma zmysel zacinat akukolvek debatu.
Mne by stacili aj kamarati ale nie baby. :-) A zase nechcem vyzerat ze sa mi paci niekto kto sa mi nepaci ked mi ide len o spolocny zaujem. Vobec kym niekoho nepoznam tak neviem ci sa mi paci, moze byt hocijaky pekny ak je to debil nema u mna sancu aj keby som mala ostat navzdy sama.

Cliattsi

Ešte ma napadla jedna vec - Ja tiež som tichý chlapec a chcem ti povedať ešte jednu dôležitú vec - ten chlapec bude rád, keď sa mu prihovoríš, čiže by som moc na tvojom mieste nepomýšľal na to, že by si sa nejako strápnila alebo neviem čo, veľmi rád sa s tebou porozpráva (možno sa bude musieť postupom času osmeliť, preto na neho moc netlač, aby ti všetko hneď povedal). Len mu musíš dať priestor a čas na vyjadrenie. Je aj možné, že bude hanblivý a nebude vedieť, čo povedať. Rozprávaj pomalšie a nečakaj všetky odpovede na svoje otázky hneď. Daj mu čas, ak ho stretneš aj nabudúce a ubezpeč ho o tom, že o tom, že si sa s ním rozprávala, nikomu hovoriť nebudeš (a aj to dodrž, ak si to bude priať), lebo tichí chlapci ocenia dôvernejší rozhovor a tajomstvá.

Cliattsi

No a čo som zabudol je to, že sa ho musíš opýtať, keďže sa pýtaš, že ako zistíš, či sa mu páčiš:
:"Prosím ťa, ešte sa ťa opýtam jednu vec, chcela by som vedieť, či sa ti páčim aj ja. Ty mne áno, ale keď ja tebe nie, tak môžeš mi to kľudne povedať, ja ti nič neurobím, nebudem z toho nanič, len chcem počuť tvoj názor, aby som vedela, čo si mám myslieť. Nebudem sa vôbec hnevať, keď povieš, že: Nie si môj typ. Lebo by som chcela počuť len pravdu, aby som si nemusela nič domýšľať. "

Cliattsi

Zdravím. Keď už máš máš vyhliadnutého toho tichého chlapca, skús to takto:

TY: Ahoj, ako sa voláš?
ON: ......(napr. Laco)
TY: Uau, Laco, vieš čo, neviem, ako by som ti to povedala, ale rada by som s tebou pohovorila.
ON: Usmeje sa, zamyslí sa. A možno povie: A O čom?
TY: O tom, čo ťa baví, čo robíš a tak, lebo keď som ťa zbadala, tak si ma aj trocha zaujal.
ON: Keď to bude introvert, možno nebude vedieť, čo má povedať. Preto ty v ňom musíš vytvoriť aj dojem istoty.
TY: Ja som si povedala, že sa ti prihovorím, lebo si myslím, že keď sa ľudia majú spoznať, tak jeden z nich vždy musí začať. Ja som sa rozhodla pre to takto, lebo neviem, ako mám začať.
Usmeješ sa na neho, vyvolaj u neho záujem a už je to....diskusia začína

Ešte mu môžeš dodať,: Ja nie som taká, že by som si z teba chcela robiť srandu, ale naozaj si ma tak zaujal, že som jednoducho musela za tebou prísť.

Ešte pred tým, než to urobíš, si zrátaj plusy a mínusy, aby si to nemusela strašne ľutovať.
A Daj mi prosím ťa spätnú väzbu, či si to čítala a tvoj vlastný názor. Dík