Socialna fobia mi uplne znicila zivot

Príspevok v téme: Socialna fobia mi uplne znicila zivot
nikusik213

Dobrý deň,
Mám problém a ja už neviem, ako si pomôcť. Mám pocit, že ani nikto iný mi už nepomôže. Už od svojich 12 rokov trpím depresiami, teraz to už niesu ani depresie, ale veľký strach, úzkosť a beznádej. Navyše odmalička trpím sociálnou fóbiou. A to je to najhoršie! Už v ôsmej triede na základke som často vymškávala, lebo ma šikanovali a bála som sa školy. Myslela som, že keď prídem na strednú, bude to iné, ale ako na potvoru, bola som dosť chorá (kašlala som 4 mesiace a nevedeli prečo, možno mala na tom podiel psychika, nevedia.) a vtedy sa to zrútilo. Učitelia hneď na začiatku roka sa už pýtali čudné otázky, ja som veľmi citlivá a bála som sa čoraz viac. K tomu problémy aj s kamarátmi a aj doma a pokúsila som sa o samovraždu, zase som bola na psychiatrii aj, no a keď som prišla o školy, zase otázky typu prečo, kde a načo som sem vôbec po dlhej dobe prišla. Aj keď sa o všetkom potom učitelia dozvedeli, nič sa u mňa nezmenilo. Snažili sa byť iní, dokonca mi dali aj individuálne štúdium, ale nedá sa to. Ja sa proste veľmi bojím. Učiteľov aj spolužiakov, aj všetkých.. Všetci vrava, že sa tomu treba postaviť, ale ja už budem mať 18 a stále to nejde. Vôbec to neviem. Už skoro 5 rokov beriem antidepresíva, tri krát mi menili lieky, tri krát som bola na psychiatrii, ale nič, ešte horšie to bolo po tom. Moja psychiatrička nová ma vôbec nechápe, ani ju nezaujíma ako sa cítim, ona povie, že si o tom myslí svoje. A mám pocit, že ani psychologička mi neverí. Myslia si, že som pohodlná a nechcem chodiť do školy. Ja veľmi chcem, ale nejde to.Vždy som sa snažila byť dobrý človek, priala by som si byť lepším ešte, ale proste ja už neviem čo robiť. Vôbec neviem čo robiť. Mám pocit, že sa tej fóbie nezbavím. Už to trvá moc dlho.. Prosím poraďte mi nejako :( Ďakujem..

Cliattsi

Ahoj,takže ty už teraz končíš ročník?
Ja som mal tiež a čiastočno aj teraz mám s.f., ale okrem toho, že si taká citlivá by som sa ťa chcel opýtať, či vieš aj racionálne uvažovať, či si myslíš, že si inteligentná baba. Nepozeraj na to, čo ostatní hovoria, ale pokús sa sama zhodnotiť a odpovedaj si a napíš to sem. Lebo ak áno, tak sa môžeš dostať aj zo svojich depresií. Dá sa to tak, že si sama odôvodníš, prečo v tej depresii si. Ja som sa z depresií dostal a ak dokážeš samu seba rozanalyzovať, čo predchádzalo tvojim depresiám, môžeš ich odstrániť. Pomôže ti k tomu táto kniha A.Ellis-Racionálně emoční behaviorální terapie
obchod.portal.cz

Táto kniha by ti mala dopomôcť zorientovať sa vo svojich neblahých pocitoch. Čítaš rada knihy? Táto je trocha odbornejšia, ale dobrá.

Napíš mi, čo ti spôsobilo podľa teba v prvopočiatku tvoju SF? Akých si mala rodičov? Kričali na teba? Si introvert, tichšia?

Skúšala si niekedy v živote autogénny tréning? - Aplikovanú relaxáciu na uvoľnenie psychického napätia? Ak nie hovorila ti psychologička o tom? Mala by.

Dievča, budeš musieť nájsť silu sama v sebe, aby si to zvládla. Si individualistka? Si rada, keď niečo sama dokážeš?

Je tu veľa otázok, skús mi ale odpovedať, možno sa pohneme dopredu :-)

sociálny

Ahoj, tak toto ako keby bol môj príbeh, aj u mňa to bolo tak, že strednú som nezvládal kvôli úzkostiam a depresiám, tak som prešiel na individuálny plán, ale proste to nešlo a skončilo to tak, že stredná nedokončená, a to mám 23 rokov. A mne to tiež ničí život, tak isto ako ty, som bol 3 hospitalizovaný na psychiatrii,ale na týždeň alebo dva bolo lepšie s úzkosťami a potom stará pesnička a znova ten istý kolotoč. Tiež nemám kvôli tomu nejaké kamarátstva, úplne sa nevyhýbam spoločnosti, zájdem do mesta, niekde si sadnúť, ale kontakt už ťažšie nadviažem, a chýba hlavne nejaká kamoška a tak, nemal som kamarátku ani žiadny vzťah, práve kvôli tomuto. Takže tiež sa topím dosť v tomto a neviem nájsť správne riešenie. Ak chceš, mohli by sme o tom popísať cez mail, bol by som rád.