Neviem čo chcem...Zúfalosť kvôli škole

Príspevok v téme: Neviem čo chcem...Zúfalosť kvôli škole
Šmouli17448/

Takže ahojte mam 15 rokov a nastúpila som na strednú školu Hotelová Akadémia.
Celý rok som bola očarená hotelovkou o ničom inom som nehovorila a keď ma prijali tak to som bola ešte viac šťastnejšia. No ako som nastúpila na tu školu tak mam strach, depresie a už to naozaj nezvládam. Vôbec nejem, plačem a zúrim. Moja rodina už je z toho tak isto na práškoch ako ja, ale stále mi vravia že to zvládnem, že musím. Ale keď im poviem že to nechcem robit, že mam k tomu nechuť a z celého srdca to remeslo nenavidim. Tak mi len nadajú a hovoria nech robim veci ktoré ma v živote nebavia a nech to urobím kvôli ním. Trápi ma to lebo nechcem stratiť a zaťažovať moju rodinu no oni inak nedajú len aby som to kvôli ním zvládla ale vnútri seba viem že JA to nechcem robit. Poraďte mi prosím ako mam postupovať. Neviem ako ďalej. Zdá sa mi tých 5 rokov dosť a bojím sa plus naozaj nenavidim to remeslo. Len nechcem sklamať rodinu. Naozaj prosím poraďte čo by som v mojej situácii mala spraviť ? Dakujem za odpovede...

HappyCookie

Ja som mal podobný problém ako ty. Nastúpil som na školu technického zamerania, no po 2-3 týždňoch som zistil že mi to nesedí, predmety, spolužiaci, atď. No proste tiež som mal z toho depku.
No nejako sa dalo do mesiaca ešte prestúpiť na inú strednú a tak som prešiel na hotelku :D
Síce som stratil jeden rok (hotelka ja 5-ročná), ale neľutujem.

Teeneek

Ja ti rozumiem. Ja som tiez isla na skolu len kvoli rodicom, lebo si mysleli ze ked som im povedala ze chcem studovat stavbarinu tak si mysleli ze neviem co chcem. Vystudovala so OA ako chceli a po vyske som si urobila tu stavbarinu a potom mi otec povedal ze nevedel ze to fakt chcem. Dnes posobim v stavebnictve a bavi ma to... Preto... Nezmeskaj svoju sancu a zisti co by ta fakt bavilo a nasledujuci rok prip. Aj teraz to zmen. Ak budes vediet co chces (co si myslim ze nevies) a porozpravas sa s rodicmi urcite ti s tym pomozu... Vela stastia

Šmouli17448/

Práveže osobne mi variť nevadí ale to čo oni robia na tej škole a kadejaké zákony a kraviny naozaj sa na to necítim..

Ahri

Prestup dalsi rok na inu skolu.. to ako ides na hotelku bez toho ze by si varila alebo neviem co a potom zistis zrazu ze ta to nebavi ? Ludia prestant si vyberat skoly podla rodicov.. to je vasa buducnost , nie ich...