Nie je panna, ale sex pred svadbou odmieta

Príspevok v téme: Nie je panna, ale sex pred svadbou odmieta
zzzyyy

Z iného súdku, chcel by som vedieť čo ženy vedie k tomu, aby tomu čo s k nim spáva slušne, stará sa o ne, výlety, plánuje s nimi budúcnosť odopierali dotyky(prsia, zadok, atď.) a sex už vonkoncom nie. Pritom panny dávno nie sú, v mladosti zažili toho až až a teraz, keď reálne hrozí, že spolu dieťa nestihnú, tak sex až po svadbe, pretože v mladosti bola zblúdená a hľadala sa, teraz už samozrejme nie. Aký to má to význam v tom veku a hlavne keď pannou nie je? Prečo tomu naj odopiera to čo tým predtým neodopierala? Nie je to len ženská taktika, keď už nevie ako si ho pripútať, tak mu nedám nič?

Fleur-de-lis

prečo sa nemilovať s tým koho milujem je môj názor, že sa chránim. Chránim sa tohto úplného zblíženia s niekým, pre koho som sa ešte nerozhodla. Niekto tu na fóre písal aj názor, že ak láska skončila tak to nebola láska. Neviem či sa s tým celkom stotožňujem, ale pokiaľ niekoho milujem, prečo s ním neostanem? Dá sa niekoho milovať len na čas? Bola to láska? Či to bolo len zaľúbenie ale do lásky to prerásť nestihlo, alebo sa to nepodarilo?
Čo je vlastne láska?
A myslím na tú partnerskú lásku, lebo veď ľúbiť môžme aj rodičov či súrodencov... Ale to je iná láska.

Láska je aj rozhodnutie a keď s niekým chodím, tak je to pre mňa čas spoznávania a rozoznávania, či chcem s tým človekom ostať celý život. A to rozhodnutie u mňa určite nie je založené na tom, ako si "rozumieme v posteli". Či tam je príťažlivosť to človek vie aj bez sexu... No a ako hovorím, úplne sa zblížiť chcem len s tým, s kým ostanem, komu sľúbim, že moja láska (tá partnerská) neskončí. Lebo fyzická láska nás zblíži a spojí opäť na inej úrovni.
Ak sa takto zblížim s niekým, s kým sa rozídem, mne by to ublížilo. A aj ten rozchod by bol pre mňa náročnejší, lebo je ťažšie rozlíšiť čo je láska verná a čo je láska "hormonálna".
Vnímam aj ďalšie dôvody prečo, ale tak všetko rozpisovať tu nejdem.
Ja verím tomu, že sú ľudia, čo úprimne ľúbia a fyzickú intimitu prežívajú v láske hoc aj pred manželstvom. A verím, že mnohí z nich spolu aj ostanú a že majú vybudovanú tú vernú lásku. Ale skôr to vnímam ako výnimku, a mám obavy, že väčšine párov to ublíži. Ale zas každá skúsenosť nás niekam posúva. Každý máme jedinečnú cestu.

dvojpes

je to proste obchod, pri ktorom zena nieco slubuje, ale nemusi to dodat v pozadovanej kvalite.

muz sa moze rozhodnut, ci mu to za to stoji, nema vsak nasledne ziadny narok na reklamaciu ci staznosti.

ale naopak to neplati, muz musi dodat svoje plnenie (manzelstvo), ktore je pre neho silne zavazne - aj pravne, nie len moralne.

tento koncept silne zvyhodnuje zenu.
kazdy ma pravo sa rozhodnut ako chce, ja by som teda takyto obchod urcite neuzatvaral, je nevyhodny.

zlamic

urcite si ma neotravila.
U mna dusevna a telesna laska ide ruka v ruke. Ak mam niekoho dusevne rada, to, akym je clovekom, jeho hodnoty, zivotne postoje a nazory, tuzim po nom aj fyzicky, no a ak po niekom tuzim fyzicky musimho mat rada.
Fyzicky sex je len prazdne vykonavanie mechanickych pohybov, suchy kolac bez skvelej plnky, alebo ako ty pises, dom bez zakladov.
Nepotrebujem k takym nazorom Boha, ani cirkevne pravidla, to musi vychadzat z cloveka, on sam to musi chciet, nie byt ktomu akoukolvek formou nuteny, ci uz strachom, poslusnostou, laskou.
A to som tiez bola vychovavana vo viere, no nie v tej vacsinovej na Slovensku. Kto miluje Boha, miluje seba a svojho partnera. Nepoznam Boha a ani s nim nemam ziadny vztah. Nikdy som ho totiz nestretla. U mna je Boh a laska jedno, ta musi byt v srdci a laska nema ziadne pravidla.
Presne tak, kazdy clovek ma slobodnu volu a vlastny rozum. Preto to musi vychadzat z neho samotneho. Sex je predsa krasny a uzasny, ked je milovanim.
Preco sa nemilovat s tym, koho milujem?

Filip TT

zzzyyy - hovoríš, že na sobáš potrebuješ čas, ale tehotenstvo chceš hneď - len aby nezostala slobodná opustená mamička

Fleur-de-lis

@zlamic "Pokial niekoho milujeme, nejde ho milovat predsa len jednou castou mojho ja, len celym, teda aj telom."
Práve tu je problém, že mnohí "milujú" len tou telesnou časťou.. Aj keď to tak nechceli, ale skĺzli tam...
Lebo na tom duševnom treba viac popracovať, je to náročnejšie sa tam spoznať, prežívať lásku a blízkosť na tej úrovni si vyžaduje viac námahy, viac času.
Akonáhle pár prejde do telesnej lásky, pokiaľ tá duševná bola ešte len v plienkach, tak si stavajú dom bez základov a vieme ako taký dom dopadne ak príde búrka...
Pokiaľ tam sú základy, tak v tej telesnej stránke sa skôr či neskôr zjednotia. Naopak to ale veľmi nejde.

Bohu to nič nedá, ale Boh vie, že žena a muž si tým ublížia, hoci to oni sami v tej chvíli nevnímajú.
Dogma nedogma, nikto to nemusí dodržiavať. Boh nám dal slobodnú vôľu ale zároveň nám aj povedal, čo je pre nás dobré a čo nie a každý má právo sa sám rozhodnúť... A každé rozhodnutie nesie aj následky.
Nasledovať dogmy bez toho aby sme poznali Božiu lásku je to, kde Cirkev často zlyhala. Nikoho nebaví dodržiavať "obmedzujúce" pravidlá. Pokiaľ ale človek vie z čoho plynú, pokiaľ vie od koho sú, pokiaľ vie kto je Boh a má s ním vzťah, tak tie "dogmy" naberajú úplne iný zmysel, rozmer...

Ale to je iná téma. Chápem tvoj názor. Každý máme svoju cestu, svoje skúsenosti, každý máme v niečom pravdu, všetci sa učíme... nechcela som ťa mojim názorom otráviť, ale tak veď komunikácia a diskusia má svoj zmysel :)

zlamic

Nemam rada tieto cirkevne dogmy.
Clovek by mal byt v prvom rade verny sam sebe a svojmu partnerovi.
Nepochopim, ako pomoze Bohu, ked mu zena da ? svoje telo.
Vacsina zien oddeluje sex od citov, no muzi to maju v jednom balicku. Lasku dokazuju fyzickymi intimnostami, preto niektore zeny zranuje, ak spava s inymi.
Pokial niekoho milujeme, nejde ho milovat predsa len jednou castou mojho ja, len celym, teda aj telom.

Mam znamu, slobodna matka, no napriek tomu akoze silne veriaca cela rodina. Nasla si noveho partnera, drazdila a slubovala sex po svadbe, lebo jej to poradil predstaveny cirkvi, ako si muza priputat. Dal sa nachytat, ani po svadbe ten sex bohvieaky nema.
Je zvlastne, ze predtym jej sex nevadil.
Urcite je to taktika a sex je vo vztahu dolezity, poznat svoje sexualne praktiky a zladit sa aj fyzicky. Bohu urcite nevadi laska, ani dusevna a ani telesna. Vadi to akurat cirkvi, ktora ma svoje praktiky ako manipulovat svojimi oveckami a sleduje len vlastny ciel, skryvajuc sa za uslachtile ciele a za Boha. Ako to je? Cesta do pekla je dlazdena samymi dobrymi umyslami.
Ci sa to zenam paci alebo nie, sex je dolezity.
Skuste to opacne, ze by ste s partnerom spavali pred svadbou, ale dusevne by vas mohol spoznat len po svadbe. No a ked k tomu pride, zistia, ze si nevyhovuju.

zzzyyy

Všetko si žiada svoj čas, aj svadba, nejde to len tak a čas stále uteká. Akurát, že kvôli porušenému prikázaniu, ktoré odteraz už ide dodržiavať nestihneme to podstatné. Ja vydržím, ja s tým nemám problém, aj keď je to smiešne zrazu sa takto chovať, ale ak nestihneme, tak o adopcii v budúcnosti nechcem ani počuť.

---

Keď ste odhodlaní mať deti, tak to neodkladajte, zosobášte sa a na svadobnú cestu vyrazte k moru, tam sa najlepšie dá otehotnieť a budete spokojní obaja ba všetci traja...

zzzyyy

Ďakujem, veľmi pekne píšete, tak budeme ten najsvätejší bezdetný manželský pár pod Slnkom. A tí hriešnici, čo to nevydržali, tak budú mať vlastné deti a bude im aj odpustené. Koniec koncov je to aj jej voľba možno nemať žiadne deti, kvôli zachovaniu príkazu, ktorý aj tak v minulosti nedodržiavala.

Radoslava123

Nehľadaj za tým vypočítavosť a nehľadaj ani taktiku a nepochybuj o jej láske. Určite ťa ľúbi. Možno bola vychovaná ako veriaca, možno mala dokonca rodičov náboženských fanatikov a do kostola musela chodievať v detstve denno-denne, ale v puberte sa priklonila skôr na stranu kamarátok - neveriacich teenageriek a robila všetko, čo ony, zanevrela na Boha, na vieru, chcela okúsiť, ako chutí "čisto svetský svet bez Boha, kde si robí kto chce, čo chce"... a nakoniec zistila, že ona takto žiť nechce, že nechce žiť bez Boha - teraz je staršia, vyspelejšia, cíti, že stále verí a jej viera je silnejšia a určite aj ľutuje to, čo urobila v mladosti, že so svojím bývalým sexovala a cíti, že keby mohla vrátiť čas, tak už by to neurobila a zachovala by sa celkom inak. Ale nechce ti klamať, je k tebe úprimná a na nikoho sa nehrá. Neklame a nezatĺka, keď sa pýtaš na býbalého a dokáže ti povedať všetko. Dokáže aj priznať svoje chyby z minulosti, lebo to, že s ním spávala, vtedy ešte za chybu nepovažovala, ale teraz to už za chybu považuje s tým, že keby mohla vrátiť čas, už by to neurobila. Skús sa jej spýtať, či to, že s ním v minulosti spávala, považuje za chybu a či by to urobila znovu, keby mohla vrátiť čas. Ak ti odpovie, že to za chybu považuje a že už by to neurobila, tak to znamená, ŽE SI NAŠIEL POKLAD - LÁSKU SVOJHO ŽIVOTA - dobré, slušné, skromné a veriace dievča, ktoré sa vrátilo k Bohu. Ona zaklopala na jeho srdce (na srdce Boha), on jej otvoril a ten "hriech z minulosti" jej odpustil. A presne tak teraz klope na tvoje srdce a čaká, či si ju doň pustíš, nemá problém priznať pred tebou svoj "hriech z minulosti" a teraz je už len na tebe, či jej ten "hriech z minulosti" odpustíš a či jej otvoríš svoje srdce, aby doň mohla vstúpiť. Síce už nie ako panna, ale ako "nový, lepší človek".