Unavovy syndrom - odbornik

Príspevok v téme: Unavovy syndrom - odbornik
...

Ahojte,
Vedel by mi niekto poradit nejakeho odbornika v Bratislave, ktory by vedel pomoct s diagnozou: "unavovy syndrom"? Kedze je to psychosomaticky problem, na koho sa obratit? Psycholog? Psychiater? Neurolog? Problemy trvaju mesiac, 8dni som na PNke. Potrebujem byt rychlo fit, chcem ist co najskor znova do prace. Len si sama neviem rady. Mam silnu bolest svalov na rukach aj na nohach, nevydrzim dlho stat, chodit, bolest hrdla, trochu zvysene teploty, silne uzkosti, tlaky na hrudi. Chcem byt znova ok, ale neviem ako si pomoct. A co by mohlo pomoct. Alebo kto? Pripadne, ak mate osobnu skusenost, ozvite sa.
Dakujem.

zlamic

Ked si precitas o vycerpani obliciek, zistis, ze varena zelenina ti doda viac energie a vitaminov, nez surova.
Napr. mrkva sa musi tepelne upravit a podavat s olejom, pretoze obsahuje vitaminy rozpustne v tukoch.
Je toho fakt vela.
Nemas Helicobaktera? To by vysvetlovalo tu kovovu chut a nevstrebavanie vitaminov.

...

Zlamic,
Stravujem sa dietne, jem surovu stravu, robim si smoothie napoje a pod. Pridam viac vitaminov. Dakujem. Momentalne musim po hospit. pit cistiaci caj, nakolko mam vela neziaducich ucinkov z kortikoidov, aj zlu plet, na ktoru mi musela kozna lekarka dat antibioticku vodicku a pastu. Stale mam aj v ustach akoby kovovu chut a neviem sa toho zbavit. Viac mi tam ublizili ako pomohli. Doma som uz mala aj strnulu tvar, peru, nerozlisila som, ci je jedlo slane, ci sladke.. neschopna sediet, stat. Vratila som sa ako troska.
Je mi z toho celeho smutno.

zlamic

Kortikoidy vycerpavaju nadoblicky, ktore su uz aj tak vycerpane stresom. Sice ta nakopnu, ale len kratkodobo, viac zla nez uzitku. Do toho mas urcite niekde v tele zapal, co moze byt sposobene oslabenou imunitou. Proste vsetko so vsetkym suvisi a je to retazova reakcia.

Zmena stravy na prvom mieste. Musis do seba pchat kopec zeleniny, surovej ale prevazne varenej, bielkoviny.
Na cukor zabudni. Cukor ti sice doda rychlo energiu, no rychlo vyprcha. Pozri si aj Macingovej stravu, nieco na ten sposob. Viem, ze sa to zda neuveritelne jednoduche, ale je to tak. Musis do seba dostat kopec vitaminov, inak tvoje telo nebude bojovat a nebude dostatocne silne.
Caj zo sladkeho drievka ti proti unave neuveritelne pomoze. Ale opatrne s nim, treba robit prestavku medzi uzivanim, lebo ti oslabi srdce.

Nepomoze ti nezaoberat sa tym, cim skor zacnes a vezmes to do svojich ruk, tym lepsie. Mnohi stravia len roky tym, ze nevedia, co im je, dalsie roky hladanim, ako si pomoct.
Citaj vsetko, co najdes o vycerpani nadobliciek a unavovom syndrome.
Viem, ze ta nepresvedcim, no to ano, pretoze su to realne problemy realnych ludi, ktori s tym istym, ako ty, bojovali.

...

Zlamic,
Uz teraz som ko. Ak dlho stojim, alebo chodim, je mi na odpadnutie. Ale toto zacalo, az ked som sa vratila z hospit. z neurologie, kde do mna nacpali kortikoidne infuzky. Dovtedy sa to dalo ako-tak "vydrzat" a chodit do prace. Aj ked to bolo tazke.
A mozno cim menej sa budem tymto zaoberat, zamotavat sa do toho, skor sa z toho vyhrabem. A ked nie, co uz.. ale potom radsej zomriet ako takto "zit". Toto je posledna kvapka. Akoby som mala malo starosti.. Clovek sa vyhrabe po rokoch z jedneho a hned pride druhy problem.

zlamic

Ono to nejde vydrzat, ani si to nevsimat.
Nechcem ta strasit, ale mozes mat stavy, ked nebudes schopna od bolesti a unavy ani vstat z postele. Vsetci, vratane doktorov, si o tebe budu mysliet, ze si hypochonder alebo leniva, no a nik ti nebude vediet pomoct.
Preto ti odporucam studovat po nete vsetko, co sa da. Existuje totiz tolko ludi s podobnymi problemami, ze budes prekvapena.
Stres predovsetkym vycerpava nadoblicky.
Stres a bakterie su najvacsim zabijakom na planete.
Drzim palce.

...

Zlamic, aj vyter hrdla bol ok. Vsetky vysetrenia. Citim sa ako hypochonder. Ale mas pravdu, asi si budem musiet pomoct aj tak sama. Aj tak musim ist naspat do prace, som uz 8 dni PN, co sa im nepaci... Budem sa musiet prekonat a bolest svalov ruk aj noh vydrzat. Nic sa neda robit.

zlamic

Bolest hrdla a zvysena teplota je prejav zapalu, infekcie.
Ak ta boli hrdlo, tipujem bakterie.
Problem je, ze ty to tam mas, ale oni ti to neodhalia. Odhalia len ak je to zvysena miera.
Vysvetlim asi takto, ze iste bakterie su schopne sa na chvilu schovat do lymfatickeho systemu, kde su neodhalitelne a udrziavat sa pod hranicou, kde sa daju diagnostikovat klasickou medicinou, ale dlhodobo, co telo vycerpava a vznika unavovy syndrom.
Ludia su prepchati antibiotikami a bakterie sa stavaju rezistentne. Najlepsi je penicilin, ak nan clovek nie je alergicky a rozne prirodne antibiotika, ako napr. cesnak atd.
Je to skutocne nadlho, postuduj, na nete je toho kopec.
Cim skor prides na to, ze medicina ti nepomoze a vezmes svoje zdravie do vlastnych ruk, tym lepsie.
Ja ti neodporucam ziadnych sarlatanov, len navrat k prirode. Viac zeleniny, zasaditej stravy a to skor varebej, nez surovej a prirodne produkty s antibiotickym ucinkom.

...

Zlamic,
Infekciu nemam. Krv je tiez ok. Bola som hospitalizovana na neurologii, nakolko sa nevedelo, ci nie je problem z chrbtice (mam herniu disku c5-6, ktora tlaci na miechu a koren a protruziu Th), ale magneticka rezonancia nepreukazala zhorsenie. Diagnostikovali mi tam "unavovy syndrom". Vzniklo to pred mesiacom z nicoho nic. (Lekar hovoril, ze prepracovanost a stres). Bola som tam 5 dni, citila som sa tam ako cvok. Pocas hospit. mi dali urobit aj psychologicke konzilium. Pri prepusteni som sa nedozvedela, co mam s touto diagnozou robit doma! A predpisali mi liek Elicea.

zlamic

Tak rychlo fit nebudes, mnohym to trva aj roky.
Vobec to nie je psychosomaticky problem, uz podla priznakov predsa vidis, ze je za tym nejaka infekcia, zapal.
Citaj na nete, nik ti nepomoze, musis si pomoct sama. Lekari totiz nevedia prist na pricinu.
Najlepsie pomaha zmena stravy, vitaminy, podpora imunity a sladke drievko.