Mám zvýšený bilirubin

15687

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, že ked mi lekárka zistila zvýšený bilirubín a stále sa mi točí hlava a nič mi nato nedala čo mám robiť, povedala, že to sa liečiť nedá a hotovo, ale mne sa celé dni krúti hlava, mám akoby zožltnuté očné bielka a neviem čo dalej, poradte čo to môže byť

IREF

Aj ja mám sustavne zvýšený bilirubín,ale lekar mi povedal že u niektorých jedincov je to normálne.tak sa s tým netrápim.Ale ak náhodovu viete o tom viac napíšte. Vďaka

anikaa

Chcela by som vas poziadat o radu. Pri nedavnom odbere mi zistili zvysenu hladinu bilirubinu (dvojnasobne oproti normalu). Beriem HA uz 4 rok, a chodim na pravidelne odbery, ktore boli doteraz v normale. Lekar ma poslal na infekcne. V rodine sa nam vyskytuju problemy so zlcnikom (neviem ci to ma nejaky vplyv).Chcela by som sa opytat, na co by som sa mala pripravit, resp. aku diagnozu mozem ocakavat.

lek

Na to, aby doslo k poklesu hodnoty bilirubinu v krvi a teda aby otec nebol zlty, by sa museli odstranit priciny tohto stavu. Ak dame nabok neskodne lahke zvysenie bilirubinu pri M Gilbert, tie ostatne priciny neskodne niesu. Bud je problem v zlcovych cestach - su upchate a zlc nemoze odtekat tam kam ma a tak stupaju hodnoty bilirubinu v krvi, alebo ide priamo o ochorenie pecene, ktora nedokaze metabolizovat a vylucovat bilirubin a tak opat stupaju jeho hodnoty v krvi a pacient zltne, alebo je este ina pricina mimo pecene - ak sa nadmerne rozpadaju cervene krvinky a vznika tak prilis vela bilirubinu a opat stupa jeho hodnota v krvi. Neviem co bolo dovodom pre operaciu zlcnika a pecene u vasho otca. Predpokladam,ze pricinou vysokych hodnot bilirubinu je u neho zavazne ochorenie pecene alebo problem na urovni zlcovych ciest, ktore prebiehaju este v peceni.

RAJCOVA1999

OTEC JE PO OPERACII ZLCNIKA KTORY MU ODSTRANILI AJ SO ZLCOVODMI SPOLU S CASTOV PECENE.JE KARDIAK.STALE JE ZLTI MA VISOKE HODNOTI BILIRUBINU.PORADTE AKO SA DAJU DOSTAT HODNOTI BILIRUBINU DO NORMALU

lek

Lahko zvysene hodnoty bilirubinu su u teba dosledkom znizenej aktivity enzymu, ktory sa podiela na metabolizme bilirubinu. Takze nemas vrodeu zvysenu hodnotu bili, ale vrodena je znizena aktivita enzymu. je to neskodne, nelieci sa to a ma to pomerne vela ludi

lek

M.Gilbert patrí medzi tzv benígne hyperbilirubunémie, čo znamená, neškodné izolované zvýšenie bilirubínu. Ide o drobnú ale v zásade neškodnú poruchu metabolizmu bilirubínu, dotyčná osoba má zníženú aktivitu určitého enzýmu a prejavuje sa to vyššími hodnotami bilirubínu. Pri únave alebo po fyzickej záťaži bývajú hodnoty bilirubínu u týchto ľudí vyššie. Všetky ostatné pečeňové testy sú pri tejto poruche normálne. Je to vrodené a nezriedka sa to zistí u viacerých súrodencov. Celkove príčiny zvýšenej hodnoty bilirubínu sú rozličné, dôležité je či dú zmenené ešte iné hodnoty v krvi. Aj pri zvýšenom rozpade červených krviniek sa zvýši hodnota bilirubínu.Niekedy sú ľahko zvýšené hodnoty bilirubínu aj keď prekonávame či sme prekonali nejakú vírusovú infekciu. Dôležité je, či ide o ľahké zvýšenie, či sa hodnota bili mení, či sú aj iné zmeny- v krvnom obraze a v biochémii krvi, či sú aj iné ťažkosti.

rebeca611

Zdravím!Syn ma 14 rokov,od 6 rokov hrá aktívne futbal.Pred 1 1/2 rokom sa mu začali tvorit uzliny na rôznych častiach tela najmä však v oblasti krku.Robili mu odbery krvi a zistili mu zvýšený bilirubín.Dalej mu brali krv na vyšetrenie -kôli kontaktu zo zvieratami my máme škrečka.Prosím oporadte som z toho zúfalá a mám o syna strach.Vďaka