Zápal alebo tehotenstvo?

Príspevok v téme: Zápal alebo tehotenstvo?
emi

Ahojte, chcela by som sa spýtať minulý mesiac som mala mykotický zápal z dovolenky som si priniesla :D dostala som antimykotiká plus lieky mycomax jednu hned ustne a jednu pri menzese zjest, zlepšilo sa to ale po stere sa niečo asi našlo pretože mi sestrička volala že si to mám doliečiť gélom multigyn gel. Dávala som si ho asi dva dni potom som dostala další menzes a hned po menzese som mala pohl.styk s priateľom nechránený ale neurobil sa do mna. Teraz mám už 3den bolesti v podbrušku taký tlak ako ked mam menzes a trochu bolesti pri močení, chcela som to riešiť s gynekologom ale mal tento týžden dovolenku do pondelku a na pohotovosť som sa s tým trepať nechcela.Kamarátka mi poradila boraxglycerinove globule ktoré jej na zápal pomohly tak som si dala už dve ale bolesť stále mám, výtok ani pálenie či svbrenie však nemám, moč som si tiež bola dať vyšetriť u praktického zápal tam nie je. A tak premýšlam či by to nemohlo byť aj tehotenstvo, kedže som sa dočítala že aj po menzese sa dá otehotnieť a prejavy su aj bolesti v podbrušku. Kúpila som si aj test tehotenský ale je až po 7 dnoch takže musím počkať. Vedel by mi niekto poradiť či sa nejakej z vás niečo podobné nestalo? Užívala som aj ibalgin od bolesti čo mi pomohlo chvílkovo ale už sa ho bojim si dať keby to bolo to tehu :) Budem rada za každú radu. Lekára navštívim určite budúci týžden len som netrpezlivá a zvedavá...Ďakujem a prajem pekný deň

emi

ahojte takže idem obnoviť info. U lekára gynekologa som bola hned dnes ráno, nakoľko cez víkend sa to nezlepšilo a mala som stále bolesti a hlavne po wc ked som išla na malú. Stále pijem urologický čaj podotýkam a tiež šumivé brusnice do vody takže nejaké pálenie pri močení nemám. Gynekolog mi spravil sono a čo sa týka ženských vecí je všetko v poriadku som v strede cyklu čiže presne vedel že mi začína ovulácia, čo sa týka možného tehotenstva povedal že to sa nedá zistiť ešte ani test by ho nepotvrdil to až po 19 dnoch od meškania menzesu, a test mi včera vyšiel negatívne. No a jediné čo pre mna mohol urobiť že ma poslal teraz k urológovi, takže tam pôjdem a uvidim čo zistí ale ako hovorím v moči mi nič nenašli minulý týžden, no bolesť brucha tam stál je:( takže mi držte palce

emi

a ak mala niektorá z Vás zápal nejaký vo vnútri tak by som chcela vedieť aké to má príznaky a ako sa to liečilo, čo sa týka pohotovosti tak tam fakt nechcem ísť to asi každý pochopí že pokiaľ to nie je fakt že akútne nikto tam dobrovoľne nepôjde , radšej počkám ešte zajtra a pondelok sa hned skontaktujem zo svojím lekárom, samozrejme nezomieram od bolestí mám len také ako keby krče aj by mi pomohla tabletka od bolesti len sa bojím si ju teraz dať ak to môže byť tehotenstvo to je všetko

emi

joleen ano neurobil sa priamo dnu ale mohlo sa stať že sa niečo dostalo dnu ktovie len som počítala s neplodnosťou po menzese...no čítala som že viaceré už otehotneli aj po menzese aj náhodne pri nechránenom styku , ale akože tiež si nemyslím že som tehu len sa pýtam či niečo také už niektorá zažila

emi

Galapagos lebo som nechápala čo splietaš píšeš tam piate cez deviate tak sa nečuduj, ja som sa pýtala či to nemôže byť aj to tehotenstvo...viem že tu nikto nie je lekár aby mi presne povedal čo mi je , len som chcela vedieť či niekto mal podobný problém...

joleen

To máš skor dôsledkom zápalu ako tehotenstvo. Radim ti aj ja čím skôr návštevu lekára. A keď sa ani do teba neurobil tak nemáš byť z čoho tehotná

emi

ten test je vyslovene napísané že odhalí tehotenstvo po 7 dnoch od oplodnenia takže nie nemôžem si ho ešte dnes urobiť...čo sa týka toho zrastenia dufam že to nie je v mojom prípade a svoju biologiu ovladam dakujem

Galapagos

Kvôli tM zápalom sa ti vajickovody to dúfam vieš čo to je sa ti môžu z rásť to znamená že vajcovody nie sú priechodné a tým pádom vajíčko sa nemá ako dostať do maternice a keď má žena často zápaly časom sa obe vajcovody môžu z rásť. Ten test môžeš už aj dnes urobiť. Zadaj do Google anatómia maternice a uvidíš čo kde a lepšie má pochopíš

emi

no teraz som zmätená, čo znamená mať uzavreté cesty? a prečo by som to mal mať kvôli zápalu? je pravda že mávam gynekologické problémy častejšie ale vždy to bolo tak že ma bolelo tam dole ale brucho skoro nikdy tak som teraz už aj vystrašená , len ked som začala pátrať na nete o bolesti v podbrušku vyskočilo mi tam aj tehotenstvo preto nad tým rozmýšlam a zajtra skúsim ten test to už bude 7 den po styku a gynekolog príde na rad hned v pondelok, ja takéto veci nikdy nezanedbávam a vždy chodim k lekarom