Nechcem s ním spať

Príspevok v téme: Nechcem s ním spať
trapimato

Dobrý večer. Trápi ma jeden problém. Mám po 20-tke a som panna. Priateľ je odo mňa starší, mal už partnerky. Nenúti ma do ničoho, dáva mi čas. Nechcem s ním spať, pretože si myslím, že ak to urobím, spácham hriech a Boh ma potrestá. Priateľa mám veľmi rada a viem, že tento ,,problém" by som mala pri každom chlapcovi. Verím v Boha, chodím do kostola, ale odmalička mám zakorenené, že až po savdbe (pričom rodičia, ani starí rodičia to nedodržali). A vždy keď idem na spoveď, kňaz sa ma pýta či mám priateľa a neustále vyzvedá čo s ním robím. A potom mi káže o tom, že to sa má až po svadbe, Boh to tak chce. Ak sa prehreším, tak je to veľký hriech.
Prosím, pomôžte mi :/ ďakujem

trapimato

To, či je pre môjho priateľa záväzný alebo nie, nemôžem potvrdiť ani vyvrátiť, lebo všetky dievčatá s kt. spal chcel mať vzťah, usiloval sa o to, ale oni ho nechceli. Povedal mi, že ho tak citovo ,,zneužili". On sa zamiloval a ony to neopätovali.

Pravdou je, že žairlim na jeho bývalé (hlavne na jednu konkrétnu), do kt. bol zamilovaný dlho (verím, že už nie je, aspoň tak tvrdí, ale do hlavy mu nevidím).

Bohužiaľ zatiaľ som nemala to šťastie na chlapa, kt. bol panic. Myslím, že raz, ale z jeho strany nebol záujem. Na strednej som chlapca nemala..a na VŠ mali o mňa záujem chlapci, kt. už vzťahy mali. Popravde, nemyslím si, že takého nájdem a na chlapcov pod 18 nie som :D

Voči mne je to nespravodlivé, ale ako tak uvažujem, tak chlap bude vždy vo výhode.

Filip TT

trapimato - to bola odpoved pre Adriu, ale ak budes suhlasit, budem povazovat za sestricku vo viere aj teba... :)

trapimato, ja by som ti z celeho srdca zelal chlapca, pre ktoreho by si bola ta prva a mali by ste vztah, v ktorom by fungovala spolocna modlitba - to mi mozes verit.

Zenil som sa, ked som mal 30 a moja manzelka bola pre mna mojou prvou zenou. Ked som bol teenager masturboval som, ale zviedol som s tym niekolkorocny boj a zbavil som sa toho este pocas VS. Pred manzelstvom som zazil len jeden rozchod, kedze sme spolu nespavali, nebola to bolestna tragedia a nemuseli sme palit mosty, s dotycnou sme kamarati doteraz. Este ked nebol tak rozsireny internet, posielal som jej na vzdy na Vianoce list a moja manzelka mi pripominala, aby som na to nezabudol. Nema dovod na nu ziarlit a ziadat, aby som ju vymazal zo svojho zivota. Jej manzel je na tom podobne. Jednoduchy zivot...preco by som ho neprial inym zenam a MUZOM? Preco by som im prial, aby zbierali jazvy na dusi v spoluziti na skusku a sexe na skusku?

Inak vidis, ze na tvojho priatela sex zavazny ucinok nema, takze toto asi na neho skusat nemusis. On by asi po tych 7 zenach ktore sa zrejme riadili "kompasom svojich citov" a "milovali sa s nim z cistej lasky", ako si to mozes precitat tu v diskusii, potreboval spoznat inu zenu...

anjelik *

Filip, ty ešte nevidíš vo svojej zaslepenosti rozdiel medzi životom a telom. Žena nikdy život nedaruje, ona iba vytvorí z vlastnej telesnej hmoty telo pre niekoho, kto ho bude používať a vďaka nemu sa prejavovať a obohacovať o nové poznanie a možno aj o pochopenie. :o) Ten život, tá bytosť, ktorá to telo takto získa, už je a naveky aj bude.
Žena je v tomto prípade iba chodiaci inkubátor..tie ostatné vzletné reči o darovaní života a podobne, nuž, hej.:o))) Rovnako dobre by sa dali telá vyrábať a ver, že by sa našlo veľa tých, čo by za takúto možnosť hlasovali. Je zvláštne, že tomu bránia práve tí, čo by nikdy *život* tvoriť nemali. A netušia, čo to krásne obdobie 9 mesiacov pre ženu predstavuje fyzicky a aj psychicky. Tiež na zamyslenie. Prečo ženy musia trpieť a ako sa pýta aj zakladateľka témy, majú si lono chrániť pre toho jediného? Kto na toto prišiel a čo tým sledoval? ;o)

Takže znovu, hodnota ženy je daná jej vlastným vnútorným svetom, jej poznaním a pochopením a práve to ti ponúka a o ten ťa obohacuje. Aj pri milovaní..ako ti to popísala aj Adria. Že ty za tým vidíš ako najnádhernejšie len plodenie a následné vrhanie mláďat, je asi trochu smutné. Lebo tým si urazil a degradoval všetky ženy, ktoré už nemienia svoje telo prepožičať na účely množenia. :o)

trapimato

Filip TT

Neviem, asi áno..ale tiež enviem či chcem mať niekedy deti, to je ešte ďaleko. Som rada, že súhlasíš, ale chcem vysvetlenie. Prečo sa tak apeluje na ženu, aby bola panna a o panictve sa tak nehovorí? Dobre, darujem mu život, ale on to splodí a on už chcel ,,plodiť" v inom tele.

Filip TT

Ahoj sestricka, tvoje prispevky su pre mna vzdy odpocinkom. Suhlasim so vsetkym, co si teraz napisala. Telesna laska je silne vyjadrenie vztahu, nie je vsak este silnejsim, ked by si tomu muzovi darovala dieta? Nie je na sexe co sa tyka vztahu najsilnejsia ta moznost, ze spolu splodite zivot?

trapimato

Filip TT

Mám na teba otázku. Prečo by to nebmohlo byť aj opačne? Prečo muž už nemusí byť panic? Prečo sa neustále len od ženy vyžaduje, aby bola pannou pred svadbou? Napríklad, mne tiež nebolo veľmi príjemné, keď mi povedal, že už mal 7 žien v posteli a nebol so všetkými vo vzťahu. A pokiaľ viem, ani raz nebol ženatý. Chlapi nie sú žiadni bohovia, ktorí môžu všetko. A pre chlapa to nie je hriech, keď vstupuje do manželstva s takýmto ,,poškrvnením"? Možno je to sebecké, ale tiež by som uvítala, aby chlap nemal skúsenosti ako ja (je vela takých párov, no nie každý ma na to šťastie).

adr1a: s tým efektom na oragnizmus som už počula. Sama ženská lekárka mi to povedala. Mám problémy s obehovým systémom a hladinou testosterónu - lekárka povedala, že pravidelným stykom sa to môže napraviť. Samozrejme, nepôjdem to praktizovať kvôli tomu.

Katkaaa

trapimato: Asi sa vyjadrím. Ahoj. Panenstvo si nechaj, je to Tvoja česť. je pravda, že je oveľa lepšie si to nechať do manželstva. Nieje to blbosť. A to, že je to hriech, je to pravda,ale nie preto, žeby Ťa potom Boh potrestal.To nie. Sám hriech spôsobuje "smrť". Nie fyzickú samozrejme, ale keď je vykonaný hriech, v podstate ideš sama proti sebe, človek je fakt hriešny tvor, všetko čo je v Biblii je pravda. Ide o to, že Ty sa nad tým už nemusíš trápiť,lebo prišiel Pán Ježiš Kristus aby zobral aj Tvoje hriechy na kríž,aj choroby,zomrel pre Teba a vstal z mrtvych.Takže porazil smrť. Takže keď tomuto uveríš a vyznáš svojimi ústami, že Ježiš je Tvoj Pán a spasiteľ, máš odpustené hriechy a život s Bohom,ktorý buduješ na Slove,poznávaš Ho.
Moja, netráp sa, že si "ešte" panna, je to pre Teba česť, a nezahrávaj sa s tým.
milost.sk

pipipipipi

Filip, blbosť. Ako prvé - malá vzorka, ako druhé - to, že majú povrchne šťastné ukážkové vzťahy, neznamená, že sú naozaj také. Ak nestačí, tak to porovnám ja s kresťanskými vzťahmi (tiež menšia vzorka z okolia) - zle dopadli, nasilu udržiavané, nakoniec, po dlhoročnom trápení, ukončené. Vo vzťahu ide o iné veci, než je načasovanie prvého pohlavného aktu, a tam patrí úprimnosť vzájomného citu, rozumná komunikácia a rovnaká vlnová dĺžka.