Kde robia v SR eutanaziu?

Príspevok v téme: Kde robia v SR eutanaziu?
zivotjenaP

uz ma nebavi tento zivot, nechcem ho zit, mozem ho aj darovat alebo vymenit za cosi ine ak by bol zaujem, ale upozornujem ze je zavadny, nevhodny pre citlive povahy a nesplna ziadne bezpecnostne normy. v podstate by ho nikto nemal pouzivat, pretoze hrozi ublizenie, zmrzacenie aj smrt.
Je v SR nejaka klinika kde ma tejto zavaznej choroby zbavia? Preferujem bezbolestnu a rychlu liecbu, idealne jednodnova hospitalizacia, mydlo, uterak aj rakvu si mozem doniest z domu

pppppppp

a co na tom zalezi? ja konstatujem fakty ktore sa tykaju povahy sveta v ktorom zijeme a ktory nemam sancu ja ani nikto iny zmenit. len sa bud zabit alebo vsetky tie skutocnosti ignorovat, vygumovat si mozog, prisposobit sa a zit ako ostatne inteligentne zvierata.. a kedze ani jedno z tych rieseni mi nie je zrovna sympaticke tak mam dilemu co dalej

ppppppp

pakovina, ale v co verit, aku mat nadej, ze co sa stane? vsetko nasvedcuje ze zivot nema ziadny vyssi zmysel, neexistuje dobro, a uz vobec nie nejaky princip vyssieho dobra. sme len inteligentnejsie zvierata ktore si vychytralejsim sposobom uspokojuju svoje sebecke bezohladne stupidne pudy, nazrat sa, zajebat si, rozmnozit sa, dominovat, byt lepsi ako druhy, byt oblubeny, zabavit sa.. koniec. v co mam teda verit? ze si dobre zasukam a ze sa nazerem, alebo ze vyhram milion eur a kupim si hodinky s vodotryskom? je to vsetko tak hlupe a zbytocne snazenie o uplne nepodstatne zbytocne malicherne ciele. a keby to snazenie aspon neprodukovalo ludom a vsetkemu zivemu dalsie a dalsie nasilie a utrapy.. ale to je proste nekonecny kolobeh nezmyselnych sebeckych potrieb a opakovaneho produkovania zla. a ak si myslis ze ty svojim zivotom neprodukujes zlo tak sa spamataj a trochu zacni rozmyslat, aj keby si len sedela na zadku a zrala, kolko zvierat musia zabit, kolko ludi sa musi trapit v robote kdesi na farmach, vo vyrobnych halach kde vyrabaju tie stroje na spracovanie, kolkym z nich prepne z nizkych platov a vysokych pracovnych narokov, vsetko je to proste uplne do seba zamotane rekurzivne zlo a s kazdym dalsim clovekom nech je akykolvek to zlo len viac a viac narasta, pretoze vsetko zive aby prezilo musi mat svoje sebecke potreby ktore musi uplatnovat na ukor ostatnych

Filip TT

precitni, toto podľa mňa nemusíš brať tak vážne - človek, ktorý vie takto vtipkovať, toho život baví :)

Tipujem, že tému založil mam56. To vyzerá na jeho štýl.

Mam56 nestraš ľudí!

precitni

Ale to je normálne, že teraz, keď si vo veľkých depresiách, že nevidíš zmysel a ani nádej, že bude lepšie, ale je to len klam mysle, prešiel som si tým, viem, o čom píšem. U teba jednoznačne treba začať psychiatrom alebo psychológom, sám to nedáš, ja som si to tiež myslel a prišiel som neskoro a prišiel o roky života, k tomu som ešte nepočúval rady ľudí, čo mi chceli pomôcť, mohol som byť niekde úplne inde teraz, a nie na bode mrazu, ale tebe sa to nemusí stať, keď budeš robiť to, čo máš.

precitni

Ja som už toľko krát bol na tom tak zle, mal som takú depresiu, že som sa 14 nekúpal, nesprchoval, 5 dní si neumyl zuby, lebo to bolo pre mňa nadľudský výkon. Hádam 3 mesiace som sa každý deň triasol ako osika, pulz vyše 100 skoro každý deň, niekedy aj 120, a dostal som sa cez to najhoršie, už nemám také strašné stavy ani zďaleka. Dokážem ako tak fungovať, zvládam aspoň základné činnosti, aj keď na prácu to nie je. A tiež poznám ľudí, ktorý si prešli nie mesiace,ale roky rokúce peklom, a všetko to prežili a teraz začínajú odznova žiť svoj život, toto kde si teraz je dočasné, a tam kam smeruješ, je večné, výrok z motivačnej knihy. Aj keď trpíš 5 rokov úplne hrozne, keď veríš, že sa to môže zmeniť, tak podľa mňa je veľká nádej, že sa to pohne, keď budeš hľadať odpovede a riešenia.

Deria

A co takto zverit sa radsej inemu odbornikovi, napr. psychologovi? Chapem ta, ze sa nevies vyrovnat s tolkym zlom na svete, niekedy mam tiez pocit, ze toho zla a nespravodlivosti je viac, nez dobra. V tazkych chvilach ma tiez napadlo, ze lepsie je sa nenarodit, tym padom by som nebola tie tazke chvile prezivat. Ale clovek je neuveritelne odolny, pud sebazachovy robi svoje. A to je dobre. Pozri, ked uz sme raz tu, naco by sme sa mali zaoberat nezmyselnym umieranim? Tym, ze zomries, to zlo na svete nezminimujes a potom, nie vsetko je zle, su veci, pre ktore sa oplati zit. Ano, aj ked sa ti to teraz nechce verit ale vsetko raz prejde, lebo nevies, co ta caka, nevies, koho stretnes....mozno sa tvoj zivot obrati uplne inym smerom a zazijes momenty, ktore si doteraz nepoznal a zmenis aj svoje myslenie. Trapi ta nieco konkretne? V kazdom pripade to vyzera na dobru depku ale od vsetkeho je pomoc, nie hned mysliet na to najjednoduchsie - smrt. Skus trosku zabojovat, hm?

pppppppppp

ten zivot je v uz pokrocilejsom, niekolkorocnom stadiu rozvoja a stale castejsie sa prejavuju coraz zavaznejsie symptomy ktore tuto chorobu sprevadzaju. rad by som liecbu vzal do vlastnych ruk bohuzial nemam s tym ziadnu priamu skusenost tak by som to chcel zverit do ruk odbornikom. nerad by som nieco pokaslal, nakolko nie som v tomto smere studovany a rad by som to uz mal za sebou

ppppppp

Vezmite si to takto- ak by sme nezili, neexistovali by nijake problemy. nic nemusite riesit, nikam sa ponahlat, nesirilo by sa ziadne nasilie ani zlo, len cira vesmirna harmonia.
smrt je pokoj a harmonia
zivot je nepokoj a nasilie
ked ludia dospeju do najvyssieho mozneho stadia svojho vyvoja, pojdu vsetci dobrovolne na eutanaziu, pretoze kazdy z nich svojim zitim chtiac ci nechtiac vytvara peklo na zemi, kedze vsetko zive ma svoje nekonecne potreby ale prostriedky na ich uspokojenie su extremne obmedzene. s vedomim toho vypiju teda koktejl ktory ich pokojne a do par minut na vzdy uspi a uz nikdy nebudu existovat ziadne problemy ani nasilnosti, zavladne konecne absolutna harmonia a mier