Tlačia ma do svadby

Príspevok v téme: Tlačia ma do svadby
Wiki_P

Ahojte,

sme s priateľom spolu takmer 2 roky, ale ak sa mám priznať tak o svadbe som veľmi neuvažovala. Nie preto, že by sme si nerozumeli, alebo by som chcela iného, ale jednoducho preto, lebo sa na svadbu ešte necítim.

Posledné 2 mesiace ma ale budúci svokrovci tlačia k tomu, aby sme sa zosobášili a posledné dni aj môj priateľ začína hovoriť o tejto téme a to dosť ostro. Oni si plánujú koho chcú pozvať, kde chcú mať svadbu a pod. a ja popritom vôbec nie som si istá, že sa vôbec vydať chcem.

Viackrát som to už povedala aj priateľovi, aj budúcemu svokrovi, ale akoby ani môj názor nepočuli. Viackrát sa mi stalo, že sa ma moji známy pýtajú na termín svadby a pod., lebo oni už stihli po celom meste rozšíriť, že sa budeme brať.

Môj priateľ kúpil s budúcim svokrom už aj obrúčky, lebo u nich je to zvykom a popritom sa ma na nič ani nespýtal.

Poraďte mi ako to vyriešiť? Bojím sa, že sa náš vzťah kvôli tomuto rozpadne.

letiaca čajka

vždy sa ten kolotoč začína tým istým spôsobom

ruka v ruke

niečo v ruke

ruka v niečom

niečo v niečom :D

Čo z toho vyplýva? Že svokrovci by ťa už radi videli pod čepcom lebo asi tušia že voľné chvíle trávite aj muckovaním nielen rozhovorom. A muckovanie bez manželstva je hriech? :O

Biela Kobra

Ahoj. B tvojom veku som bola bola v rovnakej situácii. Ako sa hovorí, už bola ruka v rukáve, keď som bola u nich, pripadala som si už ako ich majetok. Milí, zlatí, ale... desila ma len myšlienka na to, že by sme sa zobrali a mala by som sa k nim presťahovať a začať žiť život vydatej paničky a do roka proroka, a po materskej mi už hľadali iné "vhodnejše" zamestnanie... Moja mama len ticho čakala, lebo ma pozná lepšie, a vedela, že čím väčší tlak, tým väčší odpor. Nakoniec, keď ma požiadal konečne oficiálne o ruku, som odmietla. A dobre som spravila.

Po rokoch som sa vydala za muža, na ktorého som sa tešila, kedy ma konečne požiada o ruku, a dodnes som s ním šťastná.

Držím palce, aby si v sebe našla silu na rozhovor. Možno sa tomu tvojmu otvoria oči. Tomu môjmu "bývalému budúcemu" sa otvorili až o mnoho rokov neskôr.

hvezduľka

Akože, nič ma do toho, ale nemôže byť, že si z lepšej rodiny ako tvoj priateľ, príp. zarábaš viac ako on a preto ťa tak svokrovci držia.

Súdiac podľa toho, že mám VŠ vzdelanie a pracuješ na zmeny, tak zrejme si lekárka ale niečo také a im to lichotí?

Určite sa nedaj a povedz im, že vydávať sa nebudeš, lebo nechceš a nech rešpektujú tvoju vôľu.

Držím palce!

verbenka

Wiki, v žiadnom prípade sa nenechaj zmanipulovať na tú svadbu! Oni chcú len vnúčatá a ty budeš pre nich len pošva a kuchárka pre ich syna a chodiaca maternica pre ich budúce vnúčatá! Tvoj názor nikdy nebude rešpektovaný a zažiješ veľmi veľa krušných chvíľ len preto, že si v slabej chvíli kývla na svadbu, ktorú nechceš..

Normálne si vymedz hranice a slušne im povedz, že niekoľko rokov sa ešte vydávať nemieniš, pretože je to tvoj život a tvoje rozhodnutie.

SirJimmi

Neboj sa dievča, ono to bude "dobré" .

Svokra ti vyberie svadobné šaty, svadobné menu, ozdobenie sály, stanoví ti počet hostí atď

Po svadbe ťa budú svokrovci tlačiť do rodenia detí, po porodení prvého decka ti budú hovoriť že už by si mohla mať druhé, potom tretie. Budú ti hovoriť kde mate bývať, vyberú vám nábytok. Jáááj krásna budúcnosť ťa to čaká :-D Veľa šťastia s takými svokrovcami dievča :-D

Gabriella_1981

Ahoj :-)

Viem, že sa ľahko radí, ale o to ťažšie robí, ale cúvni pokiaľ môžeš.

Ja som bola v podobnej situácii pred necelým rokom a tiež svadbu chceli skôr rodičia z manželovej strany a neskôr už aj on. Hlavným organizátorom u nás bola svokra a tá si dokonca aj pre moju švagrinú vysnívala budúceho manžela a dopadlo to tak, že sa aj vzali a po 2 mesiacoch sa rozišli.

Ja som nakoniec tiež poľavila a po 6 mesiacoch odolávania som na svadbu prikývla. Svadbu sme mali v marci, ale poviem ti odvtedy mám peklo zo života so svokrov. Vlastné bývanie sme nemali ani jeden, dokonca manžel v tom čase ani nepracoval. Rozhodli sme sa bývať u svokrovcov, lebo moji rodičia bývali v 3 izbovom paneláku a oni v rodinnom dome. My bývame na poschodí, oni na prízemí, s tým, že môj svokor má ešte pri dome aj autoservis a väčšinu súčiastok drží u nás, lebo u nás sa to zmestí. Svokra mi bežne chodí hore do domu, úraduje ako doma, ona velí čo a kedy robiť, variť a pod.. Ak jej príde návšteva okamžite ju dotrepe k nám. Svokor mi chodí špinavý a smradľavý od oleja po celom poschodí, vodí si tam zákazníkov a keďže je poriadne ukecaný, tak tam sa s nimi zabáva aj polhodinku.

Teraz už svadbu ľutujem, ale už cúvnuť neviem. :-( Som vo 4 tt a už teraz sa bojím čo bude ak porodím, lebo moja svokra už teraz organizuje čo a ako. Vôbec si neviem predstaviť, že ako bude vychovávať dieťa v takomto prostredí a keďže svokor rozširuje autoservis, tak neviem či to vôbec bude prostredie vhodné pre dieťa.

Švagriná sa prisťahovala tiež domov a je podobný typ ako moja svokra, takže mám 2 takéto osoby na krku.

Manžel pracuje na dohodu, ja mám zatiaľ dobrý príjem a sama by som utiahla hypotéku, ale manžel nesúhlasí.

Tak ako ma dirigovali pred svadbou, trikrát viac ma dirigujú teraz.

sewie

mimochodom, nadejna svokra so svokrom chcu podla mna uz silou-mocou vnucata preto tlacia na svadbu! daj si bacha, lebo ak ta dotlacia do svadby, ani nestihnes dat dole svadobne saty a uz sa budu pytat kedy budes tehotna!

sewie

normalne by som mu oznamila ze najblizsich xy(/dopln cislo) rokov o svadbe nechcem ani pocut. a ze je strasne sebecky ked poza tvoj crhbat planuje nieco co si ty neprajes! ako sorry ale normalne sa mi zdvihol zaludok! nemaju ta pravo do nicoho tlacit! a to ze tvoj priatel doslova ignoruje tvoje pocity, je zial dost varovny signal:/

kafe

ech, budem trochu sprostá. Priateľovi odveď, že ty sa chceš rozísť ak s tým neprestane a nezačne ťa vnímať trochu. Máte fajn život, svadba nejakú chvíľu naozaj počká. A keď priateľ počkať nemôže, tak žiaľ, musí si naozaj nájsť inú nevestu. Neboli by ste prvý ani posledný pár, čo sa kvôli svadbe rozišiel.