neostre videnie s kontaktnymi sosovkami

Príspevok v téme: neostre videnie s kontaktnymi sosovkami
sosovka13

Sosovky som zacala nosit 9 rokov po laserovej operacii (korekcia -8 dioptrii). Na jedno oku mam -1 a na druhom -1,5 dioptrie. Nosim ich uz skoro tyzden a vobec nevidim ostro. Ked si pomasirujem oci, na kratku chvilu vidim osto, potom zas rozmazane a zahmlene. Cim to moze byt? Pred kupou sosoviek som bola na riadnom ocnom vysetreni a sosovky mi predala ocna. Moze s tym suvisiet predchadzajuca laserova operacia, pripadne zaciatok tehotenstva (5. tyzden)?

N-ika

Ono, to ze si ich nosila pred rokmi, neznamena nic, pretoze oko sa z roka na rok meni a vyvija a co ti sedelo pred tym teraz nemusi.

Inak tento typ (purevision) mam aj ja a som s nimi spokojna :-)

Bez nich vidis uplne v poriadku? Nasadis si ich a hned vidis rozmazane? Skusila by som na tvojom mieste kupit nejake jednodnove (lacnejsie) pre porovnanie, aby si videla ci nie je problem v sosovkach.

A co sa tyka reklamacie, ak ich mas od lekarky a povies jej aky mas problem, mala by to riesit a samozrejme, mala by ti ich vymenit.

sosovka13

Mam mesacne sosovky Bausch and Lomb. Nosila som tuto znacku uz pred rokmi bez problemov. Nasadzovat si ich viem, su spravnou stranou. Mam pocit, ze mi proste nesedia a stve ma to, pretoze som si musela kupit dve balenia na pol roka a bolo to dost vela penazi. Kupovala som ich priamo u mojej ocnej. Na vymenu ani reklamaciu asi nemam narok? Robila mi kompletne vysetrenia aj na zakrivenie, astygmatizmus...

N-ika

Ahoj, sosovky nosis zhruba tyzden? Tieto problemy mas od zaciatku? Aky mas typ sosoviek? Dnove, tyzdnove, mesacne, na noc...?

Nasadzujes si ich spravne?

Takze, problem moze byt v zlom zakriveni, dioptria moze sadnut ale zakrivenie mozes mat ine. Merala ti aj toto doktorka?

Zle mozes vidiet aj ked si ich nasadis vonkajsou stranou dovnutra, cize naopak...

Problemy moze robit aj ze ti nesadne znacka alebo roztok. Aky mas typ?

Ak to mas od zaciatku, nebudu to suche oci, ale zle resp. nevhodne sosovky.

sosovka13

Dakujem za odpoved.. neviem, sosovky v ociach necitim, nemam ich podrazdene ani cervene, az vecer asi z tolkeho "sprtania" sa v ociach co si ich stale napravam... ake umele slzy su vhodne k sosovkam?

sewie

hm , mne sa toto stava len ked mam sosovky cely den a zvycajne to znamena ze uz mam moc suche oci...nemas problem s tym ze by si mala prilis suche oci?