Prazdnota, apatia... nechuť do života

Príspevok v téme: Prazdnota, apatia... nechuť do života
Orbias

Ahoj, je to už dlhší čas čo po svete chodím ako "prázdna schránka". Neviem sa tzv. zapáliť pre vec, nadšenie, záujem pri mnohých činnostiach veľmi rýchlo zmiznú a nahradí ich apatia, ba priam až nechuť robiť danú činnosť. Popri práci študujem, tam ma to trápi najviac. Pôvodné nadšenie pre vec ma po čase prešlo a do štúdia sa musím nútiť. Podobne to mám aj s voľno časovými aktivitami. Stačí pár dni a to čo som ešte včera s radosťou robil, ma prestane zaujímať (za nejakú dobu sa k tomu vraciam a proces sa zopakuje).

Štve ma ten pocit prázdnosti, apatie. Nechcem ostať kvôli tomu "na mieste", nerozvíjať sa. Čim to je? Napadá ma že možno tým že nemám "zmysel života", ten akosi neviem nájsť. Podľa toho som aj podnikol rôzne kroky ako je voľba práce a školy, všetko vlastne pre to aby som neostal "stáť na mieste".

V názve témy spomenuté veci ma trápia... nechcem ich cítiť, potrebujem však poradiť ako sa proti nim brániť. Za všetky rady ďakujem.

Michael067

PRESNE, uplne presne na vlas rovnaky problem.

Tak som skusil zmenit stravu, presiel som viac na ovocie, zeleninu a ryby pecivo nejem. Spávam 10 hodín denne.

Behával som 2 a pol roka kazdy den okrem vikendov na zaciatku presne ako hovoris celkom dobra nalada, nebol som pre to nejak mimoriadne nadchnuty ale aspon trochu a aj ten dobry pocit tam trochu bol.

Nakoniec po 3 tyzdnoch absolutne bez pocitu, ako keby som stal v izbe a pozeral do zeme, zvysne mesiace som behaval nasilu, no nikdy sa ten pocit nevratil. Tak som sa nato vykaslal, pocit to bol a je taký ako keby si bol iba prazdne telo

Presiel som na dalsi sport korculovanie a cyklistiku tam ten pocit tiez vyprchal, nasledovne mesiace som rovnako sportoval nasilu s očakavanim ze sa ten pocit vrati, ved vsade som cital ze to pomaha.

Nepomohlo.

Ja sa teda pytam, co je toto za chorobu, alebo ako to nazvat.

Ked ani zmena stravy a venovanie sa sportu niekolko rokov, nepomaha.

Cliattsi

Pýtam sa preto, lebo som na tom takmer tak isto ako ty a hľadám príčinu toho, prečo to tak je a je to pre mňa dôležitá téma. Ešte ďalšia otázka - 8.Či si myslíš, že tento svet je zlý 9. Myslíš si, že si obyčajná nula, človek o ničom?

Cliattsi

Ahoj, neviem, či sem ešte chodíš, ale najskôr odpovedaj na tieto otázky:

1. Či veľa myslíš na to, čo si iní o tebe myslia

2. Si introvert?

3. Máš pocity menejcennosti?

4. Veľmi často sa porovnávaš s ostatnými?

5.Si moc citlivý?

6.Máš strach z ľudí ?

7. Myslíš si, že si dobrý človek, ktorého iní len zneužívajú ?