Zla pamat

Príspevok v téme: Zla pamat
Ervin5002

Ahojte, rozhodol som sa že sa pustím po troch rokoch do vysokej školy, no ako sa teraz učím zisťujem že mám problém zapamätať si čo i len vetu ktorú som si prečítal pred sekundou, všetko si musím opakovať aj sto krát a aj tak si často krát na druhý deň neviem spomenúť ani čo som sa učil, mali ste niekedy aj vy takéto problémy? je možné nejakým spôsobom pamäť vytrénovať? môže to mať aj zdravotný charakter? alebo som len sprostý a nemám nato? za každú reakciu vopred ďakujem

Ervin5002

Nemam jediny priznak o ktorych si pisal, jedine co k tomu mozem dodat ze si niesom isty pri tej intolerancii na jedlo, zhodou nahod som objednany na testy v januari, nemozem povedat ze som bol ten typ ktory po precitani kapitoly vedel vsetko naspamat no nikdy som s ucenim nemal problem, k tomu zivotnemu stylu zdravo sa stravujem pitny rezim mam dobry okrem toho minimum bublinkovych vod, pijem len vynimocne, nemoze to byt aj tym ze som sa dlho neucil tak potrebujem proste mozog rozbehat?(asi volovina ale pisem vsetko mozne co ma napada), kazdopadne dakujem zs reakciu

michalmmm

No keby si bol naozaj sprosty clovek, co na to nema, tak by si bol mal tieto problemy uz v case chodenia na ZS. Tak sa hlavne upokoj a odpovedz si na otazku, ci si na ZS patril skor medzi tych sikovnejsich, co aj bez nejakej velkej namahy dokazali pisat diktaty bez chyby a na jedotku na vysvedcku zo zemepisu, dejepisu, a tak, im stacilo si cez prestavku raz precitat a vedia, doma sa moc neucia a na vysvedcku su prevazne jednotky? No ak si patril do tejto skupiny, tak potom sikovnym a mudrym clovekom si a aj zostanes, no problem treba hladat v zdravotnom stave. Beries lieky? Ak beries antidepresiva, psych. lieky bezpodmienecne svojvolne vysad a neber ich, lebo na pamat zle vplyvaju, poskodia ti ju a nenavratne znicia. Po rokoch ich brania uz bude neskoro plakat nad rozliatym mliekom. Ak beries antihistaminika, lebo mas alergiu, moze tvoj liek obsahovat laktozu a ty o svojej intolerancii nemusis ani vediet. Ako by som na tvojom mieste postupoval? Po prve, pozoroval by som sam seba a svoje okolie, ci nemame v byte plesne, ci sa mi nevodi zle v teplom a vlhkom prostredi, ci ma v letnom obdobi nesvrbi pokozka na celom tele, najma na odhalenych castiach tela, ci netrpim nadmernym potenim v lete, ci nebyvam niekde blizko jazera, rieky, kde je vlhsi vzduch a ci ma niekedy nepochyti suchy, drazdivy kasel, silna a vodnata nadcha a herpes, ci vonku v prirode po dazdi nemam nadchu. Ak ano, odstahoval by som sa do suchsieho prostredia, hoci aj do ineho mesta, pripadne ak to momentalne nie je mozne, kupil by som aspon odvlhcovac vzduchu a urcite by som nesusil pradlo v miestnosti, v ktorej spim. Dal by som sa vysetrit na alergiu - avsak slovenski lekari ti viac ako dva, tri druhy plesni do testu nedaju a to je zalostne malo, lebo ty mozes mat alergiu na taku plesen, ktoru ti do testu lekar nedal a si v prdeli, len ti oznami, ze na plesne alergiu nemas a dalej sa s tebou o tom nebavi, tak neviem, ci mas precestovat polku Europy, aby si sa dostal k sukromnemu talianskemu, alebo dat lacnemu slovenskemu uplatok, nech ti tam tych plesni da aspon 20 ??? Ak mas alergiu, je mozne, ze sa citis unaveny a ze mas sklony k odpadavaniu v plesnivych budovach, toci sa ti tam hlava - aj to je priznak. Plesne maju zly vplyv na pamat minimale u precitlivelych/alergickych osob, tu moze byt pricina. Dalsou pricinou moze byt, ze mas potravinovu intoleranciu, ale o nej nevies, takze po druhe, dal by som sa vysetrit na intolerancie, lebo ak konzumujes nevhodnu potravinu vo velkom mnozstve denne, tak zla potravina div, ze ta neotravi. Ak ale intoleranciu mas, tak casto prdis, mavas krce v bruchu a bolesti brucha a velmi casto ta po jedle prezenie, pripadne ti casto skvrka v bruchu po jedle, mozes mat aj taky nahly stav unavy hned po zjedeni zlej potraviny, ze napriklad vypijes pohar mlieka a hned ta taha na spanie, si schopny aj zaspat za stolom a citis sa ako opily, hoci si alkohol nepil. Aj to su prejavy intolerancie potravin, ktora ale moze vyrazne zhorsit aj tvoju pamat, no nastastie "vystrabenie sa" z tejto pliagy pride takmer okamzite po vyradeni zlych potravin zo stravy, len treba drzat dietu a nezhresit, zle potraviny nahradit inymi a je to. Intoleranciu najcastejsie sposobuje vo vseobecnosti laktoza, mliecna bielkovina, psenica, kukurica, vajecny bielok. Pozor na lieky, ktore beries, ci neobsahuju laktozu, vzdy je moznost dohodnut sa s lekarom na bezlaktozovej verzii lieku. Ak si alergicky, tak antihistaminika ber, len si pytaj bezlaktozove. No s tou laktozou mam problem aj ja a tiez som si kedysi chvilami myslel, ze dostavam Alzheimera, lebo som mal mensi problem s pamatou, no uz je to prec, problem som si vyriesil a hlavne uz neprdim. Problemy s pamatou, ak ide o pomale, chronicke stracanie pamate, mavaju dost casto intoxikovani ludia. Toxiny z plesni a z potravin (aj E-cok, farbiv, konzervantov) su teda hotova pohroma a znicili uz nejeden sikovny, mlady mozog, nejedneho cloveka na psychiatriu doviedli, bol za blazna oznaceny. Celkove by bolo dobre zapracovat na detoxikacii. Uz som to tu dnes do jednej temy pisal. Na detoxikaciu je vhodne chodit do sauny (to ale ludia alergicki na plesne nesmu), pravidelne cvicit a behat, pit bylinkove caje - pupavu, pestrec mariansky, lopuch, zihlavu, palinu (pozor, je to alergen), pit citronovu stavu, dodrziavat pitny rezim a pit vela vody a mineralky, uzivat vyzivove doplnky ako chlorellu a spirulinu, nezabudat ani na prechadzky na cerstvom vzduchu, chodit sa kupat k moru, lebo kupanie sa v morskej vode zbavuje telo toxinov. Ak to kvoli chudobe nejde, tak aspon len kupko navstivit v Podhajskej a v Rapovciach a sup do termalnej vodicky, ktora ma podobne zlozenie ako voda v mrtvom mori. Ak ocistis svoje telo od toxinov a toto sa stane tvojim zivotnym stylom, tak ver, ze pamat sa ti znovu zlepsi a VS zvladnes, hlavne sa nevzdaj svojho ciela a chod si za nim. No a po tretie, taka vacsia prehliadka v sukromnom zdravotnickom centre by tiez mohla padnut vhod, ale len ak mas dost penazi. Taketo prehliadky stoja tusim na Slovensku okolo 350 €. Ak mas skrytu diagnozu, o ktorej nevies, skor na takomto mieste sa odhali, nez u lacneho lekara, kde sa o sebe nedozvies takmer nic. Po stvrte, pozoruj sa, ci ta svrbi konecnik, mozes mat parazity. Nezalezi na tom, ake, no aj tie potvorky produkuju toxiny, najma ak su uz premnozene. Tak by bolo dobre dat sa na ne vysetrit, uzit na ne lieky, nech sa ich zbavis. Ludi patriacich do kategorie "neschopnych zvladnut VS" je podla mne velmi malo, ja verim, ze vacsina ludi VS zvladnut dokaze. Podla mna si sikovny a mudry clovek, ktory VS dokaze zvladnut, len si potrebujes dat do poriadku svoj zdravotny stav a prejst na zdravsi zivotny styl, ku ktoremu patri behanie, cvicenie, dorziavanie pitneho rezimu a ak mas intoleranciu, tak aj zmena stravovacich navykov. Drzim palce, nech ti to s tou skolou vyjde!