dilema

Príspevok v téme: dilema
ivuus

ahojte,
uz vazne neviem s kym sa o tom poradit..a tak preto som tu..mozno ked sa vypisem tak aj pridem na riesenie mojho problemu alebo my poradite vy..
Mam vztah uz takmer dva roky. Moj priatel teraz zmaturoval a ma moznost ist na vysoku do Brna alebo do Bratislavy. A tu zacina moj/nas problem..
Ja som za Bratislavu, uz len preto ze tam mam sestru, brata..skoro celu rodinu..je to na Slovensku..a chcem tam ist studovat aj ja..je to blizsie ako Brno..
Priatelova mama je vsak za Brno..lebo tam ma svojho bratranca..a lebo sa jej Brno paci..a bude sa moct chvalit ze jej syn chodi do Brna..aspon tak to citim ja.. Mama mu dala ultimatum: bud pojde do Brna a ona mu kupi auto a bude platit studium..alebo nech si ide do Bratislavy s tym ze ona mu na studium platit nebude..
No a on..jemu sa paci skola v Brne..ale zaroven vie ze tym asi strati mna..
A ako sa mam zachovat teraz ja? Mam ho podporit aby isiel do brna..alebo si tvat na Bratislave? Alebo sa s nim rozist aby mam lahsie rozhodovanie a nic mu nestalo v ceste? mam sa obetovat kvoli laske alebo ho donutit aby isiel do bratislavy?
Dakujem za vsetky vase nazory aj rady

fraisee

ja osobne by som vztah ukoncila, ked sa rozhodnete pre ine skoly, tak zrejme po nejakom case sa to skonci. a ked uz ide clovek na vs - tak nech ide tam, kde naozaj chce. ale sak mozno to zvladnete aj ked budete na inych skolach - mesta nie su tak daleko a predsa ked mu stara kupi auto, tak bude moct chodit za tebou.

evul

Mala som podobny problem, ja som v Brne, byvaly bol v Olomouci. Bolo to nafigu, vidiet sa raz za tyzden, ale ten vztah mal aj ine problemy. Na dialku nam to vydrzalo tak 2 mesiace.

Mozno mimo temy, ale je fajn ist na VS niekam, kde nikoho nemas...je to skola zivota, ponuka samostatnosti, sanca zit svoj vlastny zivot a odputat sa od vsetkych, ktori sa ti snazia vnutit svoj nazor. Preco neprides casom za nim? Jedna vec je, ze Brno je uzasne mesto, a druha, ze vztah potrebuje "obetu" z obidvoch stran. Prenho je skola tu v podstate existencna otazka (zarabat si na seba na VS je dost drina), tak preco by ta obet nemohla byt tentokrat z tvojej strany? Trvat na niecom ako male rozmaznane dieta...ano, jeho matka to robi, ale to je zial nieco, co neovplyvnis. Ale ty mozes ukazat, ze ti na nom zalezi, a to prave tym, ze mu nebudes robit sceny a nutit ho ist do Bratislavy, ale s pochopenim prijat jeho rozhodnutie.

A napadla ma este jedna vec - zalezi to na tom, ako je na tom vas vztah, ale viem si predstavit, ze to moze byt unik...od realnych problemov...povies si, ze "No, nie je to s nami uzasne, ale ked uz ide prec, tak sa to nejak vyriesi ´samo." Aby to nebolo tak, ze dovod rozchodu bude sice oficialne "neprekonatelna vzdialenost", ale v skutocnosti nieco uplne ine...

To su len moje myslienky, ak chces, pouvazuj o nich... Good luck :)

123456

alebo by si bola radsej, keby siel do tej blavy, musel si sam na svoje studium zarabat a nemal popri vsetkych starostiach na teba vobec cas? ale hlavne, ze ste v tom istom meste (aj to opakujem, ze nie je zarucene ze sa tam ty dostanes)

leni

Ahoj priatelova mama je za Brno ,Ty si za Bratislavu,a ten co ma studovat je svojpravny?spytal sa ho niekto, co chce on?Ak nechcem ist do Brna ,tak ani tri auta ma tam nedostanu.Ako to vlasne je?