Šikana-ako som nad ňom vyhral

Príspevok v téme: Šikana-ako som nad ňom vyhral
Tomas100

Viem ze vacsinou sa pisu vlastne problemy,ale ja chcem napisat ako som ten svoj vyriesil.Nie preto aby som sa tu chvastal,ale skuste si z toho nieco zobrat.Bol som sikanovany dva roky na strednej skole.Agresorovy som sa skusal par krat postavit(len slovne) ale akonahle pritvrdil zlakol som sa a ustupil.On Posiloval,(netajil sa tym ze bral steroidy)a chodil na box.Tak si ho predctavte.Nebudem zachadzat do detailov.V skratke zosmiesnoval ma,siel som okolo tak si udrel(nikdy nie na tvar),ponizoval,nadaval...Naposledy som ho videl v skole ked novemu spoluziakovi ,ktory bol o domna o hlavu nizsi a tensi trhal strany zo zosita.Ten novy spoluziak akurat vosiel do triedy a bez kuska strachu sa do nho pustil.Bol to zapas ako David a Golias.Nepadla jedina pest.len sa valali po zemi.Agresorovi stacilo jednu slahnut a mal by pokoj.Ale nespravil tak.A vtedy som videl ake ma strasne nizke sebavedomie.Od vtedy som ho nevidel a po dvoch mesiacoch som zistil ze spachal samovrazdu.
Skolu som skoncil ,nastupil do prace.Par rokov slo vsetko v pohode.Az k nam nastupil o hlavu vyssi potetovany svalnac.Z pociatku bolo vsetko v pohode ,snazil som sa s nim vychadzat dobre.Ale sam neviem kde som spravil chybu.(asi nikde je to sracka),zacala podobna sikana ako na stednej.Ibaze on skoncil takmer na zaciatku.Dva krat mi vynadal a zazeral asi tak mesiac.Ked na mna chlapik ako som vam opisal vrazebne zazeral zacalo to.Nevedel som spat,staihnuty zaludok,strach...a vedel som ze mam problem ako na strednej(agresor).Pri moznosti postavit sa mu som mal opat velky strach.Tento agresor sa spraval ako by bol nad vsetkymi.Ponizoval viacerych ludi bez odlisnosti na vek,vysku typ postavi.Na vlastne oci som videl ako sa vynadal druhemu este vacsiemu chlapovi a nevidel som na nom strach.Ale cital som esej jedneho psychologa a najviac ma tam dostalo ,ze agresor si mysli ze je nad vsetkymi .A to mi zarazilo.Ze si to len mysli! On nieje,len si to o sebe mysli.A tak som sa rozhodol ze sa mu postavim,ale pocital som ze nemam sancu vyhrat.po praci uz na ulici som mu zakrical HEJ!CO MAS ZA PROBLEM!POD SEM!! A on mi tym najjemnejsim hlaskom odpovedal ze nema ziaden problem.Sadol do auta a odisiel.Na druhy den v praci siwl okolo a ja sa mu sebavedomo pozeral do oci a on sklopil hlavu.Asi po hodine prisiel za mnou a zacal kecat ako by sme boli najlepsi kamarati.Potom si ale nasiel druhu obet.Ja sam som s nim presyal komunikovat a od vtedy mam pokoj.Najlepsia obrana je ukazat mu ze sa ho nebojite.nech tp stoji co to stoji

emo_gurl_xx

je fajn, ze si to takto urobil. mne este na zakladnej furt hovoril spoluziak ze som emo a ze chce vyvrazdit vsetkych emakov. (to som este nemala ani ofinu, akurat som nosila vybijany opasok) povedala som mu ze nech nepouziva vyrazy ktorym nerozumie a odvtedy to bolo ok.
oni su plachi ked nie su v skupine, ta ich drzi.
ale ze spachal samovrazdu je teda dost smutne..