zavyslost na sladke

fajso

Chut na sladke je sposobena prudkym kolisanim hladiny cukru v krvi.Co vznika prave castym jedenim sladosti ked ti prudko stupne cukor a po case zase klesne pod normal kvoli nadbytocne vyplavenemu inzulinu po zjedeni sladkosti,cize chut zase stupa a tak dokola.Nauc sa jest kvalitnejsie a aspon kazde 3 hodiny jedla z komplexnych sacharidov(ryza,zemiaky,cestoviny,pecivo...).Uvidi s ze to pojde lepsie...vela zdaru!

agina

Skus rozne sladkosti ako cukriky, keksiky a cokoladky vymenit za ovocie ako hrozno, ceresne, jahody, popripade susene ovocie a orechy.

Summer_

Sladkosti maju na pricine aj nepeknu plet! :)
No ale ak to mas ozaj velmi rad skus si dat miesto sladkej cokolady nieco ine sladke a zdravsie... napr. si sprav mliecnu rizu so skoricou alebo jahody nakrajaj pridaj ceralie nechaj nech sa chytia od tej jahodovej stavy a to je sladke... alebo neviem moznosti je vela treba naist to co bude chutit tebe...
Ja som tiez jedavala vela sladkeho a teraz uz vobec je to len od zvyku... ja si dam radsej salat :D

mirkaaa

No skus si dat urcity ciel preco by si tie sladkosti nemal jest...to pomaha a ked ti toto nepomoze tak si uvedom, ze sladkosti vo velkom mnozstve skodia a sposobuju nadvahu... tak z mierou..drzim palceky