Zlá nálada

Príspevok v téme: Zlá nálada
neštastnedievča

Ahojte.Mam 15 rokov a práve idem na strednú školu.Mám velké obavy nikdy som nevynikala v ničom ani usmievať sa poriadne neviem.Nič ma nevie rozveselit.Niekto je naladený vkuse pozitívne,neviem prečo sa to nedá aj u mna :(( Počula som že na uvolnenie stresu resp.vyplavenie endorfinov do tela teda zlepšie nálady pomahaju tabletky Tryptofan B,,Má z Vás stym niekto skúsenosti?Dokažu uvolnit a zlepšiť náládu?Alebo aké ešte zaručene dokážu zlepšiť náladu?Viem že aj cvičením sa zlepšuje ale každé rano nato nebude moc času a kto vie ako na dlho to nezlepši.

mascha

ešte jeden recept na dobrú náladu: 1 ČL angeliky lekárskej zaliať 2 dcl vody, priviesť k varu a 10 min. precediť...obsahuje vitamín B12,aj keď je to pre hormón šťastia, nemusí ti chutiť,tak to už nechávam na teba

Peter96

AHoj, jediné, čo ťa môže urobiť šťastnou je robiť činy, skutky, z ktorých to tvoje šťastie aj vyplynie. Začni sa zaujímať o zmysel života, pômože ti to určiť príčinu tvojho nespokojného života. Kúp si túto knižku: www.martinus.sk
Pamätaj, že kdo niečo hľadá, nájde, pretože všetko je možné tomu, kdo verí.

exwhyz

Musíš počúvať dobrú hudbu a potom budeš mať dosť endorfínov. Sú aj iné, menej efektívne metódy, ale tie sú menej efektívne:-)
Drugs are bad...
www.youtube.com

mascha

tryptofan sa nachádza v mäse,mlieku,syre, vajciach orechoch, soji, náladu pozdvihuje selen, ten sa tiež v nich nachádza, potom potrebuješ vitamín B6, B3 má tiež dočinenia s tryptofanom, vitamínE, hormóny šťastia vyrábajú banány, marhule,špargľa, avokádo, sladké zemiaky,ryža natural. para orechy,ľan.semeno, rozmarín, šalvia, na depresiu ľubovník,
takže výživa+šport

ANGEL-DEMON

a do teraz si kde bola 2 mesiace..? mala si to riešiť už skor...
chod si zabehat aspon 3x do tyzdna, najlepsie kazdy den... ziadne tabletky, chemia,...

AlisonWolf

Podľa mňa si ešte dosť mladá na to, aby si do seba zbytočne pchala lieky, nie je ti to treba. Radšej by som na tvojom mieste hľadala niečo, čo by ma bavilo. Môžeš vyhľadávať vtipné videá na internete, samozrejme, to čo baví niekoho, nemusí aj druhého. Kľudne si hľadaj svoj druh zábavy, ktorý ti bude vyhovovať, hľadaj si svoje hobby. Šport je naozaj veľmi dobrý na vyplavenie stresu a endorfínov, vôbec nemusíš cvičiť ráno pred školou, ale aj poobede a tvoje telo sa zbaví napätie, najlepšie keď si tvoje telo na športovanie zvykne.

Možno sa ti len zdá, že niektorí ľudia sú stále dobre a pozitívne naladený a pritom to môže byť aj maska, lebo nie všetci ľudia dávajú najavo, že ich niečo trápi. Každý si so sebou nesieme svoje problémy :)