Výživový poradca

Príspevok v téme: Výživový poradca
Andreiiea

Máte skúsenosti s nejakým výživovým poradcom,s ktorým ste boli naozaj spokojný? Pri ktorom dá sa povedať stále stravujete podľa jeho rád? Prosím Vás odporučte mi nejakého zo SR alebo CZ,potrebujem niekoho naozaj skúseného ktorý mi poradí zdravo sa stravovať, nemyslím tým nejakých "internetových/knihových odborníkov", ktorý vyradia buď sacharidy/ ovocie/ mäso alebo nastavia vysoko tuky alebo šialené kombinácie jedál ako napr ovsená kaša s vajcom (wtf?!) ale niekoho fakt skúseného.

Skúšala som Michal Josef Toth, Vlado Zlatoš ale obaja boli pre mňa extrém. Potrebujem niečo normálne a jednoduché. dik.

Laura35

Vyskúšajte výživovú poradkyňu Zuzanu Líškovú. Venuje sa metóde Metabolic Balance. Na základe rozboru vzorky krvi mi vypracovala výživový plán, podľa ktorého som sa stravovala - je doslova ušitý na mieru a zohľadňuje chémiu tela. Vôbec to nie je o nejakých práškových diétach ( po takých sa mi vždy dostavil jojo efekt), ale jedlá som si robila z bežne dostupných surovín. Postupne sa mi upravil metabolizmus, schudla som 15 kíl a mala som viac energie. Zuzka pôsobí v Bratislave a môžem ju len odporučiť. :) -odkaz odstránený-

Elena787

Ahoj. Rada by som ti poradila výživového poradcu, pretože už som ich pár navštívila, ale myslím si, že ti to bude zbytočné, pretože v dnešnej dobe informácií sa vieš ku všetkému dostať veľmi ľahko, rýchlo a viac-menej aj zadarmo. Určite aj sama už vieš z načítaného, čo s čím kombinovať a pokiaľ sa ti nedarí chudnúť, skôr by som sa zamyslela nad tým, či ti nechýba nejaký významný stopový prvok. Nadváha je veľmi častým dôsledkom jódového deficitu v organizme, ktorý postihuje približne polovicu Európanov, čo je normálne, lebo nežijeme pri mori a ani rýb nezjeme, neviem aké množstvo. Tak si dopĺňaj jód ako ja (koncentrátom Jodis) a uvidíš, možno sa ti postava upraví a nebudeš musieť platiť drahého výživového poradcu. :-)

Jaja15

Potrebuješ skôr diétu sestru, väčšina "výživových poradcov" funguje na princípe že ti síce poradia ako sa"zdravo stravovať"(poväčšine delenou stravou alebo extrémy stravovania, rôzne diéty) a popri tom si u nich kupuješ produkty aby si schudla....ide tam hlave o ten predaj produktov, žiadne špeciálne vzdelanie na to nemajú....pokiaľ nemáš v okolí diétnu sestru, naštuduj si z netu základy racionálneho stravovania, základom je príjem menší ako výdaj, strava 5x denne v menších porciách a pitný režim....pri diétach je princíp jojo efektu, delená strava je fajn ale tiež si treba ustrážiť množstvo.....najzdravšie chudnute je racionálna stava 5x denne, v menším množstvách...na nete nájdeš vzory jedálnych lístkov, napr.raňajky:celozrnný rohlík s rajčinou, desiata:jablko, obed: ryža, kúsok kuracieho mäsa, zelenina, olovrant:acidofilné mlieko/jogurt, večera: ryba, zemiaky, zelenina...Vyhni sa diétam a extrémom v stravaní - majú jojo efekt....Obmedz alebo vylúč cukry a tuky, vysmážané jedlá, zníž množstvo pečiva....