Cukrovka 1. typu

Príspevok v téme: Cukrovka 1. typu
S0me0ne

Ahojte mam 13 rokov a mam Diabetes...dosť sa zato hambim že som robil tuto kktinu...mam taky glukomer do čoho keď dám málo krvi tak ukáže nízku glykémiu a dosť som to zneužíval v takom zmysle že som pojedával sladkosti a odmeral glykemiu stým spôsobom že som natlačil málo krvi a asi týždeň som to začal brať vážne a meriam si glykemiu normalne ale od ničoho to stupa napr som si odmeral o pol druhej mal som 6,5 a o šiestej 16,3 a pritom som len pil diabeticky bilynkovy čaj...ani v škole nič nejem a pridem domov a mam 15-19...som často velmi hladny,na poslednej kontrole mi zvysila SJ aj Inzulinove jednotky takže neviem kde je problem

Gima

Pri cukrovke 1. typu

rozhodujúcim kritériom je zvýšená hladina glukózy v krvi (hyperglykémia) opakovane nalačno nad 7,8 mmol/l alebo v priebehu dňa (po najedení) nad 11,1 mmol/l,
vysoké hladiny glykovaného hemoglobínu-HbA1c (HbA1c je laboratórny ukazovateľ, ktorý odráža priemernú hodnotu krvného cukru za posledné 2 až 3 mesiace, vyjadruje sa v percentách),
prítomnosť glukózy v moči (glykozúria),
prítomnosť protilátok proti B-bunkám pankreasu,
v ťažkých prípadoch známky okyslenia organizmu (acidózy) a odvodnenia (dehydratácie).

Gima

Pri cukrovke 1. typu

Nástup cukrovky 1. typu býva obyčajne výraznejší a rýchlejší, jeho príznaky sa prejavujú nápadnejšie, a preto by mal chorý navštíviť lekára hneď, ako tieto príznaky spozoruje. Stáva sa, že pre zlyhanie vnútorného prostredia organizmu dôjde k poruche vedomia a stav chorého je natoľko vážny a kritický, že ho musia dopraviť na oddelenie intenzívnej starostlivosti. Môže potom trvať aj niekoľko dní, než sa ochorenie stabilizuje, aby sa dalo začať s jeho obvyklou liečbou.

Gima

Predtým sa označoval aj ako inzulín-dependentný alebo juvenilný typ cukrovky. Je geneticky podmieneným ochorením, ktoré sa zvyčajne vyskytuje u detí a mladých ľudí. Pri tomto type pankreas produkuje len veľmi malé množstvo inzulínu alebo neprodukuje žiaden. Pacienti ho musia dostávať injekčnou formou – často niekoľkokrát denne.

Noelinka

S diabeteaom sa nezahráva! Radim ti zájsť za rvojiu lekárkou jej to všetko povedať aby mohla dat všetko do poriadku. Nove testy atd a odteraz to uz ber vážne veď zdravie máš len jedno a zijeme len raz