Dcéra a ja

Príspevok v téme: Dcéra a ja
Ditta

Neviem, či sa dá v krátkosti napísať, aký problém riešim, ale potrebujem cudzí názor. Moja jediná dcéra odišla skoro hneď po maturite do zahraničia brigádovať. Tam si našla priateľa cudzinca, ktorý sa mi veľmi nepozdával, ale vyzerala presvedčivo, že vie, čo robí. Aj som sa snažila nejak povedať, že je čudný, ale.....škoda reči. Urobila po svojom. Tam v cudzine sa neskôr zahľadela do iného. Tiež mi ho doviedla predstaviť, ale moja intuícia mi hovorila, že ee....bol odmeraný, nezhovorčivý, aj keď som čiastočne ovládala jazyky, ktorými sme sa mohli dohovoriť. Zdal sa mi povýšenecký, a moja dcéra bola zase ako zhypnotizovaná. Narodili sa im dve deti, dcéra ich priviedla po čase ku mne, keď sa s s problémami s partnerom rozišla. Musím uviesť, že dosť som ju stále psychicky aj finančne podporovala, veľa ma stáli letenky aby som ju mohla navštíviť atď. Po rozchode s partnerom hneď skočila do nového vzťahu, s bývalým rozvedeným spolužiakom, ktorý doteraz rieši problémy s jeho ex ohľadom ich detí. Má len vysoké dlžoby, a býva v starom dome. Moja dcéra začala dobre zarábať, povyplácala si dlhy, ktoré nastali v súvislosti s jej odchodom z cudziny a zase sa bezhlavo zamilovala. Bývala u mňa, ja jej pomáham s deťmi, aby mohla kľudne chodiť do práce ale keďže ma komplikovanú pracovnú dobu a jej priateľ býva 50 km od nášho spoločného bydliska, stále špekuluje, ako byť aj s ním, aj s deťmi, keďže deti školské a predškolské zariadenia majú tu, jej partner pracuje na zmeny, má na týždňovky svoje deti a ona pracuje v netypickej pracovnej dobe, kadejako. Začala som mať pocit, že už dlho, aj keď tu ešte nebývala, že stále je s niečím nespokojná. Napriek mojej neustálej pomoci aj keď bola von, aj teraz, stále chce viac a viac. Akokeby mala v zadku vrtuľu a stále nespokojnú dušu. Nevie, ako skĺbiť prácu, vzťah a výchovu detí, až to vyústilo do našej veľmi, veľmi nepeknej hádky, ktorá začala tým, že jej deti začali predo mnou klamať. Deti jej partnera majú dosť vážne psychické problémy z jeho rozchodu s ich matkou atď. Zle ovplyvňujú dovtedy celkom dobrú dcérinu výchovu jej detí. Je to ešte viac, ale všetko vyústilo tým, že som ju poslala bývať k jej priateľovi s tým, že deti dochodia školské zariadenie ešte v mieste nášho spoločného bydliska. Moja dcéra má teraz sťažené nosenie detí do školy a školky, pretože pracuje napr. od 4.00 rána atď. Neviem, ako to doriešiť. Dcére som bola dobrá, keď stále naťahovala ruku o pomoc. To po celú dobu jej zahraničného pobytu. Ako náhle má vzťah, stráca súdnosť. Vždy ma ohriakne, aj verejne, nemá a nemala nikdy ku mne úctu a dosť ma pred časom ohovárala, aj pred bývalými partnermi. Myslím, že ma odhadla, že jej vždy sa ja prispôsobím, ale mne už praskli nervy a nechala som ju "na vode". Ľutujem tie deti, ale neviem, ako ďalej, pretože vďaka jej ohováračkam a stálym kritikám pred jej terajším aj bývalými partnermi som vyznela ako nula....to fakt, tak sa aj on, aj jej predošlí partneri ku mne správali. Pritom som inteligentná, niečo som v živote dokázala, bez žiadania pomocných rúk a financií,mala som dosť zodpovednú a dobrú prácu, ktorej som sa kvôli jej životu vzdala atď. Nedávno som jej škaredo a od pľúc všetko vykričala, na čo si dovolil jej priateľ mi napísať, aká som ja matka, čo ma vytočilo ešte viac.....Nemrzí ma, čo bude ona robiť, ale čo deti a ako zvládne posledný mesiac detí v škole, ako ich tu doručí atď. Vyhrážala sa, že ak neustúpim, príde o prácu a ja o peniaze, ktoré je mi ešte dlžná. Najprv prežitými vecami pokorná, teraz zmyslov zbavené dievča....-. Všetko zdôvodňovala jej zlým detstvom...ktoré až také zlé nebolo, ibaže vyrastala od 13 rokov bez otca.....Dcéra je šikovná, vie sa aj obracať, ale ako náhle sa zamiluje....nerozmýšľa.