četova a počítačová závislosť

Príspevok v téme: četova a počítačová závislosť
linetka

prosim vas, poradte mi, ako to mam este riesit. mam dvojcata, som 13 rokov vydata, ale manzelstvo sa mi zacalo rucat, odkedy zacali existovat čety. manzel zacal cetovat den a noc, nonstop, bez ohladu na to, ze ma doma rodinu. uz ani nevie, ze je zenaty a ma rodinu. existuje pre neho iba cet, cudze zeny, ktorym venuje vsetok svoj cas na cete.nevenuje sa ani mne, ani detom, nespava pri mne, ale pri pocitaci.jeho pozornost si musim doslova vynucovat, lebo uz ani nevnima moje sex.potreby.ak ho nakopnem raz za mesiac, tak som rada. vsade kde ideme, tam ma mini pocitac so sebou a stale cetuje, na ulici, v buse, pri nakupovani. rano vstava s pc v ruke, a zaspava s nim tiez.aj na WC ho musi mat. najhorsie je, ze schovava predo mnou s kym si pise, hoci ja viem, ze s inymi zenami.dokonca si na cete pise aj ako zena alebo tinedzer, naraz pod viacerymi nickami.zacina byt agresivny, vsade meska, nic doma nerobi, nic nestiha kvoli pc.
jasne vidim, ze je zavisly, hoci on si to neuzna, ked s nim chcem o tom hovorit, tak zo mna robi paranoidnu, a aj to ma pocuva jednym uchom dnu, druhym von. pocuva ma a pritom tuka do PC. nemozem s nim tento problem rozoberat, a ani nic ine, lebo duchom je v svojom nerealnom svete. komunikacia je nula bodov. som zufala, neviem, co mam robit. ked som mu navrhla liecbu, tvrdil mi, ze ziadne cetove a PC zavislosti neexistuju, a smeje sa mi do tvare. moje city vôbec neberie do uvahy, hoci mi raz za den povie, ako ma ma rad, ale hned nato si sadne k pc a uz ma nevnima. deti mi placu, ze si pise s inymi zenami, lebo to vidia a boja sa, ze od nas odide. pritom ho nechcem stratit, chcem zachranit nasu rodinu, manzelstvo.
pomozte mi, lebo uz nevladzem takto dalej. psychicky ma depta a ubija.

agina

Ja sa tiez niekedy neviem odtrhnut od pocitaca /kvoli praci/ a niekedy som rada, ze ho mam len v praci, lebo mat ho doma, asi ho vyhodim z okna....

sos

ja neviem,ak som kazdy den pri pc a na pokeci,je to zavislost?nasi mi hovoria ze je a rozculuje ich to.ja si myslim,ze nie,ze je taky vek,taka doba a dnes je to normalne travit takto cas.kedysi mozno sedeli za humnami a tam sa zabavali a tiez to ich rodicom vadilo a nebola to zavislost.co vy na to?

sony

ahojte.ako je mozne presvedcit niekoho o tom,ze je zavisly na cetovani?dokaze si to taky clovek uznat?vacsina zavislych ludi to predsa nevidi a neprizna si.poznate nejaku metodu?

MarioFazekas

orbitka.nelatkova zavislost nieje horsia ako ta latkova ale ani naopak,je v nich rozdiel.pri latkovej zavislosti sa liecba zameriava na abstinenciu.napr.alkoholik uz nesmie pit.pri zavislosti napr. na NAKUPOVANI nieje mozna abstinencia-vtedy sa postihnuty ucia narabat so svojimi financnymi prostriedkami.myslim ze kazda zavislost je vazna

orbitka

je horsia takato zavislost, bezlatkova alebo zavislost na navykovych latkach? pocula som, za tato bezlatkova je horsia. je to pravda?

MarioFazekas

linetka,mozem ta "upokojit" nema inu zenu,je to zavislost,splna pre to vsetky podmienky,predpokladam co ti povie MuDr. Benkovic,ked to nejde po dobrom tak to pojde po zlom.Napr.bud sa pojdes liecit alebo sa s tebou rozvediem,neviem ta inac upokojit

MarioFazekas

linetka.ja som to s tou trpezlivostou myslel takto:ta zavislost sa pestovala v nom niekolko rokov a taktiez to bude trvat kym sa vylieci.z jedneho dna na druhy to iste nebude

kvetka.

lea, ale neviem si predstavit, ze je moj manzel duchom nepritomny a tyzden mu trva, kym vybavi nejaku dôlezitu vec.pozerat na mna a na deti a nereagovat na to, ked by sme ho doslova prosili a plakali, ako pise linetka, tak to si fakt neviem predstavit. asi by som to netolerovala. ja urcite nie. taky muz by mi bol na nic. a ani spavat nechodit ku mne? ochladnut v sexe, tak tam musi byt toho asi viac.
linetka, nestretava sa s nejakou z netu? aj to sa stava.