PLS poraďte mi- menštruácia

Príspevok v téme: PLS poraďte mi- menštruácia
nikusa

Mam taky mensi problem, uz niekolko mesiacov mam zvlastnu menstruaciu.je to hnedy vytok , nemala som take problemy iba raz ked som bola mensia a stalo sa to iba raz.Min mesiac som mala normalnu mestruaciu, ale dnes to zase prislo, iba ten hnedy vytok. Mam 161cm a 40kg, vela sportujem a som vegetarianka 7 rokov a mam 17. nemala som ani pohlavny styk, co mam robit? Nemozem byt ani tehotna, nie? ved neposkvrnene pocatie... Heh... Tak co to je??

natalka261

Ahoj Nikusa!
No ze mas podvahu je iste na 100%. Pri tvojej vyske by si mala vazit viac.A este k tomu si vegetarianka. Nemam nic proti vegetarianom, ak si myslia, ze je to zdrave. Ja som uplne ineho nazoru, pretoze clovek je z masa a kosti, a mal by jest vsetko. Pozerala som nedavno relaciu, kde ukazovali a testovali ludi ktori su vegetariani, a ludi ktori nie su. Vegetariani ktori zacali jest aj masove vyrobky, nepribrali ale nabrali na sile a na zdravi, a ti ktori presli na vegetariansku stravu, ich stav sa zhorsil, oslabli, obledli atd....Takze ja sa ani trosku necudujem ze mas take problemy.Mala by si jest vsetko v rozumnom mnozstve, a k tomu patri aj maso. Preco? Z jednoducheho dovodu, pretoze maso obsahuje vsetko, co tvoja svalova hmota atd...potrebuje. Pi mlieko na kosti, jedz jogurty, syry, atd......skratka vsetko co obsahuje vitaminy, a je pre tvoje telo dobre. Tiez som kedysi riskovala s kadecim, a dnes viem ze sa da stravovat dobre a pritom nepribrat. Lebo ty mas naozaj velmi nizku vahu. Obcas si daj aj cervene vino, je to velmi zdrave na cervene krvinky. Nie opijat sa, ale obcas si daj cervene vino.
Tehotna nie si urcite preboha, kde chodis na nieco take? Z coho by si chcela byt tehotna? Vzduchom sa to nesiri :-)
Takze mala by si zacat jest normalne, lebo si este mladucka, a tvoje telo potrebuje vsetky mozne vitaminy, a myslim ze ked priberies, napravi sa ti aj tvoj problem. A ak nie, mala by si zajst k lekarovi, pretoze ked budes starsia, tak sa moze naozaj stat, ze nebudes moct mat deti. Ja s tym mam takisto problemy, dnes mam 27 rokov, brala som to na lahsiu vahu, a pravdepodobne nebudem moct mat deti, a ver mi, ze prijemny pocit to nie je............

cica

-no moja aj ja sportujem a ak mas podvahu,co na svoju vysku mas,tak sa ti zruti cely cyklus,pretoze hormony su riadne svine,myslim ze jest by si mala vsetko,ved sportovci musia mat prirodzeny prijem a strava MUSI obsahovat vsetky zlozky!!!skus intezitu a zataz zmiernit,pridat energiu vo forme stravy,necakaj ze sa ti to upravi zo dna na den,ale ak problemy budu pretrvavat,zajdi k lekarovi,ja by som na tvojom mieste isla hned...nepravidlena menstruacia sposobuje vela problemov...az po neplodnost!

...

Ahoj ak mam byt uprimna, tak mas podvahu. Meriam presne kolko ty a mala som 40 kg, takze si to viem predstavit. Este k tomu tvrdis, ze vela sportujes a svaly su tazsie ako tuk. Ak telo nedostava tolko zivin kolko potrebuje ako prve mizne menstruacia, a este k tomu si vegetarianka, to by ti obzvlast malo zalezat na zlozeni stravy.
Pokial nie si vrcholova sportovkyna tak na tvojom mieste obmedzim cvicenie. Vies ze aj nadmerne cvicenie, k tomu sa rata utajene cvicenie, hodiny vo fitnesku atd. sa povazuje za chorobu podobne ako anorexia? Aj v tomto pripade sa zeny a dievcata snazia, nielen byt chude, ale hlavne mat pocit, ze maju aspon nieco pod kontrolou? Skus zajst za dietologom a jasne ze aj na gyndu.

poliewoocka

juliaaa-je to ok -to sa iba rozbieha a potom dokoncuje.Kym ti na zac odide z tela cela vystelka maternice musi odist najprv vrchna vrstva.Nemas sa coho bat

juliaaa

mnee mam 14 rokov a mne stale menstruacia zacina takym hnedym vytokom ako keby hsutyy to ama 3 dni a potom uz krv.. ako normaln a koncii zaseee slabsim hnedym vytokom je to normalne??

qiu

našťastie to nebolo nič vážne, bolo to v dosledku toho že som vysadila ant. Ale mohlo a preto ti hovorím chod! tak držím palce papa