Ako sa zbavit vší?

Súvisiaci obsah

blond1

Vland1 podľa toho čo píšeš dospelé vši už asi nemáš. Potrebuješ sa zbaviť hníd, živých ale aj zaschnutých. Na to je dobrý šampón LIBERELLA. Obsahuje jablčný ocot, ktorý oddelí zaschnuté hnidy ale aj živé od vlasu a pekne ich vyčešeš, má veľa esenciálnych olejov, ktoré ti zabránia aby si opakovane nedostala od spolužiakov vši a ešte má aj extrakt zo žihľavy a pantenol, ktorý ti pekne ošetrí vlasy a citlivú pokožku. Nerozumiem prečo si vedome ničíš pokožku alpou a inými chemikáliami, keď stačí zajsť do lekárne a poradiť sa. Dúfam, že som ti pomohla a držím palce .

v1and1

Ja mam zo vsami problem od Vianoc v roku 2009 ked som ich uplnou nahodou dostala od kamaratky. Najprv sme pouzili sampon a sprej Vsi ven, ktory sice fungoval ale nie na dlho. O dalsi rok tiez okolo vianocnych prazdnin som si nahodou nasla vo vlasoch vsu. Hnidy som mala cely cas ale uz boli vyschnute. Teraz pouzivame sampon Parasidose, kroty zatial funguje sice si este niekedy skriabem hlavu. Hnidy mam a dost vela a nevieme ako ich znicit. Dnes sme na vlasy dali aj alpu trochu to stipalo ale dalo sa to vydrzat. Uz dvakrat mi mamka kupila zosvetlovac na vlasy ( nieco ako farba) ale neviem ci funguje tak prosim poradte mi nejaky ucinny sprej alebo sampon. Vopred dakujem (vanda 12r.)

AntParazit

....Takže moja sestra dostala ...vši hneď po zistení sme išli kupit sprej \"PARANIT\" ktorý je odskúšaný a overený u mojich bratrancov....PARANIT je sprej proti všam ktorý v balení obsahuje aj hustý hrebeň ktorý sa použije po aplikacii a zmití spreju....sprej zničí vši ....a s hrebeňom vyčešete hnedky ....takto sa moja sestra po tyzdni natrvalo zbavila tých malých parazitov :D

blond1

moja len žiadnu paniku!
Všetko sa dá riešiť. V prvom rade nepoužívaj sestrine veci ako napr. hrebeň, čiapku, slúchatka ....Dobre si nechaj prezrieť vlasy, či tam už tie potvorky nemáš a zájdi do lekárne a kúp si niečo na prevenciu. Mne sa v rodine osvedčil šampón LIBERELLA, ktorý obsahuje príroedné oleje, ktoré na pokožke hlavy vytvárajú nepriaznivé prostredie pre vši a zároveň ti slúži aj ako bežný šampón. Skús určite budeš spokojná a chránená!

marin541

nedávno som si na hlave objavila vši dovtedy som vživote s týmto problém nemala a myslela som že sa mi to stať nemôže. myslím si že väčší problém než samotné hubenie vší ktoré ide z vlastnej peňaženky a času a nie je vôbec lacny ani krátky proces, je už len problém že tie vši môžete chytiť od koho koľvek kdekoľvek a kedykoľvek, nezáleží na tom ako čistí ste. sama sa priznám bojím as vynášať súdy kde a od koho som to chytila. možno v nemocnici keďže sa tam vyskytujú ľudia z rôznych vrstiev na jednom mieste, možno v autobuse, ktorý je tiež dosť pochybný, a možno od niekoho kto si tiež zachvíľu objaví vši na hlave. najhoršie však je že aj keĎ som sa vší zbavila, pociťujem semtam svrbenie na hlave, neviem či to je kvôli tomu že mám rozškrabanú pokožku alebo kvôli tomu, že sa nejaká nedajbože zachránila.. no myslím si, že najúčinnejšia a najlacnejšia no zároveň najpracnejšia metóda je vlasy po riadne vyčesať špeciálnym hrebeňom, sama som neverila ale zachytí ako hnidy tak aj vši samozrejme že človek je omylný a preto pre istotu určite treba aplikovať aj nejaké chemikálie, ktoré dorazia zvyšné vši..

Nistaz

hojá :)
prečítala som si všetký príspevký a asi najučinejšie bude tá ALPA al. ORTOSAN...
mne prišla spolužiačka po týždni do školý s tým šamponom na hlave hned sme to s kamarátkami citili lebo strašne to smrdí...
a škrabala sa za hlavu..tak sa bojíme,že či to nemáme aj mý :/
chcem si urobit tu prevenciu..skusím tu ALPU...strašne sa bojím,že to budem mat aj ja :(

ivana45

Len k tomu farbeniu vlasov a vsiam: farba vsi nezlikviduje. Avsak vsiam sa farbene vlasy nepozdavaju a neusadia sa.
Mat vsi nie je hanba, ved si si ich nevyrobila ale od niekoho dostala a beznou hygienou sa ich nezbavis. Treba to ohlasit v kolektive, aby sa odvsivili vsetci zhruba naraz a treba pre istotu preprat oblecenie, aj svetre a podobne veci, ktore sa peru len obcas.
Vynechat skolu kvoli vsiam netreba.. .-)

jajkafr

sida
praxujem v nemocnici ako sestrička a z detského som si doniesla vši našťastie som na to prišla hneď v ten deň kúpila som si v lekárni Paranit sprej spolubývajúca mi ho nastriekala na vlasy, potom som si vlasy umyla, vysušila fénom a vyžehlila žehličkou na vlasy a vší som sa zbavila pre istotu som si potom ešte nafarbila vlasy farbou s peroxidom

sida112

newiem ako sa ich zbavit uz som ich mala aj prec ale zase som ich dostala ale ja uz neviem co bo mamka kupila uz skoro vsetky pripravky sampony ... uz ze za nich daly velmi vela korun PORADTE PROSIM...!
=(