Operacia chrbtice

jankaaaaaaaaa

lenusik: je super ze si sa odhodlala a drzim ti palce, aby sa ti darilo a mala co najmenej bolesti :) je pravda, ze s takymi pacientmi ako si ty sa radi stretavame

19lenusik21

ahojte mam 21 rokov v 17 som bola operovana na chrbticu v ziline.mala som 45 stupnov skoliozi a teras nemam ani 9.kazdy tvrdil ze treba len cvicit a cvicit..ja som naozaj cvicila 2 roky som nosila korzet z ktoreho som mala len same modriny a na tu bolest sa strasne tazko zvykalo.na pravej lopatke som mala uz celkom viditelny hrb a lave rebro mi vyduvalo dopredu.bolo to naozaj skarede a neskutucne mi to uberalo zo sebavedomia.nemohla som nosit pekne oblecenie hambila som sa ist na kupalisko.kazdy rok som chodila do kupelov no vsetko bolo marne.operacia bola mojou poslednou sancou tak som nevahala ani minutu.v nemocnici bola somnou mama ktora mi velmi pomohla.na stole som bola 7 hodin a stratila som minimum krvy.personal bol uzasny ako na JISKE tak aj na ortopedii.najhorsi bol ten den ked ma na jiske odpojili od vsetkych oblbovakov a presunuli ma na ortopediu.prve kroky boli naozaj tazke bolo mi zle a mala som zavrate.ale pretrpela som vsetko a mozem povedat ze to nebolo az take strasne.zazit by som to uz nechcela ale ani som nevracala dokonca som nebrala ani lieky od bolesti.treba to naozaj len pretrpiet.ak mozem poradit zacnite cim skor jest aby do vas nemuseli nalievat vsetky somarinky formou infuzii lebo tie zatazuju zaludok.videla som to na ostatnych.a ked budete pocuvat rehabilitacnu sestru a naozaj sa snazit bude to hracka.ja mozem hrdo povedat ze ma aj sam primar pochvalil ze taku odhodlanu pacientku maju malokedy.konecne mozem nosit pekne veci a vzdy chodim vystreta to je naozaj plus.neviem co bude o par rokov ale bolesti mam malokedy,v porovnani s tym co bolo pred tym skoro vobec.

Lenkalienka

Dobry den. Mam 29 rokov a 80stupnovu skoliozu.. ASI pojdem na operaciu k Doc.Rehakovi v BA.. Nemate nejake skusenosti? Tiez sa dost bojim asi ako kazdy..

Maros75

Cvicte- Ty tu o com tocis????
Raz ak je to nevyhnutna vec pri ktorej niet navratu .....Az potom clovek musi zacat fungovat na plno so svojim telom,svalovym posilnovanim.
Malo kriplov na uliciach stretavas???

Cvicte

urcite sa nedavajte operovat! daju tam tyce a problem sa nevyriesi, iba sa odsunie tak o 10 rokov ked zacnu degenerovat stavce a vytecu vsetky platnicky a clovek skonci s obrovskymi bolestami. Treba skusit vseto pred tymto najkrajnejsim riesenim, ktore vlastne nic neriesi. Pomocou Metody SM System sa vytvori svalovy korzet a chrbat sa pomocou pravidelneho a hlavne spravneho cvicenia narovna.

maria1113

prosím Vás, nemá niekto skúsenosti s fyzioterapeutom alexejom pedanom, ktorý sa venuje práve problémom s chrbticou?

inka.hrivnak

operacia chrbtice je velmi narocny zakrok a zaroven aj velmi nebezpecny. treba sa poradit s viacerymi lekarmi, aby po operacii nebolo vsetko este horsie ako potom. ja mam skoliozu od narodenia a riesim to tym, ze kazdy den poctivo cvicim. tym sa mi podarilo vsetky problemy minimalizovat. bez cvicenia sa stav stale zhorsuje.

Patric11

Dobrý den ja mam priatelku ktora ma skoliozu chrbtice a velmi sa preto trapy a tym ze ju velmi Lubim sa preto trapim aj ja a chcel by som jej pomoct tak by som sa chcel poinformovat ohladom operacie jej postupu a ceny. Budem si cenit ak mi niekto s podobnou skusenostou alebo znalostou napise a poinformuje ma taze ak sa najde nejaka dobra dusa tak nech mi napise na patric11@azet.sk a vopred dakujem

Nikošta

Ahoj, volám sa Nikola a mám 16 rokov. Som mesiac po operácií skoliózy a operovali ma v Žiline, Dr. Popluhár a Dr. Liščák, pred operáciou som mala 54 stupňov a teraz mám sotva 3 stupne...:)Skoliózu mi zistili keď som mala 12 rokov a začala mi kôli tomu že som príliš rýchlo vyrástla a chcem vám povedať že ak sa rozmýšľate nad operáciou tak choďte do toho!!! Ten týždeň ktorý ste v nemocnici si musíte nejako odtrpieť ale potom je to stále len a len lepšie. Najťažšie je vstať po operácií nebolí to ale budete mať strašne závrate a budete veľmi grcať ale stojí to zato!!! Ja som teraz taká šťastná konečne si môžem obliecť čo chcem, nemám žiaden hrb!!!...:)ale určite si zo sebou do nemocnice vezmite niekoho z rodiny pretože budete potrebovať veľmi veľa pomoci, ale to zvládnete a ak máte nejaké otázky kľudne mi napíšte na môj E-mail: efendy159357@gmail.com...:) na všetko vám odpoviem verte mi oplatí sa to!!!..:)