citim sa v robote neskutocne odstrcena

Príspevok v téme: citim sa v robote neskutocne odstrcena
1smutna1

ahojte mozno pre niekoho uplne banalny problem ale citim sa v robote strasne odstrcena... som nestastna ze napriklad moje dve kolegyne spolu obeduju a mna vobec nezavolaju...sme mala firma a tak som dufala ze budeme mat aspon pekne vztahy ale ako vidim tak to tak asi nebude... neviem co robim zle niesom ine etnikum,nesmrdim niesom neinteligentna alebo nejaka hlupana a napriek tomu nikto nestoji o moju spolocnost.... minule som stretla jednu kolegynu v nakupnom centre a normalne sa mi okato vyhla.... nemali sme ziadne hadky ani nic proste mi tam davaju najavo ze k nim nepatrim...co mam robit?

chore crevo

chlap29, velikansky kus pravdy, vsetko do bodky je pravda, tiez to tak citim. Niekto na Slovensku sa tvari, ze ta ma rad, lebo vidi, ze si najsikovnejsia, najtalentovanejsia, tak sa ti zacne strkat do zadku, lebo si mysli, ze v buducnosti budes povysena, ale akonahle zisti, ze ostatni na teba kydaju a intriguju zo strachu pred konkurenciou (pred tebou), tak sa prida na ich stranu a spikne sa s nimi proti tebe, lebo sam uzna, ze nema uz zmysel s tebou udrzovat falosne kamaratstvo a lichotit ti a strkat sa ti do zadku, lebo pravdepodobnost, ze budes kvoli intriganom vyhodena, je ovela vyssia ako pravdepodobnost, ze budes povysena, tak sa ti do zadku strkat prestane, lebo prestane rozmyslat o tebe takto: tato je najsikovnejsia a nejlepsia zo vsetkych, raz bude povysena, ja sa jej budem strkat teraz, kym este povysena nie je a ona si potom na mna spomenie. Ale zacne rozmyslat o tebe takto: tato nikdy nebude povysena, intriguju na nu, vyhodia ju, budem intrigovat aj ja, nebudem sa jej strkat, nema to vyznam, radsej sa budem strkat do zadku tym, co o nej intriguju, ony budu neskor sefky, nie ona.
U mna sa jednalo o to, ze v nasej fabrike boli vyrobne linky, na ktorych pracovalo viacero osob a boli tam aj samostatne dosky. Na samostatnej doske mohla pracovat iba jedna osoba. Ja som sa za tie roky vystriedala na linkach, aj na doskach. Kedykolvek som bola na samostatnej doske, bola som najlepsia, kazila som normy, nikto nedokazal spravit tolko kusov, co ja. A na tejto jednej linke, odkial ma intriganky vystvali do zahranicia, sa odkedy som tam prisla, zacalo robit vdaka mne nad normu. Robila som si vsetko svoje, pomahala som aj ostatnym, preto sme mali vzdy nad normu pocet kusov, plus priplatky na nocne a za soboty. No skolitelka vymyslela intrigu dat ma "napisat dole mimo linky", lebo vraj som najnemoznejsia a najneschopnejsia osoba aku kedy videla, nic nestiham, nic neviem, doplacaju na mna ostatni, bla, bla. Dat niekoho napisat "dole mimo linky" znamenalo toto: v celej historii fabriky bol vzdy dole mimo linky napisany iba celkom, celkom novy, do fabriky novo nastupeny clovek, ktory o vyrabani kablovych zväzkov nemal ani sajnu a potreboval sa najskor vela veci naucit, zaucit... a dole mimo linky bol takyto celkom novy clovek pisany vzdy iba prvy mesiac. Od druheho mesiaca uz isiel spolu s ostatnymi na normu a na vykon. Byt napisany dole a mimo linky znamenalo mat minimalnu mzdu a ani o halier viac. Ja som bola ako najlepsia pracovnicka, na samostatnych doskach vzdy vysoko nad normu robiaca, ako jedina z celej historie fabriky PO VIAC AKO STYROCH ODROBENYCH ROKOCH zapisana dole mimo linky. Pocet kusov vyrobenych nad normu sa mal rozratat medzi X osob. Kedze mna dali napisat dole mimo linky, tak ja som sa medzi tych X osob, medzi ktorymi som podla prava a spravodlivosti mala figurovat, akosi nedostala a pocet kusov vyrobenych nad normu sa tym padom nerozratal medzi X osob, ale sa rozratal medzi X mínus jedna osob. To znamenalo, ze kazdej z nich pripadlo ovela viac kusov vyrobenych nad normu, cize preto mali zrazu namiesto dvanasttisicovej vyplaty kazda sedemnasttisicovu vyplatu a premudrela skolitelka vysoke financne odmeny za vynikajuce vykony nad normu. Polo debilne vyzerajuci veduci mal sice vysoku skolu, ale v hlave nasrate, nakolko mu nedokazalo trknut v hlave ani len tolko, ze osoba robiaca vysoko nad normu na vsetkych samostatnych doskach predsa nemoze byt najhorsia zo vsetkych a uz vobec nie tak zla, aby sme ju po viac jak styroch odrobenych rokoch dali na vyplatnu pasku zapisat hlboko pod uroven uplneho zaciatocnika. A netrklo mu, ze su to intrigy. Taka "mudra" by bola mohla byt hociktora ina skolitelka, aby si prilepsila na vyplate o tisicky a tisicky korun tym ze ineho cloveka okradne a intrigami nanho nakyda, lenze ine skolitelky nemali to svedomie, zabezpecit si vyssi prijem a sebe vysoke odmeny za cenu znicenia zivota a znicenia vyplaty clovekovi inemu, obzvlast clovekovi zo vsetkych jednoznance najlepsiemu. To dokazala len SKOLITELKA MARIKA, nenazranica zasrata a lakoma, ale bozie mlyny melu pomaly, ale isto a ja si myslim, ze co urobila, je do neba volajuci hriech a je len otazkou casu, kedy tej svini zasratej vyhori dom, kedy jej vybuchne auto, kedy sa z jej decka, ak nejake ma, stane gambler, kedy utrpi XYnasobne vyssie skody na majetku, jak ona svojou nepravostou inym ludom sposobila. A ostatne pracovnicky z nasej linky? Kazda bola postavena pred skusku svedomia a ziadna v tejto skuske svedomia neuspela. Ked clovek dostane navrh: Pocuvaj, na tuto kolegynu pred
sefom nakydame a ked sa k nam pridas, tak ona zarobi hovno a ty budes mat na vyplatnej paske o 5000 korun viac. SUhlasis? Odpoved kazdej znela ANO. V Rakusku vedia ludia jednat fair play. Aj s cudzincami. S kazdym. Na Slovensku vlastny vlastnemu podrazi nohy, na smrt nenavidi kolegynu, ktora mu v praci najviac pomahala. PReco? Lebo je sk*rveny a zasraty hajzel, ktoreho najväcsou zivotnou radostou je dosahovanie financnych vyhod zalozenych na okradani inych ludi. ZA DOBROTU NA ZOBROTU! A toto na SLOVENSKU plati milionnasobne viac ako v hociktorej inej krajine sveta. VObec sa necudujem, preco sa generacia ludi produktivneho veku odsunula zo Slovenska do inych krajin a mozem povedat, zdaleka to nebolo len o peniazoch. U mna urcite.

ides

Pri praci v zahranici sa ti naozaj moze stat, ze zo vztahov s kolegynami sa vyvinu aj dobre kamaratstva, ale pri praci na Slovensku taketo nieco necakaj. Moja skusenost: Ked sa niekto niekde na pracovisku chova ku mne zle a pocitujem tam voci sebe plno nespravodlivosti a krivd, tak sa na to pozeram tak, ze to mi tym v skutocnosti len osud naznacuje, ze moje miesto nie je tu, ale inde, v inom zamestnani a ze odtial, kde som, mi treba odist, lebo osud si pre mna pripravil nieco lepsie. A potom naozaj kazda nova praca je lepsia ako bola ta predchadzajuca. Aj tebe osud naznacuje, ze mas ist niekam prec, do ineho zamestnania, kde ti bude lepsie. Ale ako hovorim, na SLovensku kamaratske vztahy necakaj. Alebo inak povedane, Slovaci su falosni, zavistlivi, zloprajni, ohovaracski a intriganski, teda z väcsej casti urcite ano. Kamaratstva uzatvaraju iba ucelove. Keby si bola dekanka fakulty a akejsi zene by sa debilny syn hlasil na tu fakultu, bola by ta matka toho debilneho syna schopna ta aj na ulici ako neznamu osobu oslovit, pozvat na kavu, pochvalit uces, mejkap, oci, vlasy, oblecenie, trkotat s tebou, pocuvat tvoje nazory, na vsetko ti pritakavat a prikyvovat hlavou, povedat ti vsetko, co chces pocut, falosnymi lichotkami ta zahrnat, len aby si jej debilneho syna na tu skolu dostala, na ktorej ty ucis. To bol len priklad. Dalsi priklad: Keby si bola riaditelka nemocnice a niekomu by prave decko koncilo medicinu, strkal by sa ti ten clovek do zadku jedna radost, aby si jeho decko zamestnala ako lekara u seba v nemocnici. Keby si bola riaditelka banky a niekto by zatuzil, aby si mu syna, cerstveho inziniera ekonomie u seba v banke zamestnala, strkal by sa ti do zadku jedna radost. A co si myslis, boli by to skutocne a uprimne kamaratstva? Mal by ta niektory z tych ludi skutocne a uprimne rad? Zabudni!!! Akurat tak kamaratstva falosne by si mohla nadobudnut kde-tu, lebo aj bohati a vysokopostaveni ludia maju na prd medziludske vztahy, na Slovensku obzvlast. Skus pracu v zahranici a neolutujes. Minimalne sa naucis aktivne jazyk a to sa tiez rata. A este zistis, ze existuju krajiny, kde moze clovek byvat v podnajme, v garsonke a sam a slusne usetrit a sludne vyzit.

Deane

chlap29
Keby si nepoužil tie vulgarizmy tak by som Tvoj komentár pochválil. No mal som aj takých kolegov s ktorými sa aj po dlhých rokoch kamarátime ale je to tým že sme si boli bližší preto lebo sme mali iné spoločné a aj ženy sa spriatelili. Ak stretnem bývalého kolegu s ktorým som sa aj v práci mal o čom porozprávať tak prehodíme pár slov. Ale priateľov mám dosť, nie ale z práce.

radimti

vidíš a z toho máš choré črevo lebo si plná zlosti, nenávisti a pomstichtivosti.... toľko hnevu je v tebe dievča.... veď keď si za vodou serkaj na nich, zabudni, pusť to z hlavy... nepestuj v sebe ten hnev

chore crevo

Hlavne mimo pracovneho casu nesed doma, ale vybehni na aerobic, na zumbu, na brusne tance a kamosky najdes aj tam. Ja som dokazala 5 rokov tahat v hnusnej debilnej slovenskej fabrike za minimalku medzi intrigankami a mala som ich v p*ci. Kydali na mna a kydali, same klamstva a intrigy denno-denne a ja som si mysela, serem vas, prachy mi idu, mesacny prijem pravidelny chodi nacas, tak nemam co riesit. Odisla som odtial, az ked mi siahli na peniaze. Vsetky na linke sme zarabali 12000 korun slovenskych. Stare hnusne a intriganske bosorky vymysleli na mna intrigu, kvoli ktorej kazda z nich pocas daneho mesiaca zarobila 17000 a ja 7000 (z toho 3000 islo na cestu), vraj som nemozna a neschopna a nestiham a musia tahat za mna, v skutocnosti to bolo naopak, vsetko som stihala a im pomahala, ale ked sa spikli proti mne viacere osoby a svorne pred sefom tvrdili kazda to iste - to dohodnute, sef tomu uveril a rehotali sa mi do ksichtu a planovali, ze mi toto budu robit po najblizsie roky, ale sa preratali, lebo... dodnes neviem, ci nahodou niektorej z nich moja vypoved nesposobila srdcovy infarkt :) keby nahodou ano, posielam srdecny pozdrav "do pekla". Keby nie, tak v tom pripade posielam srdecny pozdrav do Volkswagenu do Nitry a dovolim si co najsrdecnejsie pozdravit chorobne intrigansku staru, skaredu, nizku a tucnu a s trasucou sa slaninou na celom tele rozkysnutu, s polodlhymi mierne zvlnenymi mastnymi zanedbanymi vlasmi a velkymi hnedymi ocami a nenavistnym nevrazivym pohladom na najsikovnejsie a najtalentovanejsie pracovnicky hladiacu "skolitelku Mariku", ktora okolo roku 2003, 2004, 2005 pracovala na "malej, asi 6-doskovej (same napichavane) linke na Audine" :) Dodnes som tym hnusnym mrcham vdacna, ze ma vystvali do zahranicia, keby vedeli, kolko tam zarabam, rozdrapilo by ich od jedu :)

chlap29

Do prace sa chodi PRACOVAT!
Nie vytvarat kamaratske vztahy. Ja mozem jebat, na ostatnych kolegov, su mi ukradnuti, chodim tam pracovat lebo potrebujem prachy a nie nejake falosne kamaratstva. A to som moja zlata pochodil vela robot a viem o com hovorim. Myslis ze tie zenske keby sa stretli niekde inde ako v praci by sa tak kamaratili? Hovno! Vsetko su to falosnice falosne. Tvaria sa ako najvacsie kamaratky ale za chrbtom sa ohovaraju a kydaju na seba. Ono je to tak aj medzi muzmi ale medzi vami zenami je to ovela viac. Ludia v praci su casto nuteni spravat sa ze spolu dobre vychadzaju ale to len preto lebo musia nejakych tych osem hodin vydrzat v tej praci. Malokedy tam vznika priatelstvo na zivot a na smrt. Ak vznikne nejaky problem tak sa nepodrzia ale podrazia si kolena jedna druhej. Najma tu na slovensku je to tak ze si kazdy kope vlastnu jamku a chrani vlastny chrbat nie cudzi. V zahranici som to tak nepocitoval. Tam je uplne ina atmosfera ako tu na slovensku. Tu ta ohovoria, nakydaju na teba vsetku spinu a podrazia ti kolena. Nikto sa ta nezastane ak nemusi a nema z toho ziaden osoh, este ho aj potesi ak mas ty problem v praci. Na slovensku je narodnym sportom skodoradost- najvacsia radost.
Ja som sa naucil ludom neverit a do prace chodim len kvoli prachom , odrobim si nejaky ten cas a pakujem sa prec po prac. dobe. Serem na ich falosne tvare.
To radim aj tebe.

LAXMI

A co si si myslela, ze z vas budu hned super kamosky?
Si nova, mozno aj potencionalna hrozba pre nich. Dnes sa na Slovensku kazdy trasie o svoje miesto. Oni sa poznaju dlhsie, teba nepoznaju. Mozno nevedia este, co si zac a aky postoj k tebe zaujat. Musis byt vlezla, ak si tisko za chuderku, oni nepridu k tebe a nezacnu sa s tebou bavit. Ved si zisti, co maju radi, ake maju konicky, pochval im psa, deti, oblecenie, postavu. Napec kolac atd. No a hlavne sa musis pchat. Si k nim prisadni na obede. Ak si sadnes inam, mozno si myslia, ze ti nie su dost dobre.

V praci aj tak budes mat falosne a nie uprimne priatelstva. Pri prvej prilezitosti si podrazite nohy a kazdy si bude zachranovat vlastnu rit.
Chces priatelstva? Chod do zahranicia, tam paradoxne aj Slovaci drzia spolu viac, nez doma.

Marianna021

niesom robot ono sa to lahko hodnoti s pohladu druheho cloveka ale fakt ze aj keby bola ta praca akokolvek super medzi tymi ludmi byt musis a ked niesu na teba najprijemnejsi alebo ta este od seba odstrkuju ci robia naschvaly ani ty by si to dlho nevydrzal.... samozrejme clovek vydrzi ked musi ako mula ale preco nevyuzit moznost odist inam kde bude lepsie? Lebo predstava ze musis 8 hodin vydrzat medzi ludmi co pozeraju na teba ako kakabus nieje prilis lakava..

niesomrobot

Ešte je tam taká možnosť, že predtým, ako si prišla do tohto kolektívu, sa tam niečo stalo. Možno vyhodili niekoho, koho mali ostatní radi, a ty si prišla jeho miesto. Možno ťa ešte pred nástupom niekto ohovoril a ľudia sa teraz automaticky na teba pozerajú cez prsty. S tým nemáš čo urobiť. Avšak dobrých rád si tu dostala dosť, ako tento stav prekonať a postupne im ukázať, že stojíš za to, aby si ťa všimli a prehodili s tebou pár slov. Odísť z práce, ktorá sa ti páči, kvôli nejakým nevraživým pohľadom - raz to urobíš, a potom už zakaždým...