da sa panenska blana odstranit chirurgicky?

Príspevok v téme: da sa panenska blana odstranit chirurgicky?
vanna

mam taky problem, ze sa nemozem zbavit panenskej blany. Je taka pevna, ze sa neda pretrhnut a hrozne to boli. Preto od isteho casu odmietam sex zo strachu a tak sa stalo ze mam 29 a stale som panna. Ale uz nechcem byt. Chcem normalny sex. Existuje nieco na znecitlivenie vaginy alebo da sa to odstranit chirurgicky, ale tak aby som to necitila?

panna:(

Ahoj, tiez mam taky isty problem a zhodou okolnoti aj 29 rokov. Uz ste to niekto chirurgicky podstupili? Prosim vas, ako to prebehlo a ako dlho trvalo zotavenie?

kaktuska

To je asi psychologicky problem uz som o tom pocula vacsinou to mavaju zeny po nejakej traume aj ked neviem co je pricinou u teba. Treba robit pravidelne cviky na uvolnovanie posvovych svalov, pozri to na googli urcite tam najdes nejake konkretne cvicenia. Snad to pomoze. Pri najhorsom sa chod poradit so sexuologom.

mufi

caute, mam s priatelom problem, s ktorym si uz dlhsiu dobu nevieme dat rady. Ked ma prist k styku, moja posva sa stiahne a nemoze sa priatel do mna vobec dostat. Neviem cim to moze byt, doteraz som taky problem nemala. Co by pomohlo?

ivana90

no o tom neviem ze by sa to robilo v anesteze. Mne moj gynekolog tu blanu natahoval tak ze ja som na nej mala maly otvor ktory sa pri styku nedal roztiahnut...bolelo to ako slak ale sa to da vydrzat..ale aj tak mi to moc nepomohlo s priatelom mame stale problemy a boli ma to neda sa do mna dobre dostat...takze ak to nezvladneme sami tak budem musiet ist na uplne odstranenie...tymto by som aj chcela o radu poprosit neviem ci to mam vydrzat a ci to treba len skusat alebo ci mam ist rovno k doktorovi aby mi to dal prec, o com som pocula ze to nie je az take vyhodne riesenie kvoli bolesti pri styku aj potom

ja20

sestre to robil fynekolog kvoli problemu so zdrziavanim krvi pri menzese. najprv jej to potrel mesocainovym kremom a ked nepomohlo dal jej naladovku, ale ziadne umrtvenie od pasa dole ani narkoza. do vecera si tam potom polezala a vecer po nu prisiel priatel

diid

robi sa to v uplnej anesteze, nie je mozna lokalka. Vcera som bola u gynekologa,takze to viem presne:) Je mozne uzivat lieky a masticku, aby bola pruznejsia. Ale urcite navstiv doktora.

gogs

no dufam ze si nemyslis ze sa bdue pichat :) vies kde
... samozrejme sa dava do chrbtu ..a umrtvia ta iba od pasu dole :)