Zarastanie nechtov

fgf

Moj pribeh: Necht mi zarastol na pravom palci na lavej strane asi pred 2 rokmi. Priblizne rok som to neriesil(striedali sa obdobia extremnej bolesti az po take, ze si na to pocas dna ani nespomeniem, cize sa to dalo zvladnut) Potom som vyskusal cajovnikovy olej. Daval som si ho tak 5x tyzdenne a sposobilo to, ze dive maso sa ciastocne vysusalo a ja som si ho potom vzdy strhaval. Obcas som sa aj snazil vystrihat kusky zarasteneho nechtu, ale vzdy to narastlo spat. Po pol roku opakovania tejto procedury sa to v poslednych 2 tyzdoch akoby zazracne vyliecilo. ALE, presne v tom case ako sa mi zacala liecit lava strana palca, tak vtedy ma zacala pobolievat prava strana. Myslel som si, ze mi zacne zarastat aj ta prava strana a...mal som pravdu. Vsetko sa opakovalo - dive maso, hnis, bolest. Toto som riesil podobne ako predtym, ale zlom nastal pred niekolkymi dnami, ked som sa pred spanim rozhodol(uz sa to nedalo vydrzat), ze si to vystrihnem a na moje pocudovanie to vobec nebolelo a vysrihol som poriadny kusisko nechtu. Vytieklo trochu krvi, to som utrel a bolest sa znizila na minimum. Do mesiaca cakam, ze nebude ani vidno, ze s tym palcom niekedy nieco bolo. Dufam.

asifa

Ahojte vsetci co sa trapite s tymto problemom. Ja som si tiez uzila s tymto svoje a najvacsim nestatim je ze tieto problemy sa zacnu objavovat v zimnych mesiacoch kedy ma clovek hadam najvacsie problemy s tym co na seba obut pred aj po zakroku.
Prvy pokus so zarastajucim nechtom na palci na nohe mi chirurg-traumatolog (vybaveny po protekcii) poriesil tak ze mi ho jednoducho strhol. Na ambulanciu som sla s tym ze to snad len nejako vystrihnu pri lokalke a bude pokoj, no ked ma lekar presviedcal o strhnuti nechta ako o krajnej a jedinej vychodiskovej metode ked som uz lezala na lozku...kedy by sa mi v tom soku nikto krvi nedorezal (xixi teraz sa z toho smejem) tak som prikyvla ved koho budete v tej chvili pocuvat? Len jeho nazor aj ked si myslite svoje ale netrufate si opnovat lebo nemate titul MUDr.
Vtedy som sa ako tak tesila ze snad ked zacne opat rast novy tak sa to nezopakuje...bohuzial skoro ani nie po celom roku sa mi to vratilo...opat dive maso...vytekajuca vodicka...bolestivost pri chodzi. Vyskusala som vsetko hadam co sa dalo len aby som nemusela opat pod noz...od prikladania slaniny, cibule na vytahanie hnisu, bactrobanu, propolisovych tinktur, cajovnikoveho oleja, toenailu atd...nepomohlo nic pretoze ak tam raz zavadzia nieco fyzicky a je to dlhodobejsieho charakteru tak sa toho clovek asi bez lokalky nezbavi sam pre neznesitelnu bolestivost.
Moj druhy zufaly pokus som riesila u plastickeho chirurga (sukr. Amb.) ten mi zuzil necht od nechtoveho lozka....vytrpela som si svoje ale nelutujem teraz je rok co som to absolvovala a nemam s tym ziaden problem...necht vyrastol...je sice uzsi ale nemam s tym problem...ale hned klopem na drevo aby som ani nemala.
Mozem povedat za seba ze strhnut necht by som si nikdy nedala...nepomoze to...clovek si toho vytrpi viac nez dost kym sa to zhoji a kym zacne rast novy necht a aj kym dorastie. Vytrpela som si svoje aj pri druhom pokuse pretoze sa mi to zapalilo a mesiac som chodievala len na cistenie a previazy...ale mam s tym pokoj.
Takze vsetci co mate s tymto problem vyhladajte hlavne odbornika a nebojte sa vyhladat viacerych, ktori vam vysvetlia co sa da s tym urobit. Je pravdou ze kazdy ma svoje riesenie tohto problemu je len na Vas k akej aleternative sa priklonite.
Davajte si pozor na to aby vam nepredostrel len to, co mu v tejto chvili vyhovuje len aby sa nepiplal s nejakym dlhsim zakrokom a predostrel vam krajnu alternativu vykreslenu ako tu naj...a potom nebodaj pri kontrole pri inom lekarovi dozviete uplne iny nazor na riesenie tohto problemu aj to so zdvihnutym varovnym prstom tak ako keby ste si tento zakrok prave vy vybrali neni nic prijemne ani po psychickej stranke. Takze prajem vela stastia a hlavne vela trpezlivosti, pretoze ten kto si to preskakal a vie o com su proleblemy so zarastajucimi nechtami vie, ze pre niekoho take „nic“ a take „male“ dokaze cloveku pekne zneprijemnit zivot.

jaja

ahojte, ja mam tento problem, najskor mi hnisal iba jeden palec, prestal, zacal, prestal zacal, takto stale dokola. potom sa pridal aj ten druhy palec. mam to zarastane do mesa...ked as toho len dotknem nehorazne to boli..... naucila som sa znasat tu bolest. ale strasne sa bojim ist k doktorovi, bojim sa, ze mi povie ze mi ho musi odrezat cely prst alebo co, alebo ze by mi uz ani to nepomohlo....:(

ja_ona

daffo..... mne to potom zmyzlo same teraz tam mam taku malu hrcku uz len ....postupne sa to stracalo.....len necakaj ze sa ti to za 2 dni vsetko vylieci daj tomu cas :) ale urcite ti to pomoze....len nechod prosim ta na ziadnu operaciu ani na nic podobneho charakteru co by ti mali robit v nemocnici..... rozbombarduju ti cely prst budes to mat v poriadku par dni a zase to budes mat ako predtym a poslu ta na dalsi zakrok..... :) ak mas niake otazky mozes napisat aj meil ...

daffo

A prosim ta ja a ona, a co s tym DIVYM MASOM co mi tam taky kus vyrastol taka bujna kopa maska?co s nou?ako sa zbavim toho potvorstva?tak tu tinkturu skusim je to skutocne sialene stale byt marod kvoli hnusnym nechtom....diky.

ja_ona

DAFFO .....kup si v lekarni Toenail,,,,vazne ti pomoze ...ja som uz tiez nevedela co mam stym robit a nechcela som aby mi to niako operovali ani nic ..robili to kamaratovi a nepomohlo mu to .....potom mu niekto odporucil Toenail a ma to v poriadku a ja tiez vazne to funguje ....vyskusaj najprv toto a uvidis ze ti to pomoze

daffo

hroza.13.6 2008 som sem pisal, ze mi to strhli. Dnes je 8. 12.2008--- a uz asi mesiac mam jeden palec cely azhnisany a dive maso este horsie ako predtym.Silne to krvaca ,cely palec je opuchnuty.Druhy sa tiez zacina tento isty pribeh.Takze.Je to nulovy vysledok ten chíro.Kaslite na to. Ja tam idem znova teraz po skuskovom nechat si to vydlabat.Neda sa to nijako vyliecit, mam taky pocit, zial.Ak niekto ma nieco konstruktivne na srdci, tak nech mi napise.Som naozaj zufaly.

ja_ona

ahojte vsetci ja som mala tiez stymto problem od maliska.Kupte si v lekarni Toenail je to vodicka s ktorou si 3x denne nanasate na necht.Pomaha to po 2-3 tyzdnoch pouzivania ....mne to pomohlo odporucam kazdemu :) nieje to na predspi kupite to volne

carcolka

ja som si vzi mislela ze to mam iba ja take problemi a nikto iny a ze mi nieco je ale co citam tak maju aj ostatny a odporucam vam nechodte ku chirurgovi ja som bola ped 4 dnami a viete co to žtam bolo radsej tam nechodte ako bi ste mali trpiet tak ako ja a ked som bola vcera na previaz tak som mislela ze zomriem ako mi strhla ten obväz a memôzem nic obut lebo palec mam velmi velky ale som rada ze to uz mam za sebou a chcem abi mi uz nezarastali nechty

karcoolka

ahojte ja mam tiež problémi zo zarastájucím nechtom a neviem co mam robit skusala som vsetko a nic mi nepomaha iba asi ist ku chirurgovi lebo je to velmi neprijemne ak mi niekto stupi na prs velmi to boli prosim pomozte mi lebo pojdem ku chirurgovi uz som objednana na strhnutie nechta popa 14 rokov