Liečba Vitiliga

fragolka

ahojte.Ja som tiež jednou z tých s bielymi flakmi.Taktiež asi od dvanastich rokov tym trpím.Niektoré flaky mi opalovaním,resp.spálením na slnku zmizli,ale na prstoch na rukách su značne viditelné a aj na laktoch.tiež ma to dost trápi hlavne pri stretnutí s novými ludmi.niekto nemá ani len potuchy čo to je,či to nie je dokonca nakazlivé.Oči zakrývam tmavou čiernou linkou a bradu mejkapom.No celkom som sa s tým už naučila žit za 25 rokov.Mam krásne tri zdravé dcérky a verím,že sa nebudu musiet trapit ešte aj takýmito vecami.zatial nič také nemaju.Zuzana

patka.n

ahojte,, prosim vas, neviete ako sa to da viliecit? alebo obmedzit to??
mojmu priatelovi sa zacali vytvarat tie flaky po tvary, neskor po hrudi, po rukach po nohach.
myslim si ze to tak bude pokracovat dalej, prosim Vas o radu, ako sa tomu da aspon trosku obmedzit,,
viem ako vas aj nas to trapi...
jeho to velmi boli lebo sa mu staale a stale tvoria a hlavne na viditelnych miestach:(
dakuzjem prosim napiste mi niekto na pokec patka271@azet.sk
dakujem vaam!!

no ved ja

Flaky mam od 10-tih rokov (teraz mam 13)najprv sa mi zacali ukazovat na bruchu okolo znamienok a potom postupne nohy a ruky. Na hlave nastastie mam len dve a jedno je skryte pod ofinou a druhe sa snazim liecit vitixom - tento liek mi pomohlo asi najviac i ked je to pomale ale stoji to za to. na flakoch sa pomali zacinaju ukazovat bodky az nakoniec zmizne cely flak.Na tuto liecbu potrebujete 1000sk a slnko...(flak zmizne po opalovani).dalej co mi pomohlo je asi najbolestivejsia liecba a to modrinou (nerobim si srandu!) kedze vecsinou chodim po dome bosy len v ponozkach tak na parketach sa dost smykam a takto som sa smykol aj na schodoch a buchol som sa v mieste flaku (bola to fakt silna pecka)takze ako zmizla modrina (asi po tyzdni) tak aj flak. neodporucam si robit modrini svojvolne lebo je to dost bolestive.iba ak si to miesto nejako uspat a buchnut sa niecim(som este decko a mam dost velku predstavivost tak potom mi to nekomentujte).no ale mne flak na tom mieste zmizol uplne.Martin

viti10

neviem ci to pomoze vzdy, kedysi som to skusila aj ja..bola som v chorvatsku a tam som sa teda nesetrila.Vtedy som to ale nemala este na tvari, iba na rukach a nohach. Nepomohlo mi to.

mamicka 19

Vitiligo mam od 13 rokov prvy krat som si ho vsimla v oblasti genitalii....neskor na tvari...bruchu...chrbtice a okolo znamienok..strasne ma to trapilo ale zbavila som sa ich par na chrbte a bruchu...a to tak..ze mi sa flaky jednoduchu spalili na slnku.viem ze je to nebezpecne ale pomohlo to aj na tvari mi pozmizali..skuste za pokus nic nedate...

lea

ventil, mam pocit, ze mame nieco spolocne. na hrudi mam jeden maly biely fliacik uz 12 rokov. dermatolog ma odbil slovami, ze ide o vitiligo a neda sa s tym nic robit. ked ale citam prispevky od ludi ako sa im to rozsiruje po tele a tak, mam pocit, ze ja to vitiligo nemam a je to nieco ine. chcela by som sa opytat na co bola zamerana tvoja liecba. dakujem a vsetkym drzim palce.

petra102

Ahoj vsetkych zdravim
trpim touto chorobou v podstate od detstva a strasne moc by som som si priala aby bola vyliecitelna....nikto z mojho okolia to nema a moji rodicia si myslia ze som sa s tym uz davno zmierila a ze je to v podstate uplne nic...ale oni s tym zit nemusia...viem ze mi vitiligo fyzicky neublizuje ale ta psychika...hlavne ked sa mi kazdym rokom objavia nove a nove loziska...mam pocit ze to nikdy neskonci....a dat tolke prachy za nieco o com ani neviem ci mi pomoze????uz som pesimisticka...neverim nicomu...keby som mala istotu ze aspon trochu tie kremy a rozne lampy ci liecenia zaberu dam za to vsetky peniaze co mam...uz ma to vazne otravuje
potrebovala som sa len vyrozpravat...tak dik

Ivka 1

Škoda, lebo by som to veľmi rada poradila ďalej ale väčšinu ľudí tá cena
zastaví a liečbu si budú môcť dovoliť iba tí solventnejší.

RNG

Zialbohu nie. Takze to nie je iste. Ale pozrel som si na spolocnosti co to produkuju a su solidne.Ponukaju to uz viacej rokov.
Ich ceny su dost vysoke, nuz ale nie je tam na vyber-nikto z nich nie je pod 100 dolarov na 2 mesiace, skor 200+.Ako keby sa dohodli...

Ivka 1

Áno vyzerá to super.Máš s tým bližšie
skúsenosti alebo niekto z Tvojich známych ? Lebo veľa ľudí,ktorých poznám
sa s tým trápi.